Poczuj lekkość i swobodę ruchu włosów z nową linią Pantene Aqua Light

Lekka i zwiewna fryzura czy mocne i głęboko odżywione włosy? Dzięki najnowszym technologiom Pantene nowoczesne kobiety nie muszą już stawać przed takim wyborem. Eksperci marki stworzyli linię kosmetyków Pantene Aqua Light, które odżywiają włosy, nie obciążając ich, co sprawia, że włosy są widocznie zdrowsze, a fryzura lekka i zwiewna przez cały dzień.

Nowoczesne kobiety doceniają proste i lekkie, a zarazem skuteczne i długotrwałe rozwiązania. W obliczu natłoku zajęć szukają produktów, dzięki którym uzyskają trwałe rezultaty bez konieczności dokonywania wyborów. Chcą łączyć podejmowane działania tak, by realizować możliwie dużo celów. Dlatego, na przykład w diecie sięgają po soki, zastępując nimi kilkudaniowe posiłki, a na zajęciach fitness preferują antygrawitacyjną jogę, która nie tylko poprawi sylwetkę, ale także sprawi, że ciało jest odprężone i lekkie. Efektywnych rozwiązań szukają także w dziedzinie technologii, korzystając z cienkiego tableta czy smartfona, dzięki którym mogą odbyć zarówno służbową telekonferencję, nagrać film z urodzin najlepszej przyjaciółki, czy posłuchać relaksującej muzyki podczas spaceru w parku. A czego współczesne kobiety oczekują od produktów do pielęgnacji włosów?

Mocne wyzwanie dla delikatnych włosów

Z badań przeprowadzonych przez specjalistów Pantene wynika, że aż 75% kobiet narzeka, że na przestrzeni dnia ich fryzura traci lekkość i zwiewność, które według nich, obok blasku i gładkości, świadczą o zdrowiu włosów. Jest to szczególnie ważne dla kobiet określających swoje włosy jako cienkie i delikatne. Jednocześnie, mimo że aż 68% kobiet narzeka na kondycję swoich włosów, to aż 88% kobiet mających cienkie włosy nigdy bądź tylko sporadycznie sięga po intensywne odżywki i odżywki bez spłukiwania, obawiając się, że zanadto obciążą one delikatne kosmyki. Nic więc dziwnego, że również z obawy przed obciążeniem włosów tylko 60% Polek regularnie stosuje odżywki w codziennej pielęgnacji włosów. A przecież wiadomo, że sekret pięknych i zdrowo wyglądających włosów tkwi w ich odpowiednim odżywieniu.

Każdy rodzaj włosów wymaga głębokiego i regularnego odżywiania, by wyglądały one zdrowo, a dzięki temu fryzura zachowała lekkość, świeżość i blask na dłużej. Ale dla włosów większości Polek - cienkich i delikatnych - jest to szczególne wyzwanie, bo z uwagi na swoją strukturę, są one bardziej podatne na obciążenia. Posiadają bowiem aż 50% mniej białka niż włosy normalne, przez co nie są w stanie udźwignąć wszystkich wzmacniających składników, które osadzają się na powierzchni kosmyków. Dlatego niektóre produkty są dla nich po prostu zbyt ciężkie i nie pozwalają włosom na swobodne i zwiewne ruchy. Problem ten dotyczy również włosów o tendencji do przetłuszczania się. Pokryte są one większą ilością sebum, zatem dodatkowe substancje odżywcze podane w nieodpowiedni sposób w jeszcze większym stopniu je obciążają.

Pantene Aqua Light - w lekkości siła

Dzięki odkryciom naukowców Pantene kobiety nie muszą już wybierać pomiędzy lekkimi włosami i zwiewną fryzurą a głęboko odżywionymi kosmykami. Wiedząc, że włosy cienkie i delikatne oraz przetłuszczające się są szczególnie podatne na obciążenia, eksperci Pantene, współpracując z czołówką niezależnych światowych specjalistów, stworzyli skuteczne i długotrwałe rozwiązanie. Chcieliśmy opracować kosmetyki, które minimalizują efekt obciążenia włosów i sprawiają, że pozostają one właściwie odżywione i mocne, ale jednocześnie świeże i lekkie przez cały dzień - mówi dr Frauke Neuser, ekspert naukowy Pantene. W efekcie powstała wyjątkowa kolekcja Pantene Aqua Light, której lekka a zarazem bogata w składniki odżywcze formuła wzmacnia włosy, jednocześnie ich nie obciążając, co pozwala na zachowanie lekkości i swobody ruchu włosów przez cały dzień.

Sekret nowych produktów Pantene tkwi w unikalnych rozwiązaniach technologicznych składających się na wyjątkowo lekką formułę produktu:

- W kosmetykach zastosowano technologię Clean-Rinse , dzięki której produkty spłukują się znacznie szybciej niż tradycyjne kosmetyki. Technologia minimalizuje ilość pozostawianych na włosach substancji, dzięki czemu kosmyki są świeże i lekkie, ale także wzmocnione przez cały dzień.

- Z szamponu Aqua Light wyeliminowano silikon , natomiast odżywka zawiera go o połowę mniej niż pozostałe odżywki Pantene. Wyjaśnia to dr Frauke Neuser: Silikony mają doskonałe właściwości odżywcze. Jednakże ich zbyt duża ilość może obciążać cienkie włosy. Dlatego w szamponie i odżywce zastąpiono go nowymi składnikami odżywczymi, które pomagają wzmacniać włosy, nie obciążając ich.

- Aby formuła odżywek była lekka i delikatna, eksperci Pantene opracowali unikalny surfaktant kationowy , którego asymetryczna struktura sprawia, że zachowuje on w temperaturze pokojowej właściwości płynu, co znacznie ułatwia spłukiwanie produktu. Dzięki temu włosy zachowują lekkość, sprężystość i swobodę ruchu.

- W odżywce Aqua Light zastosowano zaawansowaną technologicznie drobnowarstwową strukturę żelową , która w przeciwieństwie do tradycyjnych odżywek o kremowej konsystencji nie obciąża włosów. Żelowa struktura sprawia bowiem, że składniki odżywcze wnikają do wnętrza włosa, natomiast podczas spłukiwania ich nadmiar jest z łatwością usuwany, dzięki temu, że odżywcze molekuły rozpadają się na mniejsze, łatwe do spłukania cząsteczki - wyjaśnia dr Kenij Aramaki z Narodowego Uniwersytetu w Jokohamie.

Aby sprawdzić działanie kosmetyków Aqua Light, poddano je licznym testom. Badania przeprowadzone przez niezależny Instytut Badawczy TRI Princeton, dowiodły, że produkty z tej kolekcji pielęgnują i odżywiają włosy w równie dobrym stopniu jak o wiele droższe produkty luksusowe (w porównaniu z zestawem kosmetyków o zbliżonych właściwościach, wartym przynajmniej 300 zł). Działanie kosmetyków z kolekcji Pantene Aqua Light potwierdza również ambasadorka marki, Marta Żmuda Trzebiatowska: Jestem zachwycona działaniem kosmetyków z linii Pantene Aqua Light. W moim zawodzie lekkie włosy i zwiewna fryzura to prawdziwy atut. Jednocześnie moje włosy są narażane na częste stylizacje, a przez to są bardziej podatne na zniszczenia, o obciążeniu nie wspominając. Od dawna szukałam produktów, które odpowiedziałyby na te dwie potrzeby jednocześnie. Teraz moje włosy nie tylko pozostają lekkie i pełne życia przez cały dzień intensywnej pracy, ale także są bardziej podatne na stylizacje. Uwielbiam tę linię.

4 kroki do lekkości włosów

Aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby nowoczesnych kobiet, które chcą, by ich zwiewna fryzura utrzymywała się cały dzień, eksperci Pantene opracowali program kompleksowej pielęgnacji z linią Aqua Light. Dzięki 4 krokom - regularnemu oczyszczaniu, odżywianiu, odbudowie i ochronie włosy pozostają widocznie zdrowsze, lekkie i mocne przez cały dzień:

Krok 1: oczyszczanie Lekki Szampon Pantene Aqua Light Lekka, bezsilikonowa formuła szamponu z technologią Clean-Rinse usuwa z włosów osad i pozostałości po kosmetykach do stylizacji, sprawiając, że są lekkie i dokładnie oczyszczone - gotowe na przyjęcie składników odżywczych znajdujących się w odżywkach.

Krok 2: odżywianie Lekka Odżywka Pantene Aqua Light Dzięki lekkiej formule odżywka spłukuje się dwa razy szybciej niż zwykłe odżywki Pantene. Produkt dogłębnie regeneruje włosy, a dzięki łatwemu spłukiwaniu nie pozostawia po sobie niechcianego osadu. W rezultacie włosy są lekkie, a fryzura zwiewna. Przez cały dzień!

Krok 3: odbudowa 2 minutowa Lekka Maska Odżwywiająca Pantene Aqua Light Nawet włosy delikatne lub te podatne na obciążenia pokochają maskę Aqua Light. Pomimo obecności intensywnie odżywiających składników kosmetyk nie obciąża włosów, sprawiając, że są one jednocześnie lekkie i wzmocnione przez cały dzień. Maska działa już po dwóch minutach od nałożenia na włosy.

Krok 4: ochrona Lekka Odżywka w spray'u Błyskawicznie Odżywiająca Pantene Aqua Light Delikatny, dwufazowy odżywczy spray stylizuje i odświeża włosy pomiędzy myciami. Pierwsza (górna) faza kosmetyku zawiera substancje wzmacniające, które ułatwiają rozczesywanie, a skupiona pod nim druga faza z pantenolem zapewnia natychmiastowe wygładzenie fryzury. Spray może być stosowany w ciągu dnia na mokre lub suche kosmyki.

Sugerowana maksymalna regularna cena detaliczna: Lekki Szampon Pantene Aqua Light 250 ml - 11.99 zł Lekka Odżywka Pantene Aqua Light 250 ml - 11.99 zł Lekki Szampon Pantene Aqua Light 400 ml - 16.99 zł Lekka Odżywka Pantene Aqua Light 400 ml - 16.99 zł Lekki Szampon Pantene Aqua Light 750 ml - 26.49 zł Lekka Odżywka Pantene Aqua Light 750 ml - 26.49 zł 2 minutowa Lekka Maska Odżywiająca Pantene Aqua Light 200 ml - 21.99 zł Lekka Odżywka w spray'u Błyskawicznie Odżywiająca Pantene Aqua Light 150 ml - 21.99 zł

Weź udział w dyskusji:
Poczuj lekkość i swobodę ruchu włosów z nową linią Pantene Aqua Light
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl