Joga - piękno ciała i ducha

Madonna, Jennifer Aniston i wiele innych gwiazd trenują jogę, by utrzymać piękne ciało i poprzez wyciszenie i kontemplację poznać samą siebie. Polecamy ją również dla ciebie!

W dzisiejszych czasach bardzo trudno nam zachować wewnętrzną równowagę . Tempo życia i krocząca naprzód cywilizacja sprzyja zaburzeniom układu nerwowego . Stres i ciągłe napięcie...znamy to aż za dobrze. Coraz częściej sięgamy zatem po papierosy, alkohol, słodycze ( w stresie często podjadamy!), a nawet pijemy za dużo niegroźnie brzmiącej kawy.

Z utęsknieniem wspominamy czasy, kiedy nie musiałyśmy się za wiele martwić, każdy dzień przyjmowałyśmy jak nowe wyzwania i kroki do spełnienia naszych marzeń . Wiele z nas traci zdolność do relaksu, za dużo pracuje, w konsekwencji nawet w wolnych chwilach myśli o niedokończonych obowiązkach. W między czasie nie mamy czasu na ruch, a kilogramów przybywa...

Może warto zatrzymać się na moment i zastanowić jak wygląda styl naszego życia . I co chcemy w nim zmienić. Nie dbając o własne samopoczucie i ciało brak nam energii w życiu codziennym, a patrząc w lustro zastanawiamy się, skąd u diabła wziął się ten tłuszczyk.

Jeśli chcesz zmienić swoje ciało , a jednocześnie potrzebujesz odnaleźć równowagę wewnętrzną - wypróbuj JOGI ! Jest fajnym rozwiązaniem, bo łączy rozwój ciała i ducha jednocześnie. To praca nad sobą!

Brak kontroli to jedna z rzeczy, które nas nękają w kontaktach z innymi ludźmi. Systematyczne ćwiczenia jogi wyrabiają wytrwałość i sumienność.

ZAK BRIAN/SIPA/EAST NEWS/ZAK BRIAN/SIPA

Joga wydaje ci się czymś nudnym i nie budzi twojego większego entuzjazmu? Dokładnie tak samo było z Jennifer Aniston! W wywiadzie dla magazynu Self wyznała, że nigdy, by nie pomyślała, że te ćwiczenia będą dla niej odpowiednie. Początki również jej nie zachęciły: duszna sala, w dodatku zatłoczona i spływający z czoła pot. Pomyślała wówczas, że lepszym treningiem będzie bieganie , a lepszą medytację uskuteczni siedząc w ciszy swojego mieszkania. Kiedy jednak trafiła na Mandy Ingber , jedną z najbardziej znanych instruktorek jogi i fitnessu w Los Angeles zmieniła zdanie i odkryła jogę na nowo.

/

"Moje nogi wyszczuplały. Moje ramiona wzmocniły się. Może nawet urosłam o pół cala dzięki prostowaniu kręgosłupa . Ale to tylko wisienka na torcie" - wyjaśnia artystka w wywiadzie dla magazynu Self i dodaje, że największą korzyścią jaką osiągnęła jest wzmocnienie emocjonalne.

C.PARAMOUNT/EVERETT / REX FEATURES/EAST NEWS/c.Paramount/Everett / Rex Features

Madonny nikomu przedstawiać nie trzeba. Popularna na całym świecie artystka , mimo swojego wieku, nie przestaje zachwycać. Znacznie młodsze piosenkarki wciąż zazdroszczą jej kondycji fizycznej, wygimnastykowania, no i oczywiście... talentu. Formę pozwala jej utrzymywać m.in. Ashtanga Yoga , czyli styl, który zachęca do bardziej dynamicznych ruchów i licznych przejść między pozycjami. Może być świetnym ćwiczeniem cardio , a także poprawiającym postawę i wzmacniającym kondycję treningiem .

KEVIN WISNIEWSKI / REX FEATURES/EAST NEWS/Kevin Wisniewski / Rex Features

Piosenkarka zaczęła uprawiać ten styl, aby odzyskać dawną figurę , którą straciła po urodzeniu córeczki Lourdes w 1996 roku. W tym okresie była związana z trenerem osobistym Carlosem Leonem i to prawdopodobnie on zachęcił Madonnę do uprawiania właśnie tej odmiany jogi.

W czym pomaga joga?

Przede wszystkim w opanowaniu sztuki relaksacji i wyrzeźbieniu ciała. Ale spójrzmy przy jakich schorzeniach i przy rozwoju jakich części naszego ciała może dopomóc uprawianie jogi:

- metabolizm,

- bóle kręgosłupa,

- układ trawienny,

- układ oddechowy,

- problemy kobiece,

- układ krwionośny i praca serca,

Dzięki jodze możemy wyrzeźbić:

-  talię,

- brzuch,

- ramiona,

- pośladki,

Wraz z jogą najlepiej zmienić swój styl życia i dietę na lepsze! Nie trzeba bezwzględnie wyrzekać się niektórych elementów naszego życia. Należy pamiętać o umiarze, ta zasada jest bardzo ważna podczas praktykowania jogi. Podstawowa zasadą jest nie przejadanie się przed ćwiczeniami, jeżeli zjemy większy posiłek powinniśmy przed ćwiczeniami odczekać przynajmniej dwie godziny.

Katarzyna Bigos

A czy wśród naszych czytelniczek mamy zwolenniczki jogi?

Zobacz też:

Dieta na piękne włosy

Dieta a włosyDieta a włosy fot. Shutterstock

Więcej o: