Mikrodermabrazja

Zabieg mikrodermabrazji rozjaśnia skórę, odmładza, spłyca zmarszczki.

Opis zabiegu:

To mechaniczne złuszczanie martwego naskórka. Usuwa się go ssawką, która pod dużym ciśnieniem wyrzuca kryształki glinu lub korundu i ścina niedoskonałości jak papier ścierny. Po zabiegu łagodzi się skórę preparatami wprowadzanymi za pomocą ultradźwięków. Kosmetyki dobiera się indywidualnie do potrzeb cery. Zabieg rozjaśnia skórę, odmładza, spłyca zmarszczki, eliminuje uszkodzone włókna kolagenu i pobudza produkcję nowych, rozjaśnia przebarwienia, zmniejsza i odblokowuje pory, niwelując skłonność do powstawania zaskórników.

Mikrodermabrazja, Skin Jet:

Czas trwania zabiegu: 90 minut

Częstotliwość: jednorazowo lub seria 6-12 zabiegów

Adres gabinetu: GD Studio Urody Warszawa ul. Warecka 5/7, tel. (22) 828 88 01

Cena zabiegu: 250 zł

Opis kosmetyków

Zestawy do domowej mikrodermabrazji to w istocie peelingi bazujące na kryształkach glinu. Normaderm przeznaczony dla osób w wieku 20+, które borykają się z niedoskonałościami skóry. Etap pierwszy to mikrodermabrazja kryształkami tlenku glinu. Drugi - oczyszczanie maseczką z glinką kaolinową i kwasem salicylowym. Trzeci - normalizacja skóry płynem z minerałami. Do codziennej pielęgnacji - krem z filtrem SPF 15, witaminą E, składnikiem antybakteryjnym zwężającym pory oraz wygładzającym kwasem glikolowym.

Zabieg i kosmetyk przetestowała Marzena Zemlich, historyk sztuki, 28 lat:

Zabieg

Odrobinę boli. Choć "ból" to nie najlepsze określenie. Raczej jest nieprzyjemny. Jakby szlifować skórę papierem ściernym. Drugi etap zabiegu, czyli wprowadzanie pielęgnacyjnych substancji ultradźwiękami, to czysty relaks. Po pierwszym razie ujawniły się plusy i minusy. Skóra była wygładzona, ale za to pojawiły się wypryski. Jakby zanieczyszczenia wyszły na wierzch. Na szczęście szybko znikały. I cera rzeczywiście się oczyściła. Kolejne seanse dały bardzo dobry rezultat. Przede wszystkim zmniejszyły się pory. Cera stała się jaśniejsza, delikatniejsza, mniej się świeci. Łatwiej ją dokładnie oczyścić, nie tworzą się zaskórniki.

Kosmetyk

Jest skuteczniejszy od zwykłego peelingu. Po każdym zabiegu cera się rozjaśnia, na drugi dzień jest zdecydowanie świeższa. Pory się nieco ściągają, ale po 1-2 dniach, niestety, wracają do normy. Kuracja pomaga ograniczyć błyszczenie się skóry, zwłaszcza krem nieźle matuje.

Podsumowanie

Peeling jest skuteczniejszy od tych tradycyjnych, ale nie może się równać z efektem kilku zabiegów.

Więcej o: