Lalka przyszłej księżnej

BBC przygotowuje serię programów o rodzinie królewskiej, a popularna na Wyspach firma Hamley wyprodukowała lalkę, podobiznę Kate Middleton. Zabawkę można nabyć za 35 funtów. Szaleństwo?

Zobacz galerię zdjęć!

Lalka Kate o twarzy Celine

Catherine Middleton w tym miesiącu dołączy do rodziny królewskiej. Planowany na 29 kwietnia ślub z księciem Williamem zapowiada się jako jedno z najbardziej medialnych wydarzeń 2011 roku. Zakochani w rodzinie królewskiej Brytyjczycy z niecierpliwością wyczekują uroczystość zaślubin, a producenci souvenirów i zabawek już na ślubie zarabiają pieniądze. Najpopularniejszy w Wielkiej Brytanii sklep z zabawkami Hamley kilka dni temu rozpoczął sprzedaż limitowanej serii lalek przyszłej księżnej. Lalka w stylu Barbie kosztuje 35 funtów i jest ubrana w sukienkę imitującą kreację Middleton z dnia zaręczyn czyli szafirową sukienkę marki Issa. W pudełku wraz z lalką znajdują się również akcesoria: kapelusz, szpilki, kopertówka. Lalkę Kate trafiła do londyńskiego sklepu Hamley, do nabycia jest tylko 10,000 sztuk. Zanim powstała lalka Kate Middleton aż siedmiu brytyjskich projektantów mody pracowało nad jej wyglądem, stylem i dodatkami, które są wiernymi kopiami akcesoriów przyszłej księżnej. Nawet na podeszwie bucików lalki jest umieszczone logo Beatrix Ong, ulubionego projektanta obuwia Kate, a pierścionek, który nosi lalka ma prawdziwy kamień, purpurowy ametyst. Producenci lalki liczą na to, że produkt kupią nie dzieci, a dorośli, którzy potraktują zabawkę jak inwestycję. Tymczasem już pojawili się krytycy lalki, którzy uważają, że wcale nie jest podobna do oryginału, ma rysy twarzy Celine Dion i jest zbyt męska.

Chcesz zobaczyć ślub dziesięciolecia? Rezerwuj czas

Ślub Catherine Middleton i księcia Williama Windsora już okrzyknięto ślubem dziesięciolecia. BBC Entertainment oraz BBC World News będą prowadzić obszerne relacje z uroczystości ślubnych. Transmisja na żywo, którą od rana 29 kwietnia pokazywać będzie BBC Entertainment, będzie bezpośrednim przekazem z BBC ONE, sztandarowego kanału BBC w Wielkiej Brytanii. Relacja z uroczystości ślubnych będzie centralnym punktem bloku programów poświęconych rodzinie królewskiej, które nadawane będą również w Polsce.

Na antenie BBC World News emitowane będą specjalnie zrealizowane programy. W dniu ślubu relację sprzed pałacu Buckingham poprowadzi uznany dziennikarz newsowy BBC - Huw Edwards. Od 25 kwietnia BBC Entertainment będzie przez cały tydzień nadawać filmy dokumentalne, poświęcone rodzinie królewskiej. Zobaczymy wśród nich: "Królewskie szaleństwo" (Royally Mad) - program poprowadzi Cat Deeley. Zobaczymy w nim pięcioro zagorzałych fanów rodziny królewskiej, którzy przybyli do Londynu z Ameryki. Kolejny program to: "William, Kate i królewskie śluby" (William, Kate & 8 Royal Weddings) -nowy dokument pokazuje jak olśniewającym spektaklem był każdy z królewskich ślubów. Usłyszymy opowieści zza kulisów wielkich wydarzeń, wywiady z projektantami sukien ślubnych, wysłuchamy opowieści druhen i zobaczymy archiwalne zdjęcia. W filmie usłyszymy również o dobiegających końca momentach oczekiwania na ceremonię, której głównymi bohaterami będą oczywiście książę William i Kate Middleton. BBC wyemituje również dokument o historii związku Kate i Williama pt: "William i Kate: Królewskie zaręczyny" (William & Kate: A Royal Engagement) W filmie m.in: rozmowy z przyjaciółmi pary, wywiady z historykami, biografami i znanymi dziennikarzami. Więcej szczegółów znaleźć można na stronach bbcentertainment

Więcej o: