Jak walczyć z cellulitem

Jak walczyć z cellulitem

W domu

Po pierwsze - odpowiednia dieta. Na pewno trzeba wyeliminować kawę, alkohol, słodycze. Jak najbardziej pożądana jest duża ilość warzyw i owoców, niewiele chudego mięsa.

Po drugie - ruch. Prócz codziennej gimnastyki, pływania bądź aerobiku warto także pojeździć na rowerze. Rewelacyjne efekty daje wchodzenie na schody (może je zastąpić stepper).

Po trzecie - masaże. Można je wykonywać szorstką rękawicą lub specjalnym przyrządem do masażu, najlepiej pod prysznicem.

Po czwarte - kremy. Dobrze jest stosować je dwa razy dziennie przez co najmniej trzy miesiące, wcierając po kąpieli w miejsca dotknięte cellulitem.

W gabinecie

Elektrolipoliza. Terapia polega na przyśpieszeniu rozkładu tkanki tłuszczowej za pomocą prądu.

Mezoterapia. Wstrzykiwanie środków pobudzających krążenie oraz rozkładających tłuszcz.

Hydrolipoklazja ultradźwiękowa. Masaż ultradźwiękowy tkanek, w które uprzednio wstrzyknięto roztwór soli fizjologicznej.

Liposukcja. Zabieg odsysania tłuszczu.

Masaż izometryczny. Przywraca napięcie zwiotczałym mięśniom. Zawsze powinien być poprzedzony masażem klasycznym, rozgrzewającym mięśnie. Daje stosunkowo szybkie efekty. By efekt był trwały, potrzebna jest seria masaży (ile - zdecyduje fachowiec po ocenie stanu naszej skóry).

Elektrostymulacja mięśni. Przyspiesza przemianę materii, wzmacnia mięśnie, modeluje sylwetkę, usuwa nadmiar wody i toksyn.

Drenaż limfatyczny. Pobudza zablokowany obieg limfy, tak by z organizmu wydalona została woda i zbędne produkty przemiany materii. Trwa godzinę. Polega na delikatnym gładzeniu oraz masowaniu okrężnymi ruchami uciskowymi. Zaczyna się od stóp. W przypadku nasilonego cellulitu powinien być wykonywany dwa-trzy razy w tygodniu przez dwa miesiące. Potem dla podtrzymania efektów kuracji wystarczy raz w miesiącu.

Zabieg Guam. Redukuje obwód bioder, talii, ud i pośladków, poprawia jędrność i elastyczność skóry, spłyca rozstępy i cellulit, uwalnia organizm ze szkodliwych toksyn, wspomaga leczenie niektórych chorób: reumatyzmu, łuszczycy, bezsenności, regeneruje i odmładza organizm.

Hannan-body. Polega na wmasowaniu w ciało preparatu stworzonego na bazie osadów organicznych oraz ekstraktów morskich i owinięciu ciała metodą krzyżową 30 bandażami na ok. 70 minut. Liczba zabiegów mierzona jest wiekiem - jeden zabieg na jedną dziesiątkę lat klientki.

Ile to kosztuje:

Jeden zabieg kosztuje od 100 do 220 zł. Aby efekt był widoczny, potrzebna jest seria co najmniej 10-15 zabiegów.

Więcej o: