Promujemy naturalne piękno

Bądź piękna i naturalna, dołącz do nas już dziś! Bo modnie być sobą! Tym hasłem Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland zachęca do udziału w ten weekend, w akcji promującej naturalne piękno.

Studenci należący do Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA - Poland oddział Warszawa stworzyli autorski projekt "Modnie być sobą" - Beautiful&Natural, którego hasłem a jednocześnie przesłaniem jest zmniejszenie propagowania zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. W zamian proponujemy naturalne metody dbania o wygląd poprzez zdrowy styl życia, wzrost poczucia własnej wartości, prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczną. Droga do doskonałości prowadzi poprzez nasze wnętrze i zdrowy styl życia. Zamiast operacji plastycznych promujemy odpowiedni dobór fryzury, makijażu i odzieży, pielęgnację i stosowanie właściwych produktów kosmetycznych. Podczas wydarzenia zostaną wygłoszone wykłady prowadzone przez specjalistów z zakresu psychologii oraz dietetyki. Wykłady mają na celu wyeksponować wagę poczucia własnej wartości oraz właściwego odżywiania, jako sukcesu do zapewnienia zdrowej sylwetki. Część teoretyczna zostanie uzupełniona interaktywną częścią w postaci warsztatów prowadzonych przez specjalistów takich jak: stylista, dermatolog, kosmetolog oraz wizażysta. Uczestniczki warsztatów będą mogły pod okiem specjalistów nauczyć się jak w prosty, naturalny sposób dbać o własną cerę, umiejętnie dobierać strój oraz wykonywać makijaż. Podczas wydarzenia nie zabraknie także degustacji zdrowych, smacznych potraw i przekąsek. Każda uczestniczka konferencji otrzyma także drobne upominki ufundowane przez naszych sponsorów. Rozmawiam z Anną Werner , psychologiem, trenerem w firmie szkoleniowej 6th Sense.

Dlaczego nie warto decydować się na zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej? Czy taki zabieg nie wyleczy nas z kompleksów?

Podchodząc do zabiegu wydaje się, że on załatwi nasze problemy. Często pojawia się wiara, że jak zmienię drobny szczegół w sobie, to od tej pory będę już pewna siebie. Jeden prosty ruch - zabieg i gotowe. Tymczasem po fakcie, okazuje się, że pewność siebie wcale nie trwa długo. Zaraz pojawia się pomysł na kolejną operację, i kolejną ... A okazuje się, że pewność siebie, wiara w siebie i zwykłe lubienie siebie - to kwestia naszej głowy. To jakie mamy myśli i przekonania na swój temat wpływa na to jak się rzeczywiście czujemy.

Zabieg w porównaniu z pracą nad sobą, polubieniem siebie to chwilowy dyskomfort, czy to pójście na łatwiznę?

Zabieg to łatwe rozwiązanie, które przyniesie tylko chwilowy dyskomfort. Ale jak się okaże po pewnym czasie, że też tylko chwilowe efekty.

Czego będą mogły się dowiedzieć uczestniczki akcji Modnie być sobą?

Na wykładzie uczestniczki dowiedzą się jak inaczej budować swoją samoocenę, z wykorzystaniem technik budowania własnej wartości i asertywności. Poznają najnowsze doniesienia z badań w tej tematyce. Ponadto zobaczą konkretny projekt warsztatów autoprezentacyjnych opartych na budowanie własnej samooceny wraz dowodami na jego efektywność.

Idealny styl życia to harmonia pomiędzy ciałem a duszą - jak to osiągnąć?

Ciało i dusza to tak naprawdę jedno, dlatego też w skutecznych oddiaływaniach warto uwzględniać obie te sfery. Ciało wpływa na duszę, np. poprzez aktywność fizyczną wpływamy na polepszenie samopoczucia, zwiększamy naszą wewnętrzną energię do realizacji codziennych działań. Dusza wpływa zaś na ciało, np. poprzez pracę nad polubieniem siebie, uświadomieniem własnego potencjału, podbudowaniem własnej wartości wpływamy korzystnie na swoją kondycję psycho-fizyczną.

W ramach realizacji projektu "Modnie być sobą" 28 maja 2011 w godzinach 9.00-18.00 w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Księcia Trojdena 2a w Warszawie zostanie zorganizowana konferencja - dzień piękności dla kobiet.

Więcej informacji na ifmsa.pl

Kompleksy gwiazd

Więcej o: