Kobieta zmienną jest

Kobiety od zawsze pragnęły dopasowywać się do obowiązujących wzorców. Trendy w modzie, makijażu ogromnie wpływają na naszą chęć zmiany wyglądu. Co zmieniamy najczęściej?

Zaglądając do kobiecych torebek i kosmetyczek i obserwując jakie zmiany w nich zachodzą, można zaobserwować dwa typy kobiet. Część z nich znajdując produkt, który spełnia ich oczekiwania pozostaje mu wierne tak długo, dopóki nie zmienią się ich potrzeby. Niekiedy dopiero zniknięcie ulubionego kremu czy szamponu z półek w drogeriach jest chwilą, gdy zaczynają one szukać czegoś nowego. Niektóre kobiety odwrotnie, są wiecznymi eksperymentatorkami. Chętnie korzystają z próbek dodawanych do czasopism i kiedy tylko jeden kosmetyk się kończy, z entuzjazmem ruszają do drogerii szukać nowego. Przewagę tego typu postaw potwierdzają badania prowadzone na konsumentach. Wynika z nich, że kobiety chętniej niż mężczyźni korzystają z promocji i wykazują mniejsze przywiązanie do marek, a większą ciekawość.

Być na czasie

Łatwo jest być zmienną kobietą również w kwestii ubrań. Modna i stosunkowo tania odzież w kolekcjach zmieniających się co sezon jest dostępna dla każdego. Obecne na rynku sieciówki kopiując trendy z wybiegów pozwalają być na bieżąco i nie wydawać przy tym fortuny na zawartość szafy. Nie ma też żalu, gdy po roku sukienka będąca w zeszłym sezonie najmodniejszym ciuchem, nagle okazuje się kompletnie nie przystająca do aktualnych trendów. Jednak zaskoczeniem może być rzut oka na szafę podążającą za modą kobiety. Prawie każda posiada żelazną bazę, ubrania które modne są zawsze i dowolnie zaaranżowane mogą pasować do wielu okazji. Mała czarna, beżowy trencz, proste dżinsy i dobra, biała koszula to puzzle, z których układać można do woli dodając modne aktualnie akcesoria.

Farbowanie ulubione

Najbardziej charakterystycznym przykładem zmienności kobiet jest ich stosunek do farbowania włosów. Ponad połowa Polek zmienia co roku kolor włosów. Wystarczy przejechać się komunikacją miejską i policzyć jaki jest stosunek kobiet z naturalnym kolorem włosów do kobiet z farbowanymi włosami. Wynik może być zaskakujący. Kinga, studentka z dużego miasta, nie pamięta już jaki jest jej naturalny kolor włosów. "Jakiś mysi" twierdzi. Kolor włosów zmienia w zależności od nastroju i czasu. "Latem lubię mieć jaśniejsze, zimą przyciemniam, bardziej pasują do bladej karnacji". Lubi to i jest zadowolona ze zmian. "Po wyjściu od fryzjera czuję się odnowiona" opowiada z entuzjazmem. Jednak zmiany w wyglądzie to nie wszystko. Wiele kobiet przez lata pozostaje wierna wybranym filmom, płytom czy książkom. Magda regularnie wraca do ulubionych w liceum książek Jane Austen. Jest cały czas na bieżąco z nowościami wydawniczymi, ale za każdym razem kiedy dopadnie ją chandra lub przeziębienie wraca do swoich ulubionych bohaterek, delektując się lekturą książek z mocno podniszczonymi już okładkami. Ola trzyma zawsze koło łóżka jedną z części "Jeżycjady". "Lubię przed snem przeczytać kilka stron, u Borejków czuję się jak u siebie w domu". Cóż z tego, że doskonale wie, co wydarzy się na następnej stronie. Ulubione książki dają jej poczucie bezpieczeństwa. Jaki z tego morał? Kobieta zmienną jest - wtedy, kiedy ma na to ochotę.

Więcej o: