Pomysły na praktyczne prezenty dla mamy

26 maja to dzień, w którym pragniemy wyrazić swoją miłość i wdzięczność. Oprócz pięknego prezentu nie zapominajmy o tym, że dla każdej mamy największą wartość mają chwile spędzone wspólnie z nami. Wybierając prezent, warto pomyśleć o czymś, co sprawi obdarowanej wiele radości, ale będzie też przejawem troski o jej zdrowie, formę np. pakiet badań, karnet na lekcje tańca, jeśli to jej pasja. Ważne, by trafnie odczytać marzenia i potrzeby.

Prezent dla mamy, który zadba o jej zdrowie

Dobrym pomysłem będzie system domowej profilaktyki raka piersi Braster - stworzony po to, by ułatwić kobietom comiesięczne, regularne badanie piersi. Tego rodzaju prezent ma szczególną wartość - to przejaw troski i szansa na czujność w kontekście profilaktyki nowotworowej. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i bardzo precyzyjne. Badania takie jak USG czy mammografia wykonuje się dość rzadko, natomiast nowotwór gruczołu sutkowego może rozwijać się szybko, a jego objawy mogą zostać niezauważone w początkowej fazie. Monitoring piersi przeprowadzany co miesiąc jest doskonałym uzupełnieniem wszystkich innych metod badania i wykrywa wszelkie nieprawidłowości w ich początkowym stadium. Wcześnie wychwycone zmiany nadają inny kierunek terapii i mogą oznaczać mniej inwazyjne leczenie, a tym samym ocalić życie.  Świadomość to bezpieczeństwo. Czy można podarować bliskiej nam osobie coś cenniejszego?

Sportowy prezent dla aktywnej mamy

Mama, która lubi ruch i aktywność fizyczną z pewnością ucieszy się z karnetu na zajęcia jogi. Regularny trening powoduje bowiem wzmocnienie całego organizmu, poprawia oddech, dotlenia, wycisza oraz usprawnia pracę narządów wewnętrznych. Joga jest połączeniem sprawności fizycznej oraz lepszego poznania swojego ciała i ducha.

Wspieranie mamy w różnego typu aktywnościach i zachęcanie jej ciekawymi prezentami do ruchu i ćwiczeń to najlepszy sposób dbania o jej zdrowie. Towarzyszenie jej w lekcjach jogi to również świetny patent na wspólne spędzanie czasu.

Relaksujący prezent dla zapracowanej mamy

Mama aktywna zawodowo potrzebuje odpoczynku i relaksu. Dobrym pomysłem na podarunek z okazji Dnia Matki będzie więc voucher na serię masaży. Profesjonalne zabiegi wykonywane regularnie raz w tygodniu wnoszą wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Masaże relaksujące przede wszystkim odprężają, pobudzają krążenie oraz przyspieszają detoksykację organizmu. Ujędrniają też skórę i przynoszą ulgę w wielu dolegliwościach takich jak: zwyrodnienia kręgosłupa, cellulit, reumatyzm, bezsenność czy zakwaszenie organizmu.

Oprócz oryginalnego podarunku pamiętajmy, żeby spędzić ten dzień z mamą. Czas, uwaga i pamięć poświęcane najbliższym stają się dobrami luksusowymi. Podarujmy je mamie, nie tylko z okazji jej święta.