Jak przetrwać lato w biurze?

Słońce i wysoka temperatura rozleniwiają. Szczególnie, kiedy zamiast wylegiwać się w parku lub na plaży, gorące dni spędzasz w autobusach, w biurze, w zamkniętych pomieszczeniach. Podpowiadamy jak przetrwać gorące dni w mieście.

Po przebudzeniu zimny prysznic

Latem dzień rozpocznij od zimnego prysznica. Podczas ciepłych dni wybieraj owocowe żele do kąpieli, o lekkich zapach. Najlepsze są te z dodatkiem mięty, rewelacyjnie chłodzą i orzeźwiają. Po prysznicu raczej nie sięgaj po ciężkie masła do ciała. Wybieraj preparaty z algami lub lekkie mleczka o chłodzącym działaniu. Właściwości takie mają preparaty do opalania dostępne w drogeriach i aptekach. Jeśli nie przepadasz za zimnym prysznicem z samego rana, to przynajmniej stopy i nogi polewaj przez kilkadziesiąt sekund zimną wodą. Dzięki temu unikniesz ciężkich, zmęczonych i spuchniętych nóg. Podczas upalnych dni lepiej zrezygnować z bardzo wysokich obcasów i z noszenia uciskających rajstop czy skarpetek.

Makijaż na lato

Wszelkie półtłuste i tłuste kremy do twarzy schowaj jak najgłębiej. Zanim położysz makijaż, na umytą skórę twarzy nałóż lekki krem nawilżający, koniecznie z filtrem UV. Podczas ciepłych dni warto ograniczyć makijaż do minimum. Latem obowiązuje zasada: im mniej, tym lepiej. Jeśli możesz, zrezygnuj z fluidu. W zamian przypudruj twarz sypkim pudrem, może być lekko brązujący. Jeśli jesteś uzależniona od fluidu, wybierz ten o lekkiej konsystencji musu. Latem stosuj wodoodporne tusze do rzęs, które nie będą się rozmazywać pod wpływem gorąca. Podczas upalnych dni świetnie sprawdza się woda termalna w sprayu. Możesz nią spryskać twarz kilka razy dziennie, za każdym razem, kiedy masz ochotę odświeżyć się. Możesz, ale nie jest to koniecznie, po użyciu wody termalnej delikatnie wytrzeć twarz chusteczką. Wodę termalna noś w torebce. Może się przydać w pracy.

Moda na upał!

Właściwie obowiązuje tylko jedna, najważniejsza zasada: wybieraj i noś tylko naturalne tkaniny! Bawełna, len, jedwab są idealne latem. Ubrania ze sztucznych tkanin, które nie przepuszczają powietrza, zamknij w szafie i pożegnaj się z nimi na wszystkie letnie miesiące.

W pracy

Jeśli etykieta ubioru na to pozwala, staraj się w miejscu pracy nosić buty na niewysokim obcasie z odkrytymi palcami. Jeśli to możliwe, trzymać lekko uniesione nogi. Podstaw pod swoim biurkiem pudełko lub cokolwiek na czym będziesz mogła oprzeć zmęczone nogi. W czasie upałów organizm dużo szybciej pozbywa się wody. Dlatego bardzo ważne jest, aby zwiększyć ilość spożywanych płynów. Możesz zastosować zasadę: przy temperaturze 20 stopni wystarczy wypijać 2 litry płynów, kiedy na zewnątrz jest 30 stopni lub więcej, wówczas pij 3 litry płynów dziennie. Dla osób, które się nadmiernie pocą polecana jest schłodzona herbata z mięty. Podczas upałów lepiej unikać słodkich soków i napojów gazowanych. Nie zapominaj, aby również w pracy, stosować antyperspiranty. Jeśli pracujesz w pomieszczeniu w którym działa klimatyzacja, upewnij się, że różnica temperatur nie wynosi więcej niż 6 stopni. Jeśli np. na zewnątrz jest 30 stopni, to w twoim biurze powinno być 24 stopnie.

Gwiazdy z efektem jo-jo

Więcej o: