Żaden ocet ani tabletki do zmywarki. Kamienia z umywalki pozbędziesz się znacznie łatwiej

Jak i czym wyczyścić umywalkę w łazience? Powierzchnia zalśni, jeśli wykorzystasz prosty produkt. Okazuje się, że tym razem nie potrzebujesz ani octu, ani tabletek do zmywarki. Na co warto się zdecydować?

Regularne, częste czyszczenie umywalki jest kluczowe, jeśli nie chcesz, by powierzchnia zarosła trudnym do usunięcia kamieniem. Powstaje on zazwyczaj przez kontakt z wodą, pastą do zębów i innymi produktami, które na co dzień wykorzystujemy w pielęgnacji, a których resztki swobodnie lądują w zlewie. Nie musisz inwestować w drogie preparaty, by osiągnąć sukces. Okazuje się, że wystarczy prosty trik. I nie mowa tym razem ani o tabletkach do zmywarki, ani o occie. Co należy zrobić?

Zobacz wideo Trzy sposoby na użycie magicznej gąbki. Te zabrudzenia dla niej to pestka

Czym najlepiej czyścić umywalki? Wykorzystaj... tabletki do protez

Niektórzy tygodniami szukają odpowiedniego sposobu na wyczyszczenie domowych powierzchni. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w przypadku łazienkowego zlewu sprawdzą się tabletki do protez. Masz je w swoim domu? Jeśli tak, nie ma przeciwwskazań, by wykorzystać niepozorny produkt w sprzątaniu. Co dokładnie należy zrobić? Wystarczy, że zatkasz odpływ, napełnisz zlew ciepłą wodą i rozpuścisz jedną lub dwie tabletki. Odczekaj kilka godzin (nawet i całą noc), a później spuść wodę i opłucz zlew. Możesz też namoczyć w nim gąbkę i przemyć elementy zlewu, z którymi mieszanka sama nie miała styczności.

Jak wyczyścić umywalkę w łazience? Sprawdzi się również soda oczyszczona

Innym trikiem na pozbycie się uporczywych zabrudzeń ze zlewu w łazience, jest wykorzystanie sody oczyszczonej, którą zapewne znajdziesz w kuchennej szafce. Nie musisz przygotowywać wieloskładnikowych mieszanek, bo wystarczy, że posypiesz powierzchnię produktem, zatkasz odpływ, a całość zalejesz ciepłą wodą. Później należy odczekać co najmniej dwa kwadranse, wyczyścić zlew przy pomocy gąbki, pozbyć się wody i opłukać powierzchnię czystą wodą. To bardzo proste, ale i skuteczne.

Więcej o: