Uda zgrabne jak marzenie w 30 dni. Możliwe?

Uda chudną najtrudniej i nie łatwo pozbyć się z nich skórki pomarańczowej, ale...Nie ma rzeczy niemożliwych. Przedstawiamy 30-dniowy plan na naprawdę zgrabne i szczupłe uda. Piszesz się?

W latach 80-tych książka Wendy Stehling "Szczupłe uda w 30 dni" (tytuł angielski "Thin Thighs In 30 Days") sprzedała się w rekordowym nakładzie 2,5 miliona egzemplarzy. Porady, program ćwiczeń i dietę Wendy Stehling nieco unowocześniono pod kątem współczesnej kobiety i nowa wersja książki "Extracted from Thin Thighs In 30 Days" właśnie ukazała się na brytyjskim rynku. Co dodano do programu sprzed 30 lat? Niewiele, bo jak się okazuje to nie drogie kremy i skomplikowane, bolesne, czasochłonne zabiegi najszybciej i najskuteczniej odchudzają i modelują uda lecz regularne spacery, nieskomplikowane ćwiczenia oraz dieta polegająca na liczeniu kalorii.

Po pierwsze spacer

Czy wiesz, że 70 proc. cellulitu to skutek niezdrowego trybu życia, a tylko 30 proc. to uwarunkowania genetyczne? Warto o tym pamiętać podejmując się realizacji 30-dniowego programu, którego celem jest wprowadzenie zdrowych nawyków i przyzwyczajeń. Regularny spacer to według Wendy Stehling - tak 30 lat temu, jak i dzisiaj - sprawdzony i skuteczny sposób nie tylko na odchudzenie i wymodelowanie uda, ale na zimową chandrę, lepsze samopoczucie. Podczas godzinnego spaceru spalamy ponad 300 kalorii. Aby chodzenie widocznie wpłynęło na kształt i obwód ud spaceruj żwawym krokiem sześć razy w tygodniu, za każdym razem zwiększając dystans. Zacznij od jednego kilometra, a tydzień zakończ spacerem podczas którego pokonasz 4 kilometry. Zadbaj o to, aby podczas jednego ze spacerów wejść pod górę. Jeśli męczysz się podczas chodzenia rób przerwy. Przed wyjściem z domu wykonaj kilka delikatnych ćwiczeń rozciągających. 4 lub 5 razy w tygodniu gimnastykuj się. Wybierz pięć ćwiczeń na nogi, każde powtarzaj 20 razy. To wystarczy. O tym jak ćwiczyć przeczytasz tutaj

Po drugie licz kalorie

Dieta proponowana przez Wendy Stehling jest bajecznie prosta. Wystarczy codziennie liczyć kalorie. Stehling jest zdecydowaną przeciwniczką diet wykluczających np. węglowodany, diet białkowych, diet owocowo-warzywnych. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w 2007 roku przez doktora Franka Sachs z Harvardu ludzie chudną nie dlatego, że eliminują z diety pewne produkty i np. odżywiają się tylko białkami lecz dlatego, że jedzą mniej niż zazwyczaj. Według Sachsa najlepsze diety to te, podczas których jemy wszystko, tyle tylko, że w okrojonych ilościach. Jedząc przez miesiąc 1500 - 1900 kalorii dziennie można schudnąć około 3 kilogramów. Podczas diety należy kontrolować ilość spożywanych kalorii i unikać niezdrowego i tuczącego jedzenia jak: słone chipsy, ciasta z kremem, cukierki, batoniki. Dieta powinna być uzupełniana spacerami i gimnastyką.

O czym musisz pamiętać!

1. Kontroluj wagę raz w tygodniu

2. Nie głodź się. Kiedy jesteśmy bardzo głodni i siadamy do stołu, jemy dwa razy więcej

3. Pij dużo wody

4. Zawsze jedz na siedząco, nigdy w biegu

5. Wyklucz ze swojej diety kaloryczne przekąski

6. Nigdy nie jedz mniej niż 1500 kalorii dziennie

7. Czytaj etykiety na pudełkach z jedzeniem.

8. Ćwicz i spaceruj, nawet wtedy, kiedy za oknem plucha i deszcz!

Więcej o: