Olejowanie z Nanoil - sekret pięknych włosów

Do pielęgnacji włosów używasz profesjonalnych kosmetyków ze sklepu dla fryzjerów, regularnie chodzisz na zabiegi do salonu, a Twoje włosy nadal nie są w idealnej kondycji? Wiemy, dlaczego tak jest!

Sekret prawidłowej pielęgnacji włosów

Aby stosowanie kosmetyków do pielęgnacji przynosiło jak najlepsze rezultaty nie wystarczy określenie, czy nasze włosy są suche, normalne, farbowane czy przetłuszczające się. Sztywne trzymanie się takiego podziału może spowodować, że nie będziemy w pełni odpowiadać na potrzeby naszych włosów. Musimy pamiętać, że włosy farbowane mogą mieć jednocześnie problem z łupieżem, a przetłuszczające się u nasady mogą mieć suche końce. Dlatego profesjonaliści proponują, by kosmetyki dobierać według zasady: szampon ma odpowiadać na potrzeby skóry głowy, a odżywka na potrzeby włosów na ich długości. W praktyce oznacza to, że stosujemy np. szampon do włosów normalnych i odżywkę do farbowanych.

Aby jak najlepiej zadbać o włosy, nie możemy zapomnieć również o zabiegu olejowania . Wiele kobiet nadal myśli, że jest to zabieg dla właścicielek suchych i zniszczonych włosów. Nic bardziej mylnego! Olejowanie zapewnia naszym włosom najlepsze odżywienie i wzmocnienie. Dzięki temu nie tylko uda nam się zapuścić dłuższe włosy, ale też sprawić, że nawet po niszczących zabiegach fryzjerskich będą zdrowe, mocne i lśniące. Najlepszą rekomendacją tego zabiegu są Hinduski, które od setek lat stosują tę metodę pielęgnacji na swoich włosach.

xx x

Porowatość włosów - czy wiesz, jaka jest Twoja?

Aby odpowiednio dobrać kosmetyki, musimy najpierw określić rodzaj i potrzeby naszych włosów. W tym celu określamy ich porowatość, czyli, najogólniej mówiąc, typ ułożenia łusek na łodydze włosa. To właśnie on determinuje to, jak zachowują się nasze włosy i jak wyglądają. Możemy wyróżnić trzy rodzaje włosów: - Wysokoporowate - są to najczęściej włosy mocno zniszczone, farbowane lub po trwałej ondulacji, ale mogą też występować naturalnie u właścicielek włosów kręconych. Jeśli popatrzymy pod mikroskopem na pojedynczy włos, zobaczymy mocno rozchylone łuski, które łatwo zaczepiają się o siebie. Z tego powodu włosy łatwo się plączą i kruszą. Odchylone łuski dają też efekt matu i puszenia się. Takie włosy są bardzo uwrażliwione i wymagają specjalistycznej pielęgnacji. - śrenioporowate - włosy przejściowe pomiędzy wysoko- i niskoporowatymi, zwykle charakterystyczne dla właścicielek falowanych włosów. Łuski włosa są odstające, przez co włosy mają tendencję do puszenia się, wymagają też uwagi i troski, ze względu na skłonności do rozdwajania i kruszenia. Ich zaletą jest jednak podatność na stylizację i możliwość takiego ułożenia, by wyglądały na lśniące i zdrowe. - niskoporowate - właścicielki tego rodzaju włosów są według innych kobiet prawdziwymi szczęściarami. Włosy wyglądają na zdrowe, bo łuski przylegają do włosa, tworząc zwartą, lśniącą taflę. Takie włosy zwykle są proste i nie plączą się, jednak mają też tendencję do tzw. oklapnięcia, trudno też je stylizować, gdyż nie są podatne ani na kosmetyki, ani na ciepło suszarki czy lokówki.

Jaki olej dobrać?

Na blogach i forach internetowych znajdziemy rozpiski, które pomogą nam wybrać idealny olej. Musimy jednak pamiętać, że nawet jeśli olej jest przeznaczony do naszego rodzaju porowatości, nie musi to oznaczać, że będzie pasował właśnie naszym włosom. Dlatego producent Nanoil wyszedł naprzeciw oczekiwaniom konsumentek, zrażonych dobieraniem oleju metodą prób i błędów i przygotował 3 unikalne formuły olejów. Każda z nich zawiera mieszankę olejów i naturalnych składników aktywnych, które razem dają najlepsze rezultaty odpowiadające ściśle na potrzeby każdego rodzaju włosów. Ponieważ włosy wysokoporowate są najtrudniejsze w pielęgnacji i wymagają składników mocno odżywczych, kompozycja oleju zawiera oleje awokado, migdałowy i wiesiołkowy, a także keratynę, lanolinę i jedwab, co zapewnia najlepsze rezultaty, niczym z salonu fryzjerskiego. Dla włosów niskoporowatych przygotowano odżywczą i wzmacniającą mieszankę olejów: rycynowego, babassu, cedrowego, masła shea i cupuacu wraz z panthenolem i witaminą A. Dla włosów średnioporowatych przeznaczono oleje: jojoba, makadamia i arganowy z dodatkiem jedwabiu oraz witamin A i E, by włosy wygładzić i nabłyszczyć. Oryginalne oleje Nanoil można zakupić tylko bezpośrednio u producenta, na stronie www.nanoil.pl .

xx x

Jak olejować włosy?

Gdy już dobierzemy odpowiedni do naszych potrzeb kosmetyk, wystarczy zadbać o jego regularne stosowanie. Nanoil zapewnia rezultaty już po miesiącu regularnego stosowania, jednak dla pełnych efektów polecamy zastosowanie pełnej, trzymiesięcznej kuracji. Możemy wyróżnić 4 podstawowe metody olejowania włosów:

1. Olejowanie włosów i skóry głowy

Metoda nakładania oleju na całe włosy i skórę głowy jest klasyczną wersją olejowania i przynosi najbardziej intensywne rezultaty. Niewielką ilość oleju rozprowadzamy w palcach - możemy wcześniej przelać na spodeczek - i robiąc przedziałki na głowie nakładamy niewielką ilość oleju. Jeśli początkowo mamy problem z aplikacją, możemy sobie pomóc strzykawką, do której nabierzemy produktu. Następnie aplikujemy olej na całą długość, zwracając szczególną uwagę na końcówki. Włosy zostawiamy na minimum godzinę, a najlepiej na całą noc, po czym myjemy jak zwykle. Pamiętajmy, że wbrew pozorom do tego zabiegu wystarczy nam niewielka ilość oleju, włosy nie powinny być "mokre" od nadmiaru produktu.

2. Olejowanie włosów od połowy długości

Ta wersja zabiegu zakłada aplikację włosów z pominięciem nasady włosów. Może się sprawdzić u osób, które są posiadaczkami przetłuszczającej się skóry głowy i wysokoporowatych, zniszczonych zabiegami fryzjerskimi włosów, które wymagają na długości dogłębnej regeneracji w celu zapobiegnięcia ich całkowitemu ścięciu.

3. Olejowanie na mokro

Warto przetestować tę metodę jako alternatywę dla klasycznego olejowania. Jego zwolenniczki podkreślają mocniejszą regenerację włosów - olej nakładamy na umyte włosy, których łuski są rozchylone, a więc potencjalnie olej będzie lepiej przenikał do włosa. Po aplikacji oleju możemy nosić ręcznik lub czepek, by ogrzać włosy i ułatwić jego przenikanie. Po paru godzinach spłukujemy olej z głowy.

4. Olej jako zabezpieczenie końcówek

Tę metodę warto stosować po każdym myciu, także po skończonej kuracji olejowania. Kilka kropel oleju rozprowadzamy w palcach i wcieramy w końcówki, co zapewni im zabezpieczenie przed zniszczeniami mechanicznymi, a także wygładzi i nabłyszczy końcówki.

Niezależnie od obranej metody, polecamy przede wszystkim regularność w stosowaniu zabiegu olejowania. Stosowanie tej metody 2-3 razy w tygodniu, wraz z odpowiednio dopasowanym olejem, zapewni nam maksymalne efekty pielęgnacyjne w najkrótszym możliwym czasie.