104. Tyle razy w życiu zmieniamy fryzurę

Okrągłe urodziny, rozstanie z partnerem, zmiana pracy, pierwszy siwy włos - to najczęstsze powodu wizyty u fryzjera. Każda z nas w ciągu swojego życia aż 104 razy zmieni fryzurę i kolor włosów.

Potrzeba zmiany

Podcięcie grzywki i końcówek, dodanie kilku pasemek, delikatne cieniowanie - to dopiero początek naszej przygody u fryzjera. Brytyjczycy opublikowali wyniki badań, z których wynika, że każda z kobiet w wieku od 13 do 65 lat aż 104 razy w życiu zdecyduje się na zmianę uczesania. Różne są powody kobiecych wizyt u fryzjera. Najczęstszym z nich jest poczucie nudy i potrzeba odmiany. Fryzurę zmieniamy, kiedy chcemy dodać sobie pewności siebie lub w momencie ważnej, życiowej zmiany. Rozstanie z partnerem zazwyczaj kończy się na fryzjerskim fotelu. Każda z nas przynajmniej trzy razy w roku zmieni odcień. Ciemny brąz to najczęściej wybierany przez nas kolor, a długie włosy z grzywka to ulubione uczesanie.

One nas inspirują

O Jennifer Aniston świat usłyszał, kiedy pojawiła się w serialu "Przyjaciele" w roli Rachel. To fryzura aktorki stała się jej znakiem rozpoznawczym. Długie cieniowane włosy w stylu Rachel przez lata były wyzwaniem dla fryzjerów na całym świecie. Aniston nie jest typem kobiety lubiącej radykalne zmiany. Jej fryzury i odcień blondu, chociaż się zmieniają, zawsze są utrzymane w tym samym stylu. Zwolenniczką radykalnych cięć jest Victoria Beckham. Od lat obserwujemy jej bardziej lub mniej udane metamorfozy. Była Spicetka niczym kameleon zmienia kolor i uczesanie przynajmniej raz w roku. Jeszcze trzy lata temu lansowała modę na krótkie włosy w kolorze platynowego blondu. Potem był etap krótkiej postrzępionej fryzurki w kolorze czekolady. Dzisiaj 36-letnia żona piłkarza nosi długie, kręcone loki.

Stałe w uczuciach

Wzorem Jennifer Aniston czy polskiej aktorki Magdaleny Cieleckiej lubimy eksperymentować, ale na szczęście nie często decydujemy się na radykalne cięcia. Według brytyjskich badań, w których udział wzięło trzy tysiąc kobiet trzy czwarte z nich przyznało, że przynajmniej raz w życiu przeżyły załamanie, kiedy ujrzały efekt końcowy wizyty u fryzjera. Stylista i fryzjer Andrew Collinge podsumowując wyniki badań zachęcał, aby jak najrzadziej decydować się na wielkie zmiany na głowie. Przekonywał, że zachowawcze podcięcia, drobne poprawki grzywki i odświeżenie koloru też poprawią humor i dodadzą pewność siebie.

10 najpopularniejszych fryzur

1. Długie włosy z grzywką

2. Klasyczny bob

3. Długie i cieniowane

4. Krótkie włosy z grzywką

5. Krótkie i mocno cieniowane

6. Długie i proste

7. Długie i falowane

8. Fryzura na chłopczycę

9. Trwała

10. Krótkie fale

5 najczęściej wybieranych kolorów

1. Ciemny brąz

2. Miodowy blond

3. Jasny brąz

4. Mahoń

5. Platynowy blond

Więcej o: