Naturalnie z Hollywood

Krótsze ciecia, mniej stylizacji. Naturalniej.- takie trendy na nadchodzący sezon przewiduje Corey Powell, kalifornijski fryzjer, który czesze m.in. Sharon Stone i Cameron Diaz.

Powell prowadzi własny salon fryzjerski w Los Angeles. Strzyże i czesze w nim zarówno celebrities, jak i zwykłe klientki skłonne czekać tygodniami na umówioną wizytę u autora fryzur do filmów i sesji fotograficznych.

Podczas kilkudniowej wizyty w Warszawie Powell odpowiadał na liczne pytania dotyczące włosów.

Trendy na nadchodzący sezon to: krótsze cięcia, mniej stylizacji, koniec z prasowaniem włosów i wyciąga-niem ich na szczotce, a zamiast loków sprężynek - naturalne fale.

Jeśli zaś chodzi o gwiazdy, to będą się one - zdaniem Powella - nadal trzymać swoich wizerunków - tj. włosy do ramion lub ciut dłuższe, puszczone swobodnie lub upięte w kok. Cóż, jutrzejsza gala wręczenia Oscarów pokaże, czy kalifornijski fryzjer jest dobrym wizjonerem.

Patent na ładne włosy

To odpowiednie ich mycie. Ale uwaga, uwaga - Powell ma na to oryginalny pomysł. Przed zmoczeniem głowy należy nałożyć odżywkę (tylko u nasady włosów, nie na całe pukle, bo to zbyt obciąża i niszczy włosy). Odżywka nałożona przed umyciem głowy ma ułatwić późniejsze oczyszczenie włosów.

Po pięciu minutach preparat można spłukać i przejść do właściwego mycia głowy. Jak to zrobić? Szampon nalać na dłoń, wymieszać z wodą i znów myć włosy tylko u nasady, nie ciągnąć i nie ugniatać całych pasm. Dlaczego? Bo włosy brudzą się i zatłuszczają tylko przy skórze. A mycie wysusza zmaltretowane końcówki, skracając życie włosa. Po umyciu można znów nałożyć odżywkę, ale w minimalnej ilości.

Kosmetyki do włosów

Bardzo ważny jest dobry szampon. Powell wierzy w specjalizację - jeśli masz włosy kręcone, kup preparat do układania loków. Jeśli farbujesz - do włosów farbowanych. Kiedy Powell czesze aktorkę grającą np. prawniczkę, kobietę sukcesu, wybiera produkty silnie nabłyszczające, inaczej niż w przypadku gospodyni domowej. Nadrzędna rada brzmi jednak: im mniej produktów, tym lepiej. I dla kondycji włosów, i dla efektu.

Jak układać fryzurę

Znając sposób Powella na mycie głowy, łatwo zgadnąć, że także pianki radzi nakładać tylko u nasady. By dodać włosom objętości, piankę należy rozprowadzać od czubka głowy do wysokości skroni, dzieląc włosy na pasma i nakładając preparat pasmo po paśmie. Potem wysuszyć fryzurę suszarką. Okrągła szczotka nadaje się zdaniem Powella jedynie do podkręcania końcówek włosów.

Fryzura idealna

Powell radzi, by podczas oglądania własnych zdjęć pamiętać o zasadzie: fryzura jest dobra, gdy dzięki niej twarz ma kształt zbliżony do owalu. Dlatego do kwadratowej buzi warto szukać fryzury z kosmykami nachodzącymi na policzki w dolnej ich części (by ukryć szeroką brodę), do twarzy trójkątnej - odwrotnie, myśleć o długiej grzywce zwężającej po bokach czoło. Do twarzy pucołowatej dobre są włosy dłuższe, opadające na ramiona, które optycznie wydłużają twarz.