Bitwa gwiazd: córki polityków - Kasia Tusk vs Kinga Duda

Medialną karierę Kasi Tusk zapoczątkował jej występ w "Tańcu z gwiazdami", co zbiegło się w czasie z momentem, gdy głośno robiło się o córkach polityków. Lajfstajlowy blog "Make life easier" przedstawiający wysmakowane stylizacje córki byłego premiera umożliwił jej zarabianie niezłych pieniędzy i zapewnił status gwiazdy. Studentka prawa Kinga Duda zyskała dużą popularność dzięki pojawianiu się u boku ojca polityka w eleganckich, kobiecych zestawach, podkreślających jej wdzięk i urodę, ale nie zabiega o zainteresowanie mediów, które nie ustają w porównaniach do Kasi Tusk.

Szum medialny wokół córki premiera

Kasia Tusk , jak możemy przeczytać na party.pl z wykształcenia psycholog, z dużym dystansem do siebie wzięła udział w "Tańcu z gwiazdami" i doszła do półfinału. To zapoczątkowało zainteresowanie mediów. Karierę na salonach robiły wówczas także Aleksandra Kwaśniewska i Maria Wiktoria Wałęsa. W 2011 roku Kasia założyła równie popularnego, jak wyśmiewanego lajfstajlowego bloga "Make life easier", który obecnie jest jednym z najczęściej odwiedzanych w Polsce. Hejterzy zarzucają jej robienie kariery na plecach znanego ojca, a także tworzenie wyidealizowanego świata, co nie przeszkadza dziewczynie zarabiać na byciu szafiarką znacznie większych sum niż Donald Tusk na polityce. Kasia prezentuje na blogu piękne wnętrza i ekskluzywne kosmetyki, a głównie stylizacje, dzięki którym stała się modową inspiracją dla Polek. Łączy ubrania z sieciówek ze strojami od projektantów, a jej styl określa się jako subtelny i dziewczęco elegancki, bardzo służący jej sylwetce i delikatnemu typowi urody. Na początku kariery kupowała głównie popularne ubrania, dostępne zwykłym dziewczynom i korzystała z wyprzedaży. Obecnie jest luksusową fashionistką z niektórymi naprawdę drogimi elementami garderoby. Na paryskim tygodniu mody pokazała się w kreacji od Gosi Baczyńskiej za ponad 6 tysięcy złotych i dobrała do niej szpilki Saint Laurent za prawie 2 tysiące. Na blogu Kasi mogliśmy również wypatrzyć botki Tod's, kurteczkę Burberry za 2 tysiące, spódniczkę Valentino czy torebkę Michaela Korsa za 1,5 tysiąca lub proste czarne balerinki za 800 zł. Jej najnowszym sukcesem jest wydanie własnej książki pt. "Elementarz Mody". Książka ukazała się w księgarniach w październiku 2015 roku i szybko stała się bestsellerem. Jak donosi Party.pl , książkę pochwaliła nawet znana z ciętego języka Karolina Korwin Piotrowska!

Od kilku lat Kasia Tusk spotyka się z architektem Stanisławem Cudnym, który prowadzi firmę produkującą listwy przypodłogowe, a w niej odpowiada za produkty i technologię. Gdy miał kontuzjowane kolano, lubiący Staszka premier woził go nawet rządowym samolotem, a wakacje spędzali wspólnie z kobietami swojego życia na nartach we włoskich Dolomitach.

Kim jest nowa prezydentówna?

Po wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich wszystkie oczy zwróciły się na jego córkę Kingę, studentkę prawa na krakowskim UJ. Młoda, ładna, urocza i szczupła dziewczyna, ulubienica internetu, jest porównywana z córką byłego premiera. Jak pokazuje wykres z Google Trends, Kasia Tusk systematycznie traciła zainteresowanie mediów na rzecz Kingi. Przyszła prezydentówna stała się nawet celem ataku Tomasza Lisa i Tomasza Karolaka, którzy dążyli do ośmieszenia jej ojca, aby zyskał ich faworyt w wyborach, Bronisław Komorowski. Pierwsza córka ma dobry gust i wyczucie stylu, czego dowodzą jej stonowane, grzeczne i ułożone stylizacje już z kampanii wyborczej, głosowania i wieczoru wyborczego. Szafa Dudy jest dość kobieca, lecz nie wieje tam nudą. Według jej znajomego nie wiąże ona żadnych planów z modelingiem, a wszelkie porównania do Tuskówny to pomyłka. Kinga rozstała się niedawno ze studentem medycyny Karolem Sabatowskim, którego już zastąpiła prymusem i szermierzem Bartłomiejem, pochodzącym z lekarskiej rodziny. Jest także dobrą znajomą aktora Macieja Musiała, którego oprowadzała ostatnio po Pałacu Prezydenckim.