Jak oceniacie płatki Nestle FITNESS? "Dzięki nim zmieniłam nawyki żywieniowe", "Nie za słodkie" [TEST ZAKOŃCZONY]

Czy są pożywne? Czy dostarczają energii, aby aktywnie rozpocząć dzień? Z tymi i innymi zagadnieniami zmierzyli się nasi czytelnicy. Podczas wielkiego testu sprawdzili, czy płatki śniadaniowe Nestle FITNESS zasługują na miano najlepszych na rynku.

Jakie śniadania preferujesz?Jakie śniadania preferujesz? graf. redakcja

Aż 200 osób testowało płatki Nestle FITNESS, a później podzieliło się swoimi obserwacjami w szczegółowej ankiecie. Przez niecałe trzy tygodnie nasi użytkownicy mieli szansę spróbować trzech smaków płatków – płatków Nestle FITNESS z czekoladą, z jogurtem i z owocami. Który smak przypadł ankietowanym najbardziej do gustu? Okazuje się, że testujący najchętniej sięgali po płatki z czekoladą (48 proc. badanych) i po płatki z jogurtem (47 proc.). Śniadaniowy przysmak z owocami wybierała nieco ponad 1/5 badanych.

Który smak przypadł ci najbardziej do gustu?Który smak przypadł ci najbardziej do gustu? graf. redakcja

Nie dziwi nas ten wybór. Podczas redakcyjnego testu płatków śniadaniowych Nestle FITNESS nasze redaktorki także lepiej oceniły te z dodatkiem czekolady i jogurtu. (Relacje z testu redakcyjnego przeczytasz TU). Nic dziwnego – odrobina słodkiej przyjemności rano wpływa na lepszy humor przez cały dzień. Potwierdzają to wyniki ankiety – aż 65 proc. badanych zwróciło uwagę na to, że lubią śniadania, które dobrze smakują i wprawiają w dobry nastrój od samego rana. Równie ważna, jak nie ważniejsza, jest oczywiście szybkość przygotowania posiłku. 68 proc. ankietowanych nie ma czasu na wykwintne i skomplikowane śniadanie, wiec ceni sobie śniadania, które są łatwe w przygotowaniu.

Test płatków Nestle FITNESS zdradził też wiele informacji o zwyczajach żywieniowych Polaków. Ankietowani dbają o zbilansowaną dietę i starają się spożywać posiłki o regularnych porach. Jest to ważne lub nawet bardzo ważne aż dla 93 proc. badanych. Niestety, mimo że chcielibyśmy odżywiać się jak najlepiej, to 44 proc. osób podchodzących do testu przyznało, że z braku czasu nie jest w stanie poświęcać na to tyle uwagi, ile by chciało. Starają się jednak jeść dużo warzyw i owoców, wybierają zdrowe produkty, zwracają uwagę, aby produkty, które spożywają były bogate w wartościowe składniki, a także czytają etykiety.

W jaki sposób dbasz o swoje zdrowie?W jaki sposób dbasz o swoje zdrowie? graf. redakcja

Które stwierdzenie najlepiej opisuje twoje zwyczaje zakupowe?Które stwierdzenie najlepiej opisuje twoje zwyczaje zakupowe? graf. redakcja

Płatki Nestle FITNESS doskonale wpisują się więc w ich żywieniowe wybory. Ankietowani chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami: „Płatki Nestle FITNESS to wspaniały początek dnia, w zależności od rodzaju płatków można komponować własne różnorodne menu. Płatki posiadają idealną konsystencję: nie rozpuszczają się całkowicie, dzięki czemu są chrupkie. Smakowały mojej rodzinie również jako deser z jogurtem lub serkiem”. Inni dodają: „Płatki Nestle FITNESS są zdrowe, smaczne. Do tego mają ciekawe odmiany, którymi można urozmaicić każde śniadanie”, „Cała rodzina zadowolona, dziś drugi dzień, kiedy to kosztujemy płatków, wczoraj na kolację jogurtowe, a dziś na śniadanie czekoladowe - przyznaję, że pyszne!”. Ale chyba najlepszą rekomendacją są głosy ankietowanych, którzy zwracają uwagę na to, że dzięki włączeniu płatków do codziennej diety, zaczęli zdrowiej się odżywiać: „Dzięki nim zmieniłam nawyki żywieniowe” – komentuje wiele osób.