Nowe perfumy

Wraca moda na słodkie, kobiece zapachy. W perfumach królują róża i wanilia, ale coraz częściej odurzająco pachną w nich białe kwiaty: mimoza, lotos, jaśmin i osmantus

Zmysłowości perfumom dodają paczula, piżmo i drzewo sandałowe. Ciepła - karmel i miód. Niemal w każdym flakonie pulsuje wanilia uważana przez perfumiarzy za afrodyzjak, na który najsilniej reagują mężczyźni.

Od 14 lat przeszło półtora tysiąca członków Fragrance Foundation (instytucji skupiającej specjalistów branży perfumeryjnej) przyznaje co roku prestiżową nagrodę FiFi w uznaniu dla najbardziej twórczych osiągnięć w przemyśle perfumeryjnym. Tak jak w przypadku Oscarów filmowych głosowanie jest tajne, zapachy nominuje się w kilkunastu kategoriach, a nagrody są wręczane podczas wielkiej gali w Nowym Jorku.

Tegoroczną nagrodę w kategorii zapachów popularnych zdobył The Healing Garden in Bloom Coty (zapach damski) oraz Spirit Antonio Banderas (męski). W kategorii zapachów autorskich zwyciężyły odpowiednio: triada Avonu - Today, Tomorrow, Always - i Liquid Karl by Karl Lagerfeld for H&M. Najlepszym zapachem niszowym okazały się Burberry Brit Red for Woman i Paul Smith London for Men. Zapach Prady dla kobiet i Burberry Brit dla mężczyzn zwyciężyły wśród perfum luksusowych. Nagrody Fifi za 2006 rok zostaną ogłoszone 3 kwietnia w Nowym Jorku.