Na czym polega zabieg mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja - czyli trochę inny peeling

Problemy z cerą, pierwsze zmarszczki, rozszerzone pory? A może po urlopie spędzonym na słonecznej plaży na skórze pojawiły się przebarwienia? Na szczęście istnieje wiele różnych sposobów na poradzenie sobie ze wszystkimi tymi problemami! Tylko po co marnować czas i pieniądze na kilka zabiegów, skoro można zdecydować się na jeden, w dodatku o udowodnionej skuteczności? Takim efektywnym sposobem, o którym usłyszeć możemy coraz częściej, jest mikrodermabrazja.

Czym jest mikrodermabrazja

Czym właściwie jest mikrodermabrazja? Ujmując rzecz najprościej, jest to rodzaj głębokiego peelingu wykonywanego głównie w gabinetach kosmetycznych. Przy użyciu tego rodzaju zabiegu przeprowadza się głębokie złuszczenie naskórka, w efekcie czego skóra nie tylko zostaje oczyszczona, ale również odzyskuje blask i młodzieńczy wygląd.

Mikrodermabrazja

to stosunkowo "młody" zabieg - przeprowadzany jest od lat 80-tych XX wieku i początkowo zarezerwowany był jedynie dla gabinetów dermatologicznych, jednak obecnie przeprowadzany jest również w większości salonów kosmetycznych i cieszy się coraz większą popularnością wśród klientek.

Rodzaje mikrodermabrazji

Mikrodermabrazję możemy podzielić na trzy rodzaje. Pierwszy z nich to mikrodermabrazja diamentowa, którą przeprowadza się przy użyciu głowicy diamentowej i która jest idealnym rozwiązaniem dla cer wrażliwych i alergicznych. Kolejna z technik to mikrodermabrazja korundowa, wykonywana przy użyciu zmikronizowanych cząsteczek tlenku glinu. Ta metoda bardziej przypomina już tradycyjne peelingi, ponieważ zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnego urządzenia "ostrzeliwującego" skórę odpowiednio regulowanym strumieniem korundu. Cząsteczki tlenku glinu złuszczają naskórek, po czym wraz z zanieczyszczeniami jest on magazynowany w specjalnym pojemniku. Ostatnim rodzajem mikrodermabrazji jest mikrodermabrazja tlenowa, czyli oxybrazja. Polega ona na użyciu strumienia tlenu oraz soli fizjologicznej, dzięki czemu jest całkowicie bezinwazyjna. Wszystkie rodzaje zabiegu dają podobne efekty - gwarantują dokładne oczyszczenie skóry, redukcję przebarwień, zmniejszenie porów oraz przetłuszczania twarzy, a także skutecznie zmniejszają pierwsze oznaki starzenia się. Zabieg mikrodermabrazji jest praktycznie pozbawiony wad, jedynym jego minusem jest to, że dla widocznych efektów należy wykonać serię 10 zabiegów w odstępach 4 - 5 tygodni.

VisaCare i korund - sposoby na mikrodermabrazję w domowym zaciszu

Oczyszczanie skóry przy użyciu mikrodermabrazji jest zabiegiem nie tylko bardzo skutecznym, ale również praktycznie bezinwazyjnym, dzięki czemu (o ile nie istnieją żadne przeciwwskazania lekarskie) może być przeprowadzany przez cały rok. Dodatkowym atutem tej metody pielęgnacji jest też to, że od niedawna można wykonać ten rodzaj peelingu również w domowej łazience! Istnieją na to dwa sposoby - pierwszy, tańszy, to zakupienie korundu w sklepie z półproduktami. Tlenek glinu w tej postaci dodaje się do ulubionego żelu do twarzy i używa jak normalnego peelingu ze sklepowej półki. W tej postaci nie ma on oczywiście takiej "siły rażenia" jak w czasie zabiegu przeprowadzanego w gabinecie, jest jednak wciąż jednym z najmocniejszych środków złuszczających dostępnych na rynku. Drugim sposobem na dokładne oczyszczenie twarzy w domu jest najnowsze urządzenie marki Philips -

VisaCare

.

 

Ten niewielkich rozmiarów aparat posiada ogromne właściwości, ponieważ dzięki technologii DualAction łączy w sobie właściwości liftingujące, peelingujące oraz masujące skórę. Przy regularnym stosowaniu zmiany można zauważyć już po 4-6 tygodniach, a pierwsze efekty wygładzenia skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu! Propozycja marki

Philips

to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na regularne wizyty u kosmetyczki, jednak chcą kompleksowo zadbać o skórę twarzy.

Produkt dostępny w sprzedaży od listopada br. w perfumeriach Douglas i na

www.douglas.pl

.