Kolor powie prawdę o tobie

Jaka jest twoja ulubiona barwa? A jaką lubisz najmniej? Ten, kto pozna twoje odpowiedzi na te pytania, może dowiedzieć się wiele o twojej osobowości. Uszereguj osiem barw w kolejności od najdroższej twemu sercu do najmniej ulubionej, a sama poznasz siebie jeszcze lepiej.

Czerwony

Na początku

Wybór tego koloru jest świadectwem twojej namiętności i energii. Bo przecież czerwień to najgorętsza z barw, symbol ognia. Ustawienie jej na pierwszej czy drugiej pozycji oznacza, że jesteś impulsywna, seksowna i lubisz wygrywać. Jesteś dobrym przywódcą, osobą pełną woli walki. Chcesz poszerzać horyzonty i żyć pełnią życia.

Na końcu

Jeśli ustawisz czerwień na siódmej lub ósmej pozycji, oznacza to, że twoja chęć życia i głód przygody troszkę się wypaliły. W tym momencie życia cenisz najbardziej stabilizację i święty spokój.

Żółty

Na początku

Ten kolor oznacza szczęście, spokój, odprężenie. Jeśli stawiasz go na pierwszym miejscu, jesteś niesamowicie ambitna. Może tylko trochę za bardzo chciałabyś wszystkich zadowolić... Żółty na miejscu drugim, trzecim lub czwartym oznacza, że jesteś osobą pełną optymizmu i pozytywnej energii, która nigdy nie ogląda się wstecz. Życie jest dla ciebie proste, a problemy nie istnieją. Wolna od zmartwień, prowadzisz beztroskie życie, ale nie oznacza to, że jesteś leniwa. Potrafisz bardzo ciężko pracować. Jedyna wada - nie jesteś konsekwentna.

Na końcu

Ustawienie żółtego w drugiej części wachlarza oznacza, że przestałaś marzyć, czujesz się samotna i rozczarowana. Jesteś wrażliwa na krytykę i brak ci poczucia stabilizacji.

Zielony

Na początku

Zieleń reprezentuje stanowczość i sprzeciw wobec zmian. Jeśli ustawiłaś ją na pierwszym miejscu, jesteś wytrwała, zaborcza i odrobinę samolubna. Chcesz wiele osiągnąć. Przyznaj się, marzysz o willi z basenem, mercedesie, wakacjach w ciepłych krajach... Chcesz być osobą rozpoznawaną i robić wrażenie na innych, i w dodatku martwisz się, że może ci się to nie udać.

Na końcu

Osoby, które ustawiają zieleń w drugiej części wachlarza, są zwykle głęboko zranione. Życie nauczyło je wiele i sprawiło, że stały się osobami krytycznymi, ironicznymi oraz upartymi.

Fioletowy

Na początku

Kolor powstały z połączenia barwy czerwonej i niebieskiej obrazuje konflikt między impulsywnością a spokojem, dominacją a pokorą. Osoba wybierająca fiolet jako ulubioną barwę pragnie stworzyć mistyczny, magiczny związek. Bywa on tak psychicznie, jak i fizycznie niedojrzały, osoba taka tkwi bowiem w świecie myślenia życzeniowego i fantazji. Kolor fioletowy wybierają często osoby bardzo młode, które wciąż widzą świat jako bajkowe miejsce.

Na końcu

Fiolet pojawiający się w drugiej części wachlarza wskazuje na osobę bardziej dojrzałą, która potrafi stawić czoła trudnej rzeczywistości.

Brązowy

Na początku

Jeżeli wybrałaś brąz jako swój ulubiony kolor, jesteś raczej nerwowa i niepewna siebie. Wolisz izolować się od świata niż iść z prądem zdarzeń. Wiedz też, że brązowy to kolor świadczący o dobrej kondycji fizycznej. Ustawienie go "z przodu stawki" wskazuje, że całkiem dobrze się czujesz. Jeżeli umieścisz brązowy na czwartej lub piątej pozycji, to nie masz większych zmartwień dotyczących zdrowia. Umiejscowienie brązu na wcześniejszej pozycji wskazuje też na to, jak ważne dla ciebie jest bezpieczeństwo otoczenia: ten kolor wybierają często uchodźcy.

Na końcu

Jeśli stawiasz kolor brązowy na ósmej pozycji, może oznaczać to, że nie dbasz wystarczająco o swoje ciało i nie jesteś tak zdrowa, jak ci się wydaje.

Szary

Na początku

Szary to kolor neutralny, reprezentujący spotkanie dwóch różnych postaw. Jeśli dałaś mu w swoim rankingu pierwszą pozycję, lubisz zmieniać zdanie. Chciałabyś też prawdopodobnie odciąć się od rozmaitych problemów i nie mieć zobowiązań. Nie lubisz identyfikować się z żadną grupą i raczej obserwujesz niż działasz.

Na końcu

Umieszczenie szarego na ósmej pozycji świadczy o tym, że działanie to twój żywioł i że użyjesz wszelkich możliwych metod, by osiągnąć swój cel.

Niebieski

Na początku

Niebieski wyraża spokój i lojalność. Osoba preferująca ten kolor jest wrażliwa i łatwo ją zranić. Nigdy nie panikuje, w pełni kontroluje swoje życie i jest z niego zadowolona. Im bardziej nieskomplikowane i beztroskie jest to życie, tym lepiej. Jeśli wybierasz niebieski, oznacza to, że jesteś w stanie wiele poświęcić, aby upragniony spokój osiągnąć. Poza tym potrzebujesz stabilnego, bezkonfliktowego związku. Efektem ubocznym życia pełnego spokoju jest łatwość przybierania na wadze.

Na końcu

Im później niebieski pojawia się w sekwencji barw, tym mniej jesteś zadowolona z życia i tym większą odczuwasz potrzebę wyzwolenia się z ograniczających cię barier. Ale prawdopodobnie nie czujesz się na siłach, by zrezygnować z pracy lub zerwać kontakt z rodziną. Wolisz cierpieć po cichu.

Czarny

Na początku

Czerń oznacza "nie". Każdy kto wybierze ją na pierwszym miejscu (co zdarza się rzadko) buntuje się przeciw swemu losowi. Czerń wybrana jako drugi kolor oznacza, że jesteś gotowa zrezygnować ze wszystkiego, byle osiągnąć swój cel. Jeżeli czarny jest poprzedzony żółtym ustawionym na pierwszej lub drugiej pozycji, powinnaś spodziewać się zmian.

Na końcu

Większość z nas umieszcza czerń na siódmej lub ósmej pozycji. A to oznacza, że kontrolujemy swoje życie i zachowujemy się w wyważony sposób.

Więcej o: