Zatrzymaj młodość na dłużej

Zatrzymać czas bez drastycznych zabiegów i skalpela. Możliwe? Tak. O tym jak to zrobić pisze w poradniku "Look younger for Longer" ekspertka od piękna Lesley Reynolds Khan.

Rynek specjalizujący się w produkcji kosmetyków odmładzających jest bezwzględny. Pełen drogich produktów, których etykiety obiecują cuda, a w rzeczywistości nie skutkują i rozczarowują. Do dyspozycji mamy tysiące eliksirów, których zadaniem jest odmładzanie, ale czy rzeczywiście te najdroższe są najlepsze i najskuteczniejsze? Okazuje się, że wcale nie. Tak przynajmniej twierdzi Lesley Reynolds, autorka opublikowanego w Wielkiej Brytanii poradnika. W jej książce znajdujemy kilka praktycznych porad m.in. o tym jak zadbać o skórę bez ingerencji skalpela.

Problem: zmarszczki wokół oczu

Rozwiązanie: stosuj krem z kwasami AHA

Kupując krem pod oczy upewnij się, że w jego składzie znajduje się jeden z typów kwasów alfa-hydroksylowych. Najlepiej jeśli jest to kwas glikolowy otrzymywany z soku trzciny cukrowej. Krem z kwasem pomoże usunąć martwy naskórek, dzięki temu zmarszczki wokół oczu będą płytsze. Kremy z kwasami należą do intensywnie działających, dlatego należy ich używać co drugi dzień. Stosując kremy z kwasami alfa-hydroksykwasami bardzo ważne jest, aby chronić odnowiony naskórek wokół oczu. Przed wyjściem zawsze stosuj kremy z filtrami. Pamiętaj też, że cechą charakterystyczną kwasów AHA jest to, że po kilku miesiącach ich stosowania przestają działać tak skutecznie jak działały na początku ich zastosowania. Kwasy AHA pomagają regulować proces odnowy komórkowej, złuszczają zrogowaciałe, martwe komórki w zewnętrznej warstwie naskórka, która uległa zgrubieniu, na skutek np. częstego opalania. W momencie, kiedy nadmierna, zrogowaciała warstwa zostanie złuszczona, kwasy AHA przestają działać.

Problem: cienie pod oczami

Rozwiązanie: kup więcej poduszek

Przemęczenie to jedna z przyczyn powstawania podkówek pod oczami. Naczynia krwionośne tracą zdolność rozszerzania się i kurczenia, a w efekcie gorzej utleniona, ciemniejsza krew prześwieca przez cienki naskórek dolnych powiek. Stosuj kosmetyki z witaminą K oraz kosmetyki z ekstraktami roślinnymi, które usprawniają krążenie, np. z zieloną herbatą. Skuteczną metodą na pozbycie się cieni pod oczami jest również spanie na plecach i na podwyższeniu, czyli na kilku poduszkach. Poprawia się krążenie.

Problem: zmarszczki na czole

Rozwiązanie: stosuj plastry Frownies

Wykonany z naturalnych włókien papier oraz zrobiona z ekstraktów warzywnych guma to sekret plastrów, które od końca XIX wieku skutecznie walczą ze zmarszczkami. Plasterki nie są drogie, a ponad stuletnia tradycja potwierdza, że to najskuteczniejszy sposób na zdrową i świetliście wygładzoną skórę. Przywracające witalność skórze plastry przyklejamy do miejsc najbardziej narażonych na powstawanie zmarszczek, np. na czoło, na kąciki wokół oczu i ust. Aby rezultat był widoczny należy je przyklejać na noc, przez 30 dni. Plastry można kupić np. w internecie.

Problem: opadające kąciki ust

Rozwiązanie: stosuj krem z peptydami

Skóra wokół ust starzeje się najszybciej i dlatego nie warto zaniedbywać tych okolic skóry twarzy. Na pierwsze oznaki starzenia się okolic ust najlepiej zastosować kremy z peptydami. Peptydy to drobne łańcuszki aminokwasów, które pomagają walczyć z procesem starzenia. Łańcuchy zawierające zrównoważoną liczbę tłuszczu i wody to lipo peptydy, które penetrują głębsze warstwy skóry odnawiając struktury elastyny i kolagenu. Na tej podstawie kremy z peptydami walczą ze zmarszczkami i naturalną utratą jędrności.

Problem: wiotczejąca skóra na szyi

Rozwiązanie: stosuj kremy przeciwzmarszczkowe

O skórę na dekolcie trzeba dbać dokładnie tak samo jak o skórę twarzy. Stosować te same kremy, nawilżać, chronić przed słońcem. Do intensywnej pielęgnacji skóry szyi świetnie nadaje się krem z kwasem glikolowym.

Więcej o: