Na podbródek

Najnowsze sposoby na pozbycie się drugiej bródki

Większość kobiet przed włożeniem bikini myśli o zrzuceniu paru kilogramów. Jednak nawet najbardziej restrykcyjna dieta czasem nie pomoże w wysmukleniu 'bryczesów' na biodrach czy podwójnego podbródka.

Dlaczego tak trudno odchudzić te miejsca? Tłuszcz jest tam 'uwięziony' w komórkach tłuszczowych, które łączą się w większe grupki. Są one słabo ukrwione, gdyż otacza je tkanka włóknista nieprzepuszczająca wystarczającej liczby naczyń krwionośnych. Poza tym np. pod brodą może odkładać się tłuszcz brunatny (a nie żółty jak u grubaska), co jest cechą wrodzoną. Ten rodzaj tłuszczu jest przeznaczony do magazynowania energii na najczarniejszą godzinę (bardzo dużo mają go niedźwiedzie) i właściwie nie podlega spalaniu tak prosto jak tłuszcz żółty.

Drugi podbródek czy oponki na brzuchu próbuje się likwidować masażami, stymulacją maszynami odchudzającymi czy mezoterapią - ostrzykiwaniem wybranych partii ciała różnymi preparatami. Ostatnio coraz głośniej o nowej formie mezoterapii - lipolizie za pomocą fosfatydylocholiny. Ten związek znany jest w medycynie od dawna - służy do rozpuszczania blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych. Fosfatydylocholina wstrzyknięta do tkanki podbródka rozpuszcza tłuszcz, co przyspiesza jego spalanie. To naprawdę działa, ale zanim wybierzesz się na zabieg, spytaj, jakim preparatem będzie wykonywany. Jednym z najczystszych i najbezpieczniejszych jest lipostabil. Co prawda producenci deklarują, że można nim wymodelować dowolną okolicę ciała, ale na razie nie decydowałabym się na zabieg rozpuszczania tłuszczu w bardzo delikatnych miejscach, np. na powiekach dolnych, ponieważ nie do końca wiadomo, jak lipostabil działa na mięsień. Dobry lekarz przed zabiegiem powinien poinformować rzetelnie o wszystkich za i przeciw. Czasem podanie preparatu rozpuszczającego tłuszcz w niewłaściwe miejsce (np. do naczynia) może spowodować nieodwracalne uszkodzenie skóry. Koszt likwidacji drugiego podbródka to 700-800 zł (czasem wystarczy jeden zabieg, nierzadko trzeba go powtórzyć). Efekty pojawiają się stopniowo w ciągu miesiąca