Gadżety nowoczesnej kobiety

Współczesne kobiety postawiły wyzwanie producentom najnowszych technologii. Konsumentki stały się bardziej wymagające i narzuciły w tej dziedzinie swoje upodobania. Obserwując rynek można stwierdzić jednoznacznie - gadżety już nie są domeną wyłącznie męską.

Kobiety za pomocą sprzętu najnowszej generacji mogą wreszcie ułatwić i uatrakcyjnić swoje wieloetatowe życie. Połączenie pracy zawodowej z domem może być teraz nie tylko prostsze ale bardziej efektywne. Bo to właśnie dla udogodnień i możliwości jakie dają pełne przeróżnych funkcji gadżety panie chętnie po nie sięgają. Mężczyźni przeważnie traktują dobra materialne jako wyznacznik prestiżu dzięki któremu stają się atrakcyjniejsi. Posiadanie ich stanowi wręcz element rywalizacji. Kobiety zaś nie wykorzystują gadżetów jako sposób na zdobycie uznania i wzbudzenia podziwu. Dla nas kobiet XXI wieku liczy się by być ze sobą w ciągłym kontakcie oraz oczywiście estetyczny design.

"Ukobiecenie" sprzętu

Nowoczesne urządzenia są coraz mniejsze, prostsze w obsłudze i ładniejsze ale nie tylko wygląd ma znaczenie. Liczy się także wymiar praktyczny oprogramowania najnowszych technologii - licznik kalorii, kalendarz cyklu a nawet możliwość stworzenia listy zakupów. Gadżety lub dodatki do nich stylizowane są na biżuterię (smycze - korale, pendrivy -wisiorki). Dodatkowo w ramach chęci zaspokojenia potrzeby luksusu pojawiają się także telefony ozdabiane szlachetnymi kamieniami. Producenci już od dawna prześcigają się w kolorach, wzorach i poręczności ich kształtu, by jak najlepiej pasowały do kobiecej dłoni. Sprawa estetyki wygląda identycznie jeśli chodzi o tzw. przenośną elektronikę (laptopy, aparaty cyfrowe, odtwarzacze mp3). Już od jakiegoś czasu nieustannie powiększana jest oferta z myślą o nowoczesnych kobietach. Zróżnicowanie kolorystyczne oraz ozdoby to tylko niektóre z pomysłów mających cieszyć wybredne, damskie oko. Warto wspomnieć o ogromnych możliwościach personalizacji wyglądu. Teraz wiele urządzeń ma zbliżone parametry techniczne wykorzystuje się więc takie atuty jak możliwość indywidualnego nadruku na laptopie czy wymienne kolorowe obudowy. Chyba żadna z nas nie wyobraża sobie już funkcjonowania bez komputera, obojętnie czy w pracy czy w domu. Laptop a najlepiej netbook powinien być lekki, wygodny, poręczny i mobilny. Wśród wielu modeli każda kobieta znajdzie coś dla siebie. W ofercie dostępne są na przykład urządzenia, które swoim wyglądem przypominają torebkę, a Firma Intel stworzyła netbooki powleczone materiałem Ultrasuede. To pr opozycja dla kobiet, które mają już dość czarno - szarych i pospolitych komputerów, zmienia je w urządzenia, które cieszą oczy i są miłe w dotyku. Jeśli chcesz maksimum komfortu zainwestuj jednak w ekstremalnie cienki i lekki MacBook Air. Swą funkcjonalnością i mobilnością zadowoli on najbardziej wymagającą kobietę. Gdy komórka nie wystarcza, a netbook jest za duży, idealnym rozwiązaniem pasującym do pojemności kobiecej torebki jest IPhone. To bardzo praktyczne połączenie telefonu z dostępem do Internetu, odtwarzaczem mp3 i aparatem cyfrowym. Posiada on wszelkie niezbędne funkcje służące zarówno do pracy jak i rozrywki takie jak kalendarz, terminarz czy notatnik. Można w nim również przechowywać zdjęcia, filmy i muzykę.

Pomocny gadżet

Osobistą ochronę może nam zapewnić alarm, który wydaje głośny dźwięk na odległość ponad 100 metrów. Wygląda jak małe pudełeczko, a przez wyciągnięcie zawleczki może odstraszyć złodzieja, który zapragnie naszego portfela lub torebki. Gadżet ten jest również zaopatrzony w latarkę mogącą pomóc w odszukaniu, kluczy czy telefonu w czeluściach przepastnej damskiej torby. Niesamowicie ułatwić nam życie może także cyfrowy poszukiwacz przedmiotów, które gubimy najczęściej. Ile razy szukamy w roztargnieniu i zabieganiu kluczyków do auta lub komórki? Wystarczy tylko przyczepić ten lekki i maleńki transmiter do najczęściej gubionego przedmiotu i w razie potrzeby uruchomić odbiornik a zguba szybko się odnajdzie wydając dźwięk. Niebywale pomocna jest również znana i dająca chwilę wytchnienia wszystkim mamom elektryczna niańka (Electronic Babysitter). Nadajnik znajdujący się w pokoju dziecka, przenośny głośnik pozwala na ciągły kontakt z maluchem, a jednocześnie nie odrywa nas od codziennych obowiązków i możliwości wykorzystania chwili dla siebie. Natomiast dla pań prowadzących aktywny tryb życia i dbających o linię firma Casio wprowadziła zegarek liczący kalorie i monitorujący pracę serca. Poszerzenie oferty nowoczesnych technologii skierowanych dla kobiet to znak czasu i zmieniającego się układu w którym obszary damskie i męskie zaczęły się przenikać. Dzięki temu żyje się nam kobietom wygodniej, mamy wszystko pod kontrolą, a także dysponujemy większą ilością czasu dla siebie. Współczesna kobieta musi połączyć wiele funkcji w życiu codziennym a żeby było to wykonalne potrzebuje do tego najnowszego sprzętu. Tak więc pogląd o kobiecie dla której gadżet musi być wyłącznie ładny i kolorowy nie jest prawdziwy. My lubimy przecież przyjemne z pożytecznym.

Czy lubisz gadżety?
Więcej o: