Dłonie gładkie jak jedwab

Dłonie wymagają od kosmetyczki profesjonalnej biegłości i doświadczenia zawodowego nie mniejszych niż twarz

Etos kobiecych rąk, białych, gładkich i pachnących rąk do całowania, przeszedł do historii. Naszą codzienność wypełniają dłonie zniszczone, zaczerwienione i spierzchnięte. Podręcznik pt. "Kosmetologia" autorstwa zasłużonej mistrzyni kosmetyki Barbary Jaroszewskiej poświęca zaledwie pół strony pielęgnacji dłoni, podczas gdy na manikiur przeznacza ich dziewięć razy więcej.

Po nieudanych próbach domowej pielęgnacji postanawiam zrobić dla urody dłoni coś bardziej radykalnego i sięgam po nowości firmowe. Na odżywczo-regenerujący zabieg do suchych dłoni z różnego rodzaju przebarwieniami firmy Bielenda jestem zaproszona do miejskiej farmy piękności. Dla mnie i dla producenta to będzie debiut w tym salonie. Właścicielka, nadzorując zabieg, od razu spostrzega, że peeling jest dla moich dłoni zbyt ostry. Ten etap zaleca skrócić. Reszta zabiegu upływa w miłej atmosferze i słodkich aromatach. Na koniec dostaję śmietankową maseczkę z serii Beauty Milky o intensywnym zapachu migdałów, wanilii, czekolady. Podziwiam swoje wygładzone i rozjaśnione dłonie. Maseczka w cenie 4,50 zł jest dostępna w sklepach. Za jej pomocą efekt nawilżenia i wygładzenia utrzymuje się przez kilka dni. Zabieg trwa ok. 30 min, kosztuje ok. 45 zł.

Na najnowszy zabieg Dr Eris "Jedwabiste dłonie" umawiam się w salonie firmowym. Koncepcja zabiegu jest bardziej złożona - kilka preparatów o precyzyjnie dobranych składnikach, opatentowane kompleksy regenerujące, wybielające, łagodzące podrażnienia. Ze zdziwieniem stwierdzam, że.

Do dłoni używa się kolejno: toniku, sorbetu cukrowego, kremu z witaminą C, olejku ochronno-kojącego do masażu, kompresu z ciepłej parafiny.

Zabieg trwa 45 min, kosztuje 45 zł. Po zabiegu spoglądam na własne dłonie: białe i gładkie jak jedwab. Przez lata takich nie widziałam. Chcę je utrzymać w tym stanie jak najdłużej. Kupuję do domu krem nr 655 wybrany specjalnie dla mnie po fachowej diagnozie. W jego składzie są te same substancje, które wywołały ten przyjemny efekt. Krem do nabycia tylko w instytutach Dr Eris kosztuje 21 zł. Przedłuża efekty kuracji przez tydzień