Skąd pochodzi twoje imię i co oznacza? Sprawdzisz to w banalny sposób

Zastanawialiście się kiedyś, skąd wzięło się wasze imię i jakie ma znaczenie? Okazuje się, że w dzisiejszych czasach można to w łatwy sposób sprawdzić. Wystarczy odrobina chęci i dostęp do internetu.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Rodzice, decydując się na wybór danego imienia, często kierują się nie tylko jego popularnością konkretnych pozycji i obowiązującą modą, ale również ich znaczeniem. Każde imię ma swoje wyjątkowe pochodzenie i przypisywane są mu charakterystyczne właściwości. Warto więc skonfrontować wyobrażenia z rzeczywistością. Jak sprawdzić, jakie znaczenie ma imię, które nosimy?

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

Imiona mają wyjątkowe znaczenie

Dawniej imiona nadawano nie tylko po to, żeby zidentyfikować daną osobę, ale również, by przypisać jej konkretne cechy. Nadawanie imienia miało więc funkcje magiczne. Rodzice wierzyli, że ich dziecko w przyszłości będzie zachowywało się zgodnie z wartościami, które reprezentuje jego imię. Było ono pewnego rodzaju wróżbą czy amuletem. Do dziś wiele osób wierzy w to, że imiona niosą za sobą wyjątkowe znaczenie. 

Skąd wzięło się dane imię? Możesz to łatwo sprawdzić

W dzisiejszych czasach nie trzeba spędzać godzin na wertowaniu kart w bibliotekach czy archiwach, aby poznać znaczenie i pochodzenie konkretnego imienia. Chociażby na stronie ksiegaimion.com dostępne jest kompendium wiedzy na temat każdego imienia. Przy każdej pozycji widzimy następujące zakładki: znaczenie, pochodzenie, rodzina i miłość, imieniny, życie towarzyskie, praca i kariera zawodowa, predyspozycje zawodowe, patroni, odmiany i zdrobnienia, formy obcojęzyczne, nazwiska pochodzące od imienia, znani imiennicy i przysłowia. Każda z tych kategorii jest omówiona w wyczerpujący sposób. Jeśli więc nie wiesz, co oznacza twoje imię, wystarczy kilka kliknięć.

Więcej o: