Zapisz się na kurs i wykorzystaj swój potencjał

Nawet, jeśli świetnie Ci idzie - nie spoczywaj na laurach. Odpowiedni kurs lub szkolenie pozwoli ci rozwijać i doskonalić swoje umiejętności, nabyć nowe doświadczenie, poprawić standard w życiu zawodowym i prywatnym

Doskonalenia zawodowe

Wiele spośród kursów przeznaczonych dla kobiet pomaga doskonalić swoje umiejętności zawodowe. I nie chodzi tu bynajmniej o naukę języków obcych. Wiele szkół oferuje zupełnie inne możliwości profesjonalnego rozwoju. Jednym z najpopularniejszych jest obecnie kurs szybkiego czytania. Jeżeli w pracy godziny spędzasz na przeglądaniu dokumentów, umów czy faktur, ta umiejętność pozwoli ci zaoszczędzić wiele czasu. Kurs pozwala opanować techniki szybkiego czytania z zachowaniem rozumienia czytanego tekstu. Dodatkowo w trakcie zajęć odbywają się często ćwiczenia poprawiające koncentrację, a także te pozwalające szybciej się uczyć, zarządzać czasem i kontrolować stres. Bardzo pomocna w pracy może okazać się także umiejętność pisania bezwzrokowego. By zawładnąć klawiaturą wystarczy kilka zajęć z profesjonalistą. Kurs pisania bezwzrokowego pozwoli na szybkie i sprawne tworzenie dokumentów tekstowych bez odrywania wzroku od monitora. W trakcie zajęć można poznać też zasady korespondencji biurowej, sporządzania formularzy i profesjonalnej korekty tekstów. Godne polecenia są również kursy pogłębiające wiedzę merytoryczną. Ofert na rynku jest bardzo wiele, ciekawą propozycją wydają się te z zakresu prawa pracy, funduszy europejskich i podstaw przedsiębiorczości.

Rozwój osobisty

Czujesz się spełniona w pracy? Rozważ inny aspekt rozwoju. Ten, związanym z osobowością i słabszymi stronami charakteru. Jeśli po chwili namysłu uznasz, że zbyt często idziesz na ustępstwa, pomyśl o kursie asertywności. Na szkoleniu można bardzo szybko nauczyć się trudnej niekiedy sztuki odmawiania, poznać techniki, które pozwalają na zachowanie szacunku i asertywne przyjmowanie ocen. W trakcie zajęć poznajemy też sposoby radzenia sobie z nieuzasadnioną krytyką, uczymy się bronić swoich praw i granic w nieustannym robieniu przysług i wyręczania znajomych, współpracowników, a nawet osób bliskich. Umiejętne mówienie "nie", potrafi znacząco podnieść komfort życia. Dla kobiet obciążonych nadmiarem obowiązków, przydatny może być kurs walki ze stresem i zmęczeniem zawodowym. Uczestnicy takich szkoleń poznają praktyczne i skuteczne techniki radzenia sobie ze stresem, ćwiczą elementy treningu antystresowego i techniki szybkiego relaksowania. W krótkim czasie opracować można szereg strategii, które pozwolą zwiększać zadowolenie z siebie, własnego życia i pracy. Kurs obejmuje też zajęcia zwiększające dobry nastrój, umiejętność odpoczynku i pozytywne myślenie. Wśród ofert poważnie brzmiących nazw kursów, można znaleźć także wiele tych, do których podejdziemy z przymrużeniem oka.

Kurs inteligencji towarzyskiej nauczy bawić się obserwacją i świadomym wybieraniem elementów towarzyskiej układanki, z których można skorzystać. Jak zapewnia organizator szkolenia, z dyplomem takiego kursu wyostrzysz naturalną zdolność postrzegania i kobiecą intuicję. Szybko zapomnisz o nieśmiałości i zyskasz szczerą sympatię ludzi, których będziesz poznawać. A kiedy już wśród nowych znajomych trafisz na tego wymarzonego, wybierz się do szkoły zmysłowości, by wkrótce zostać domową bogini. Także w sypialni. Wśród wielu umiejętności, które nabywamy wraz z kursem są i wizjonerskie. Poznać można bowiem nawet myśli mężczyzn, to jacy są naprawdę, czego pragną i potrzebują.

Hobby

Na koniec kilka propozycji dla kobiet, które chcą rozwijać swoje pasje. I choć zabrzmi to nieco niepoprawnie, najwięcej kursów dotyczy umiejętności kulinarnych pań. Najciekawsze wydają się te spoza polskiego menu. Bardzo efektownie wygląda na przykład profesjonalny kurs sushi. Na zajęciach uczymy się rozpoznawać rodzaje suchi, poprawnie nazywać orientalną zawartość potrawy i komponować potrawy pod okiem doświadczonego kucharza. Dla kobiet dzielnie walczących ze stereotypem, polecam szkolenia z dala od kuchni. Na kursie body paintingu można nauczyć się wykonywania projektów i prac na szablonach, świadomego nakładania farb na ciało, umiejętności modelowania barwami sylwetki i poprawnego nanoszenia wzorów. Ciekawą propozycją są kursy wizażu i stylizacji. Specjaliści od wizerunku podpowiedzą jak odpowiednio dobrać garderobę, doradzą najlepszą kolorystykę, nauczą dobrze prezentować się w każdych okolicznościach. Propozycji rozwoju jest mnóstwo. Ważne, by przy wyborze kursu kierować się własnymi potrzebami, nie chęcią zadowalania otoczenia. Tylko wówczas poświęcenie czasu i pieniędzy przyniesie prawdziwą satysfakcję i powód do dumy.

Więcej o: