Chcesz mieć zdrowe relacje z teściową? W takim razie nie mów jej tego pod żadnym pozorem

O relacji teściowa synowa powstało już wiele artykułów, historii, książek i anegdot. Choć to jedna z najtrudniejszych relacji, możliwe jest by była całkiem udana i przyjemna. Potrzeba jednak do tego wiele szacunku, zrozumienia i empatii. Łatwo nie jest.

Według niektórych specjalistów i ekspertów relacje teściowa - synowa są mocno skomplikowane. Istnieje jednak kilka niepisanych zasad, które mają pomóc w zachowaniu zdrowego dystansu, umiejętności stawiania granic i czucia się komfortowo przebywając w swoim towarzystwie. Mówi się, że istnieje kilka sposobów na to, by nie tylko naprawić nieco nadszarpnięte relacje i żywione urazy, ale i czerpać z nich radość. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie proponuj przyjaźni lub zwracania się do ciebie "córko"

Taka propozycja może szybko naruszyć granice i sprawić, że teściowa w twoim życiu stanie się kimś w rodzaju mentorki. To może prowadzić do niepotrzebnego narzucania swojego punktu widzenia i opinii. 

"Czuj się jak u siebie" może być nie do końca trafione

To zdanie może być zaproszeniem dla teściowej do tego, by aktywnie uczestniczyć w podejmowaniu różnych decyzji. Być może kobieta będzie się czuła szanowana, ale może również próbować narzucać przestrzegania własnych reguł i zasad.

Nie porównuj się do teściowej

Wyścig o to, która robi coś lepiej zwykle kończy się urażeniem którejś ze stron. Jeśli jesteś gościem u niej, doceń coś, wysil się na komplement, nawet jeśli uważasz, że twój przepis jest lepszy. Gdy to ona jest twoim gościem dobrym rozwiązaniem jest przyrządzenie czegoś, czego ona u siebie zazwyczaj nie robi.To pozwoli uniknąć rywalizacji.

Zobacz wideo Jak Klaudia Halejcio o siebie dba? Mówi, w czym teściowa jest lepsza od jej mamy

Oszczędź partnerowi krytyki przed jego mamą

Negatywne uwagi na temat twojego partnera w obecności jego mamy, mogą spowodować, że teściowa weźmie je personalnie do siebie lub obudzi się w niej instynkt macierzyński, który karze jej stanąć w obronie swojego dziecka - nie ważne, że ono jest już w pełni dorosłe.

Nie porównuj swojej teściowej z własną matką

Porównania teściowej do własnej mamy mogą spowodować, że ta pierwsza poczuje się mocno urażona. To może rodzić niepotrzebne konflikty. 

Warto pamiętać, że dobre relacje rodzinne opierają się na szacunku, empatii i komunikacji. Unikanie pewnych sformułowań i zachowań może pomóc w utrzymaniu spokojnych relacji z teściową i budowaniu harmonii w rodzinie.

Źródło: obcas.pl

Więcej o: