Rozstępy

Rozstępów nie da się zlikwidować, ale dzięki zabiegom w gabinecie kosmetycznym lub u lekarza można je spłycić i rozjaśnić

Rozstępy

Rozstępów nie da się zlikwidować, ale dzięki zabiegom w gabinecie kosmetycznym lub u lekarza można je spłycić i rozjaśnić

Peelingi ziołowe (200-800 zł za zabieg *) - w zależności od składników i potrzeb skóry działają powierzchniowo lub głęboko. Po wtarciu mieszanki w skórę następuje przekrwienie, odczyn zapalny i złuszczanie naskórka. Peelingi ziołowe spłycają nie tylko rozstępy, ale także drobne zmarszczki, blizny potrądzikowe, rozjaśniają przebarwienia. Neoderma Biopeeling - składa się z wodorostów i ziół, które poprawiają krążenie krwi, rewitalizują skórę, działają przeciwzapalnie. Najczęściej stosuje się trzy zabiegi w ciągu dziesięciu dni, a potem zapobiegawczo raz w miesiącu. Zabieg jest bezbolesny. Po kuracji można też wyjść na słońce po zastosowaniu kremu z filtrem. Green Peel to mieszanka mineralno-ziołowa, którą najlepiej złuszczać skórę wiosną lub jesienią. Po zabiegu trzeba przebywać w domu, bo po około trzech dniach następuje płatowe złuszczanie warstw naskórka. Zabieg powtarza się dwu-, trzykrotnie co dwa-trzy tygodnie.

Jeśli rozstępy są rozległe i głębokie, bardziej specjalistyczne zabiegi spłycające może zaproponować jedynie lekarz:

Chemabrazja (400-800 zł za zabieg) - za pomocą kwasu (salicylowego, trójchlorooctowego) lekarz wywołuje stan zapalny skóry, po którym następuje płatowe złuszczanie naskórka. Po zabiegu pacjent odczuwa ściągnięcie skóry, potem pojawiają się opuchlizna i ból. Po zabiegu należy przez minimum tydzień pozostać w domu. Najlepsze efekty daje złuszczanie jesienią, bo przez kilka miesięcy po zabiegu trzeba unikać słońca, by nie dopuścić do przebarwień.

Mikrodermabrazja (150-250 zł za zabieg) - stosowana jest przy leczeniu rozstępów, głębokich blizn trądzikowych i oparzeniowych, szram, silnych plam pigmentacyjnych. Regeneruje i uelastycznia skórę, pobudza krążenie, pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, polega na ścieraniu warstw naskórka specjalnym aparatem, który wyrzucając strumień kryształków, wysysa starty naskórek. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Dermabrazja (800-1000 zł za zabieg) - stosowana jest też do spłycania blizn, korekcji zmarszczek. Podczas zabiegu wykorzystuje się urządzenie podobne do wiertła dentystycznego. Wirująca głowica aparatu pokryta jest drobnymi, ostrymi elementami ścierającymi powierzchnię skóry. Zabiegi wykonywane są w specjalistycznych ośrodkach przez chirurgów plastyków w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od rozległości i głębokości planowanego zabiegu, wieku i stanu pacjenta.

Lasery (1-3 tys. za zabieg) - wykorzystywane w laserowym złuszczaniu naskórka pozwalają bardzo precyzyjnie dobrać głębokość usuwanej warstwy skóry. Pulsujące światło podgrzewa komórki, "odparowując" je przy każdym impulsie. Obrzęki, strup i zaczerwienienie utrzymujące się nawet kilka tygodni po zabiegu to stałe objawy towarzyszące laserowemu złuszczaniu naskórka. Przez kilka tygodni po zabiegu zaleca się oszczędny tryb życia. Istotne jest unikanie światła słonecznego, zwłaszcza gdy skóra jest różowa i nie całkiem zagojona.

* Ceny podane w nawiasach dotyczą skóry twarzy. W przypadku rozstępów ustalane są indywidualnie w zależności od stanu skóry.

Więcej o: