Paris Mon Amour

Królestwo kawiarni, barów, restauracji. Miejsce biznesowych spotkań i romantycznych randek. Miasto ekskluzywnych sklepów, drogich butików, domów mody największych projektantów. Stolica czerwonych ust owiana mgłą legendarnych perfum. Przedstawiamy miejsca które odwiedzić trzeba!

Hotel Ritz

Jeden z najbardziej prestiżowych hoteli na świecie i najstarszy z grupy Ritz. Położony w samym sercu Paryża, ma historię sięgającą 1898 roku. Funkcjonujący początkowo jako mieszkanie prywatne, w 1854 roku został przejęty przez braci Péreire, którzy przenieśli tu siedzibę swojej firmy. Cały budynek z fasadą hotelu został zaprojektowany przez Jules Hardouin Mansart. Jako luksusowy hotel został otwarty w 1898 roku i do dzisiaj jest synonimem luksusu, najwyższej jakości usług i wyśmienitej kuchni.

Hotel Lancaster

W pobliżu Pól Elizejskich, w zacisznym miejscu znajduje się inny ekskluzywny hotel - Lancaster. Kameralne położenie hotelu sprawia, że wciąż sprawia wrażenie niezwykle eleganckiej XIX-wiecznej prywatnej rezydencji, którą niegdyś był. Tradycyjne meble, obrazy dawnych mistrzów, antyki i rekonstrukcje zabytkowych tkanin przenoszą gości hotelu sto lat wstecz. Za podróż w czasie trzeba jednak słono zapłacić. Lancaster to jeden z najdroższych paryskich hoteli.

Cafe Marly

Jedna z najmodniejszych paryskich kawiarni znajduje się na terenie Luwru. Na tarasie, zwykle w pełnym słońcu zjeść można smaczną kanapkę i wypić znakomitą kawę. Kawiarnia znajduje się w skrzydle Richelieu, zapach francuskich ciastek i wybornych croissantów sam przywiedzie was wprost do kawiarnianego stolika.

Cafe de Flore

Znajduje się na znanym francuskim bulwarze Saint-Germain. To jedno z najsłynniejszych miejsc spotkań paryskiej inteligencji. Klasyczny wystrój art deco nie zmienił się znacząco od czasów II wojny światowej, kiedy kawiarnia skupiała ówczesną intelektualną elitę Paryża. Od 1994 roku w Cafe de Flore wręczana jest literacka nagroda Prix de Flore. Przy odrobinie szczęścia można wypić tu kawę w towarzystwie najlepszych francuskich literatów.

Gare de Lyon

W hali paryskiego dworca Gare de Lyon od 1901 roku posiłki serwuje restauracja Le Train Blue. Początkowa nazwa Bufet de la Gare de Lyon została zastąpiona obecną w 1963 roku, kiedy luksusową linią kolejową o tej nazwie zamożni paryżanie podróżowali na Riwierę Francuską. Le Train Bleu to popularne i wyjątkowe miejsce, chętnie odwiedzane przez takie gwiazdy jak Brigitte Bardot i Coco Chanel.

Chanel

Pierwszy Dom Mody Chanel został otwarty przy Rue Cambon w 1913 roku. Niewiele później w ubraniach tej francuskiej projektantki pokazywały się wszystkie europejskie księżniczki. W ciągu stu lat istnienia Chanel stał się jednym z najważniejszych domów mody. Do dzisiaj każda kolejna kolekcja wyznacza aktualne trendy w modzie, a kreacje Chanel zdobią ciała najlepszych modelek, aktorek, kobiet biznesu. Zanim jednak zrobimy tu zakupy, sprawdźmy bardzo dokładnie metkę dołączoną do wymarzonego ubrania. Ze szczególnym uwzględnieniem ilości zer w cenie.

Louis Vuitton

Najczęściej podrabiana marka w historii galanterii skórzanej, w Paryżu ma swój bastion. Żadna paryżanka nie pozwoliłaby sobie na nieoryginalną wersję torebki czy portfela Louis Vuitton. Luksusowy francuski dom mody Vuitton do swoich kolejnych kampanii starannie wybiera największe gwiazdy. Co ciekawe do twarzy Louisa Vuitton dołączył niedawno były prezydent ZSRR - Michaił Gorbaczow. Robiąc zakupy w paryskich filiach firmy, wciąż można zobaczyć go na reklamowych zdjęciach zdobiących wnętrza sklepów tej ekskluzywnej marki.

Buddha Bar

Kultowy paryski klub założony w 1997 roku przez DJ'a Ravina. Centralnym punktem eleganckiego wnętrza jest gigantyczny Budda, dumnie dominujący nad małymi, acz wygodnymi stolikami. Drinki powstają w ogromnym barze o kształcie smoka. Zaletą tego znanego w całej Europie miejsca jest muzyka. Jako właściciel i DJ rezydent Buddha Baru, Ravin stał się prekursorem nowej muzyki, w której łączył elementy dalekowschodnich klimatów swojego dzieciństwa z elektronicznymi dźwiękami nowego domu - Paryża. Kompilacje pod nazwą Buddha Bar wciąż zasilają światowy rynek muzyczny, przypominając jednocześnie o wyjątkowym miejscu ich powstania.

VIP Room

Jak sama nazwa wskazuje, to miejsce wyjątkowe i jeden z kilku najbardziej ekskluzywnych nocnych klubów w Paryżu. Ogromny parkiet taneczny, kilka barów, taras z wyjątkowym widokiem to zalety tego miejsca, które od lat doceniają gwiazdy. W tytułowym VIP Room'ie spotkać można bawiących tu często Pierce Brosnana, Gerri Halliwell i Robbiego Williamsa. Można, pod jednym warunkiem - trzeba najpierw tu wejść. A to już niejednemu miłośnikowi nocnego życia w Paryżu nigdy się nie udało.

10 miejsce pozostawiam do Waszej dyspozycji. Być może zwiedzając Paryż traficie do sklepu, hotelu, resturacji czy klubu, który zasłuży na to, by znaleźć się na liście dziesięciu najpiękniejszych, najbardziej eleganckich miejsc tego wyjątkowego miasta. A może już takie macie?

Więcej o: