Rodzą dzieci a wciąż wyglądają jak modelki

Gwiazdy rodzą dzieci i już kilka dni po porodzie pokazują się w mediach z nienaganną sylwetką. To powoduje, że coraz więcej kobiet nie potrafi pogodzić się z tym, że w ich przypadku, ciąża pozostawiła po sobie dodatkowe kilogramy i centymetry w talii.

Zobacz galerię zdjęć

Znana w Wielkiej Brytanii szkoła dla położnych The Royal College of Midwives oraz portal dla mam netmums przygotował raport na temat rygorystycznego odchudzania po ciąży i presji bycia szczupłą za wszelką cenę. Według raportu winne są temu znane kobiety, które już kilkanaście dni po porodzie pokazują się w mediach z idealną sylwetką jak sprzed ciąży. W raporcie czytamy, że "celebritki" wywierają presję na młode kobiety. Biorące udział w ankiecie młode mamy przyznały, że zaraz po porodzie zdecydowały się na dietę odchudzającą, aby jak najszybciej pozbyć się zbędnych kilogramów. Szczupła sylwetka okazała się ważniejsza od tego aby zdrowo się odżywać i dobrze się czuć.

Według ekspertów lansowana przez gwiazdy moda na to, aby zawsze wyglądać jak modelka - nawet kilka dni po porodzie - sprawia, że młode matki nie tylko dręczą się drakońskimi dietami, które pozbawiają ich niezbędnej energii do opieki nad dzieckiem, ale również z powodu braku idealnej sylwetki popadają w depresję. Tymczasem - co potwierdzi każdy lekarz - przynajmniej przez pół roku po urodzeniu dziecka nie należy stosować rygorystycznych, wyczerpujących diet odchudzących. Karmienie piersią i zdrowa, dobrze dobrana dieta to sprawdzony sposób na to, aby powoli i bezpiecznie wrócić do wagi sprzed ciąży.

Czy udało ci się po urodzeniu dziecka wrócić do wagi sprzed ciaży?
Więcej o: