Podróżuj w wielkim stylu

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, jak to się dzieje, że gwiazdy fotografowane na lotnisku, po wyjściu z samolotu wyglądają na zrelaksowane i wypoczęte? Podajemy kilka sposobów jak nie dać się zmęczeniu i jak zadbać o siebie, podczas podróży samolotem.

W samolocie

Powietrze w samolocie jest stale wymieniane z powietrzem z zewnątrz. Tlen w środku kabiny jest filtrowany. Zadaniem zainstalowanych w samolocie filtrów jest m.in. wyłapanie bakterii i wirusów. Jednak, aby uniknąć przenoszenia się chorób z jednego kraju do drugiego, warto zachować wszelkie środki ostrożności. Podczas podróży trzeba pić bardzo dużo wody. Zabierz ze sobą tabletki do ssania z echinaceą. Stymulują układ odpornościowy organizmu. Zmniejszają też podatność na infekcje bakteryjne i wirusowe. Kawę i napoje alkoholowe, które odwodniają organizm warto zastąpić zieloną herbatą. Jeśli podczas podróży zmieniasz strefę czasową zaraz po starcie przestaw zegarek. Dzięki temu po przylocie szybciej zaaklimatyzujesz się do nowych warunków.

Przed podróżą skórę wokół oczu posmaruj grubą warstwą kremu nawilżającego. Pomoże uniknąć spuchnięcia i ceni pod oczami. Woda termalna do twarzy świetnie sprawdza się w samolocie. Kiedy pryskasz w odpowiedniej odległości od twarzy nie rozmazuje makijażu i odświeża wygląd skóry.

Unikaj mocnych lakierów do włosów. Po kilku godzinach w samolocie popsuje się każda fryzura, dlatego przed podrożą umyj włosy i delikatnie je zepnij. Jeśli masz długie włosy zapleć je w warkocz. Ta fryzura najlepiej sprawdza się w podróży.

W samolocie staraj się jak najwięcej wstawać, chodzić i ruszać. Pobudzisz cyrkulację krwi, a na policzkach, zamiast zmęczenia pojawi się rumieniec!

Po przyjeździe do celu

Jeśli wybrałaś się na wakacje do gorącego kraju, nie wychodź z lotniska bez kremu ochronnego z filtrami UV. Im wyższy filtr, tym lepiej dla skóry twarzy. Relaksująca kąpiel po przyjeździe do hotelu powinna postawić cię na nogi. 15 minut lekkich ćwiczeń pomoże "rozprostować kości". Aby zregenerować skórę twarzy zabierz ze sobą saszetkę z relaksującą maseczką. Wybierz tę z witaminą C.

Kiedy prosto z samolotu udajesz się na spotkanie lub kolację muśnięcie policzków różem ukryje zmęczenie. Jeśli nie masz czasu na poprawienie fryzury załóż okulary przeciwsłoneczne jak przepaskę do włosów. Mało wysiłku, a efekt gwarantowany. W tym sezonie modne są kapelusze z dużym rondem, nie tylko ukryje klapniętą fryzurę, ale również sprawi, że pomimo zmęczenia, będziesz wyglądać jak milion dolarów.

Więcej o: