Neohipisowski look

Wielcy krawcy ogłosili powrót lat 70-tych. W sezonie wiosna-lato 2011 inspirujemy się stylem młodej Bianci Jagger, Anjelici Huston i Ali MacGraw. Będą modne dzwony, koturny i kolory. Jak je nosić, aby wyglądać "cool"?

Niegrzeczna, wolna i nieco zwariowana moda lat siedemdziesiątych narodziła się w opozycji do ułożonych, ultroakobiecych i grzecznych lat sześćdziesiątych. Wyzwolony i kolorowy styl ulicy szybko podchwycili projektanci. Yves Saint Laurent i Halston jako pierwsi zaprojektowali kolekcje inspirowane stylem hippisowskim. Lata siedemdziesiąte systematycznie powracają do mody. Kolekcje wiosno-lato 2011 jednoznacznie nawiązują do lat siedemdziesiątych. Do łask powróciły jaskrawe kolory i wzorzyste tkaniny. Nadchodzącej wiosny stylem nawiązujemy do dzieci kwiatów. Obowiązuje jedna zasada: nie ubieramy się od stóp do głowy w modne kolorowe ciuchy inspirowane latami siedemdziesiątymi. Tego sezonu inspirujemy się, ale nie naśladujemy!

Szukaj vintage

Nic nie zastąpi oryginału. Przy odrobinie szczęścia w sklepach z używaną odzieżą można znaleźć markową odzież sprzed 30 lat. Nosimy ją zawsze w połączeniu ze współczesnymi elementami. Vintage trencz czy marynarkę typy safari noś np. z potrójnymi lub nawet poczwórnymi kolorowymi paskami. Inspiracji szukaj w kolekcji Burberry Prorsum wiosna-lato 2011. Na wybiegu nie tylko królowały odblaskowe, fluorescencyjne paski ale również charakterystyczne łączenie nowego ze starym.

Mieszaj style

W tym sezonie nadal nosimy długie sukienki. Wczesną wiosną te cieplejsze z golfem, latem zwiewne typu maxi. Nie łączymy ich jednak z kozakami czy sandałami na koturnie. Do długich sukienek w nachodzącym sezonie nosimy płaskie baleriny lub sandały rzymianki.

Co na głowie?

Podczas gdy w latach siedemdziesiątych Jerry Hall i Ali MacGraw wyglądały zjawiskowo i super oryginalnie z kolorową chustką na głowie, dzisiaj ten styl może wydawać się mniej oryginalny. Turbany na głowie czy chusty odrzucamy i eksponujemy zadbane, zdrowe włosy. Długie włosy z przedziałkiem na środku to hit nadchodzącego sezonu. Takie fryzury miały modelki podczas pokazu najnowszej kolekcji brytyjskiej marki Topshop Unique.

Czego nie może zabraknąć w twojej szafie?

Latami siedemdziesiątymi rządził batyst. To tkanina o delikatnej fakturze, bardzo cienka i przezroczysta. Jest wykonany zazwyczaj z przędzy bawełnianej, jedwabnej lub lnianej. W tym sezonie batyst znajdziesz w wszystkich popularnych siecowych sklepach.

Dżinsowa koszula

Powinna być wykonana z cienkiego, ciemnego dżinsu. Idealną znajdziesz w kolekcji Ralpha Laurena, ale kosztuje majątek. Szeroki wybór dżinsowych koszul oferuje w tym sezonie marka Gap. W Polsce dostępna tylko przez internet.

Torebka i buty

W latach siedemdziesiątych nie było mody na bardzo drogie torebki od projektantów. Tego lata możemy pozwolić sobie na zamszowe torby z frędzlami, najlepiej na jedno ramię. W twojej szafie obowiązkowo powinny znaleźć się buty na platformie, powinny być wiązane w kostkach.

Więcej o: