Troska o swoje zdrowie i wygląd to codzienny rytuał większości z nas. Zdrowe odżywianie się, aktywność fizyczna oraz codzienne rytuały pielęgnacji skóry to najważniejsze cele, na których skupiamy się każdego dnia. To, co spożywamy, a także to, co wsmarowujemy w skórę, w największej mierze odpowiada za jej stan. Co robić, aby skóra była nam wdzięczna i cieszyła promiennością przez cały czas?
Podstawy wartościowej pielęgnacji skóry
Skóra, podobnie jak organizm, potrzebuje wartościowego odżywienia i dostarczenia potrzebnych jej składników odżywczych, aby mogła pracować i regenerować się prawidłowo. Na stan skóry składa się to, co spożywamy oraz to, co stosujemy zewnętrznie. Często jednak okazuje się, że mimo najszczerszych chęci i wielu starań, stan skóry nie jest zadowalający. Warto wiedzieć o tym, że bardzo istotne jest to, czym pielęgnujemy skórę, a nie tylko sposób, w jaki to wykonujemy. Znaczące jest nie tylko właściwe dobranie kosmetyków, ale także ich jakość. Producenci obiecują spektakularne, wielowymiarowe efekty. Często wystarczy jednak spojrzeć na skład danego kosmetyku by wiedzieć, że owe obietnice nijak mają się do rzeczywistości (i możliwości). Dlaczego? Podobnie jak w przypadku diety, to, co sztuczne, nigdy nie przyniesie odpowiedniego efektu. Wystarczy porównać wartości odżywcze świeżo wyciskanego soku z tymi, jakie zawiera woda z dodatkiem barwników i soków. Efekt jest łatwy do przewidzenia: oba soki zaspokoją pragnienie i będą smaczne, jednak tylko sok świeżo wyciskany dostarczy wartości odżywczych, bez pozostawiania w organizmie zbędnych (i często bardzo szkodliwych!) produktów ubocznych. Podobnie rzecz ma się z kosmetykami: wypełniacze, zapychacze i konserwanty dadzą jedynie chwilowy i wizualny efekt, a preparat będzie działał do momentu zmycia go ze skóry. Jest to jednak działanie pozorne - wypełniacze nie mają bowiem żadnego działania naprawczego, a jedynie chwilowo maskują problem. Wartościowym pokarmem dla skóry są wyłącznie naturalne składniki aktywne - takie jak ekstrakty roślinne. Zbawienna moc ziół i roślin na wiele problemów znana jest nie od dziś. Zamknięcie ich siły w opakowaniach kosmetyków w pełni naturalnych, takich jak Veoli Botanical, to prawdziwa wartościowa uczta dla skóry. Firma oferuje kosmetyki, których skład w 100% opiera się na Polskich składnikach roślinnych. Są to produkty wegańskie, ekologiczne i zostały przebadane dermatologicznie. Kosmetyki Naturalne otrzymały znaki jakości międzynarodowej organizacji PETA oraz Polski znak jakości V! potwierdzający bezpieczeństwo kosmetyków. Filozofia firmy mówi, że tylko przymierze z naturą i mądre wykorzystywanie tego, czym nas częstuje, pozwala na bezpieczną pielęgnację skóry.
W gamie produktów tej marki znajduje się sześć produktów, które pozwalają na kompleksową pielęgnację skóry twarzy i ciała. Naturalne ekstrakty roślinne - najlepsza dieta dla skóry!
Różnicę między pielęgnacją kosmetykami naturalnymi, a pełnymi chemii i wypełniaczy, najłatwiej można zobrazować na przykładzie diety. Co dla organizmu będzie bardziej wartościowe? Puszka napoju energetycznego, sztucznie i chwilowo pobudzającego organizm, czy szklanka koktajlu energetyzującego, przygotowanego na bazie wody, cytryny, imbiru i ogórka? Odpowiedź nasuwa się sama. W przypadku skóry sytuacja wygląda tak samo: naturalne, czyste i przebadane składniki roślinne kontra składniki syntetyczne. Co odżywi skórę i zainicjuje procesy naprawcze oraz regeneracyjne? Co spowoduje skutki uboczne, a co zadziała jak kompres odżywczy? Powiedzenie "cudze chwalicie, swego nie znacie" doskonale pasuje do sięgania po składniki z drugiego końca świata: olej arganowy czy kokosowy. Polskie plony to prawdziwa skarbnica zdrowia i siły dla skóry! Czym możemy się pochwalić, a co nie zawsze doceniamy?
Polskie składniki aktywne - upojna rozkosz dla skóry
Do najbardziej popularnych składników aktywnych, pozyskiwanych przez producentów polskich, wegańskich kosmetyków naturalnych, takich jak Veoli Botanica, należą między innymi:
Ekstrakt z rumianku - ma bardzo szerokie działanie lecznicze. Chroni i wygładza skórę, łagodzi stany zapalne, a także wykazuje działanie bakteriostatyczne, przeciwrodnikowe oraz przeciwbakteryjne. Nieoceniony przy łagodzeniu podrażnień skóry, może być bezpiecznie stosowany nawet na dziecięcą skórę.
Ekstrakt z kory dębu - to rewelacyjny składnik o działaniu antyseptycznym i ściągającym. Również łagodzi stany zapalne, a także przyspiesza proces gojenia mikrourazów. Działa wzmacniająco na naturalny system ochronny błon śluzowych. Oczyszcza i niszczy bakterie.
Olej z kiełków pszenicy - pozyskiwany jest z wnętrza ziaren, dzięki czemu niezmienne pozostają jego właściwości i bogactwo składników aktywnych. Zawiera mnóstwo witaminy E, znanej jako witamina młodości: to bardzo silny przeciwutleniacz, neutralizujący wolne rodniki. Odżywia skórę i pobudza komórki skóry do szybszego wzrostu. To prawdziwy kompres nawadniający, a także jedno z najcenniejszych źródeł odnowy kolagenowej.
Nasiona lnu - to bogactwo kwasów tłuszczowych, w tym kwasu linolenowego. Prawdziwa kopania śluzu, protein, mikroelementów, fitohormonów oraz kompleksu witamin: A, B, C, D, E i F. Koi suchą, podrażnioną i spierzchniętą skórę, wzmacnia barierę lipidową naskórka.
Olej słonecznikowy - niszczy wolne rodniki, przedłużając elastyczność i jędrność skóry. Regeneruje i odżywia skórę, a także nawilża ją i przyspiesza odnowę komórkową.
Wymienione składniki to zaledwie kilka pozycji z długiej listy drogocennych ekstraktów roślinnych pochodzących wyłącznie z polskich upraw. Moc natury z certyfikowanych upraw, czy sztuczne zapychacze, dające chwilowy efekt? Wybór należy do Ciebie!