Krótka historia stringów

Za co lubimy stringi i komu najbardziej się podobają? Czy oprócz tego, że są seksowne są też zdrowe?

Nazwa string pochodzi od angielskiego słowa sznurek. Pierwsze stringi powstały w 1939 roku, jednak kariery w tamtych czasach nie zrobiły. Dopiero w roku 1974 stringi powróciły do łask. Ekstrawagancki kostium kąpielowy ze stringami zaprojektował austriacki kreator mody Rudi Gernreich. Stringi jego projektu pod nazwą thong bikini najbardziej spodobały się w Brazylii, to tam najlepiej się sprzedawały i szybko zagościły na brazylijskich plażach. W Stanach Zjednoczonych stringi zaczęły robić karierę w latach 80-tych, kiedy pojawiły się w kolekcji popularnej w Ameryce marki Victoria's Secret. Dziesięć lat później, po sukcesie Victoria's Secret, inne firmy produkujące bieliznę, głównie europejskie, wprowadziły do swoich kolekcji stringi. Dzisiaj stringi to nie tylko popularna bielizna erotyczna, ale także tradycyjna bielizna na co dzień. Niektórzy nawet uważają, że są bardzo wygodna. Stringi mają już 30 lat i wyróżniamy ich kilka rodzajów np. jeden z najnowszych modelki to tzw. c-stringi.

C-stringi

To najbardziej kontrowersyjny typ mikrostringów. C-stringi są w kształcie litery C, nie mają żadnych pasków na biodra, wyglądem przypominają....wkładki higieniczne. Na ciele trzymają się dzięki elastycznym ramom umieszczonym wewnątrz materiału. C-stringi najczęściej występują w formie bielizny plażowej, a ich główną zaleta jest chyba tylko łatwość zdejmowania.

G-stringi

Uchodzą za tradycyjne stringi, posiadają materiał z przodu i z tyłu "sznurka". Nazwa g-string pochodzi prawdopodobnie od litery oznaczającej w pewnych czasach pachwinę, czyli miejsce, które dzięki stringom miało zostać odkryte, a do tej pory uznawane było za absolutne tabu.

Dance-mikrostringi

To bielizna stworzona dla mężczyzn. Cechą charakterystyczną tej bielizny jest szeroki pas biodrowy, który przytrzymuje całe majtki. Stringi zostały wyprofilowane tak, aby pokrywać się z naturalnymi liniami ciała. Zaletą dance-stringów jest to że są niewidoczne pod ubraniem i nie odznaczają się, co ma znaczenie np. w przypadku osób, które lubią nosić białe spodnie.

V-stringi

Model V-stringi nazwę zawdzięcza górnemu wykończeniu tylnej strony bielizny. Pasma majtek układają się w literę V. Obszar ten bardzo często jest zdobiony koronką, cekinami, kokardkami.

Modne czy passe?

Stringi mają tak zwolenników jak i przeciwników. Lekarze ostrzegają, że tego typu bielizna powoduje zakażenia. Stringi, często sa wykonane ze sztucznych materiałów np.: nylonu i poliestru. Utrudniony jest w nich przepływ powietrza, a to prowadzi do wytworzenia wilgotnej atmosfery. Są idealnym miejscem do rozwoju grzybów. Poza tym, sztuczne tkaniny pierzemy w niższej temperaturze, bakterie i zarodniki grzybów często nie zostają usunięte. Noszenie syntetycznej bielizny grozi grzybicą oraz zapaleniem pochwy. Cienkie paski wrzynają się w ciało w miejscach szczególnie wrażliwych i intymnych. Stanowią siedlisko groźnych bakterii i wirusów. Częste noszenie tego typu bielizny może wywoływać bolesne otarcia. Skutkiem mogą być: ból, uporczywy świąd, a nawet powstanie nieestetycznych przebarwień. Dodatkowo coraz częściej obala się mit, że im więcej kobieta odsłania, tym jest seksowniejsza. Nic nie stanowi takiego zainteresowania jak to co nieodgadnione.

Perfekcyjne figury gwiazd

Czy nosisz stringi?
Więcej o: