Czy Madonna odda córce koronę?

Lourdes Ciccone ma zaledwie 13 lat, ale zachowuje się i pracuje jak doświadczona kobieta biznesu. W Stanach właśnie trafiła do sklepów zaprojektowana przez nią kolekcja ubrań inspirowana stylem matki z początków lat 80-tych. Czy Madonna jest gotowa na to, aby oddać koronę ambitnej córce?

Codzienność nastolatki

Do szkoły jedzie rowerem trzy kilometry przez nowojorski Central Park. Wieczorami odrabia lekcje w apartamencie na Manhattanie, który nazywa domem. W soboty wstaje o 6 rano. Dwie godziny lekcji tańca, potem lekcje gry na fortepianie i zajęcia w weekendowej szkole aktorskiej. Wolne od zajęć godziny spędza nad podręcznikami do nauki hiszpańskiego i włoskiego. Lourdes mówi już biegle po francusku. Codziennie się gimnastykuje i tak jak matka przestrzega diety makrobiotycznej. Lourdes, dla najbliższych Lola, w wieku 13 lat, z pomocą Madonny, zaprojektowała kolekcję ubrań dla nastolatek. Przez ostatnie dwa lata, w przerwach pomiędzy zajęciami w szkole, pracowała jako stylistka tancerek z zespołu matki.

Kariera projektantki

Lola potrafiła przekonać Madonnę, że kariera prawniczki czy księgowej nie zaspokoi jej twórczych ambicji. Madonna podobno już nie upiera się przy tym, aby córka studiowała prawo. Zgodziła się też, aby Lourdes uczyła się w słynnej nowojorskiej szkole aktorskiej LaGuardia High School of Music & Art, której absolwentami są m.in. Liza Minnelli i Al Pacino. Lola chce być aktorką, ale nie zamierza ograniczać się do jednego zawodu. Od ósmego roku życia uczy się projektowania ubrań, a jej recenzentką jest sama Stalla McCartney, prywatnie najlepsza przyjaciółka Madonny.

Od 3 sierpnia w popularnej sieci amerykańskich sklepów Macy's można już kupować ubrania z kolekcji zaprojektowanej przez matkę i córkę. Lourdes w związku z promocją swojej pierwszej kolekcji "Material Girl" zaczęła prowadzić w internecie modowego bloga. Chwali się w nim, że kiedy skończy 14 lat pierwszy raz w życiu ufarbuje włosy. Oczywiście za przyzwoleniem matki. Madonna pytana przez dziennikarzy o karierę córki odcina się, że na razie najważniejsza jest tylko szkoła. Lola uczy się świetnie, z każdego przedmiotu dostaje najwyższe oceny. Madonna pilnuje, aby córka dobrze wykorzystała daną jej szansę uczenia się w najlepszych szkołach. Ambitna matka dba również o to, aby Lourdes wzorowała się i otaczała kobietami sukcesu. Dzięki temu od najmłodszych lat wie, że dzięki pracy i ambicji można osiągnąć niemożliwe. Osoba z otoczenia Madonny w jednym w wywiadów dla plotkarskiej prasy przyznała, że Madonna to najbardziej pracowita kobieta na kuli ziemskiej. Jeśli istnieje ktoś bardziej uparty i bardziej pracowity niż królowa popu, to może to być tylko Lola.

Pokora

Wraz z promocją kolekcji "Material Girl" producenci i projektanci mody zaczęli przysyłać Lourdes prezenty z nadzieją na promocję. Madonna zarządziła, że wszystkie paczki będą oddawane organizacjom charytatywnym lub odsyłane z powrotem do nadawcy. Matka kontroluje również wolny czas córki. Podobno pozwala jej się kolegować tylko z młodzieżą z nowojorskiego centrum Kabały. Niedawno 13-letnia Lola wybrała się na nowojorską premierę filmu "Nine" z chłopakiem o imieniu Marco. Madonna zapewnia, że nie jest to nic poważnego i że jej córka nie ma czasu na randki. Rzeczywiście, Lourdes w ostatnich miesiącach nie tylko zajmowała się promocją kolekcji, ale również przygotowywała się do egzaminów w szkole aktorskiej. Dodatkowo trzynastolatka jest zaangażowana w działania Madonny na Malawi. Regularnie odwiedza z matką Malawi, gdzie nadzorują postępu budowy szkoły dla dziewcząt. Projekt o wartości 10 milionów dolarów w całości sponsoruje Madonna. Kiedy piosenkarka zmagała się z trudnym procesem adopcyjnym dzieci z Malawi Lourdes nie tylko podtrzymywała ją na duchu, ale sama przygotowywała się na przywitanie nowego rodzeństwa. Uczyła się języka cziczewa i zwyczajów panujących w Malawi. Biologiczny ojciec jej adoptowanego brata Davida, Yohane Banda cieszył się, że jego syn będzie miał taką wspaniała siostrę jak Lourdes. Dyrektorka sierocińca, gdzie niegdyś mieszkała adoptowana siostra Loli - Mercy dziwiła się, kiedy Lourdes swobodnie rozmawiała z nią w języku cziczewa.

Bunt

Według opinii kierowcy Madonny, Lourdes - tak samo jak jej matka - nie pozwala sobie na chwile słabości i konsekwentnie realizuje swój ambitny plan. Jednocześnie nie różni się od milionów innych nastolatek. Kiedy ma dość ingerencji matki w jej prywatne życie robi jej na złość. Rozmawia z przyjaciółmi przez telefon po francusku i nie ukrywa satysfakcji, kiedy wie, że Madonna nie rozumie o czym mówi. Lourdes ma również poukładane plany na przyszłość. Kolekcja ubrań to dla niej już za mało. W najbliższej przyszłości planuje zrealizować swoje kolejne plany biznesowe. Tym razem będzie produkować kosmetyki do włosów i perfumy dla nastolatek. Madonna niedawno dumnie przyznała, że coraz częściej widzi w Loudres Ciccone nie córkę, lecz kreatywną i pomysłowa partnerkę do robienia biznesów. Pozostaje tylko pytanie czy Madonna jest rzeczywiście gotowa na to, aby oddać córce koronę?

Więcej o: