Jednoczesna liposukcja i powiększanie piersi? To możliwe dzięki nowoczesnemu zabiegowi LipoLife 3G!

Odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha, bioder, ramion czy ud, a następnie przeszczepienie tego materiału w pozbawiony objętości obszar biustu w celu jego powiększenia - jeszcze do niedawna taki zabieg pozostawał jedynie w sferze naszych marzeń. Intensywny rozwój chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w ostatnich latach sprawił jednak, że dziś możemy połączyć zabieg liposukcji z powiększaniem piersi i wbrew pozorom nie musi to wiązać się ze znaczną inwazyjnością czy uciążliwymi dolegliwościami bólowymi dla pacjenta. Jest to możliwe m.in. dzięki nowoczesnemu systemowi LipoLife 3G, czyli liposukcji laserowej, z możliwością przeprowadzenia lipotransferu. W czym tkwi przewaga liposukcji laserowej nad tradycyjną operacją odsysania tłuszczu? I dlaczego warto wykorzystać swój własny tłuszcz do wypełniania piersi, pośladków lub policzków? Rozmawialiśmy o tym z dr. Agnieszką Majewską, certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej i założycielką poznańskiej kliniki MediArt Clinic.

Liposukcja laserowa - rewolucja w odsysaniu tłuszczu

Liposukcja laserowa LipoLife 3G, w wykonywaniu której specjalizują się specjaliści z MediArt Clinic, została uznana za jedną z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod redukcji tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc na całym ciele. To przede wszystkim dlatego, że cała procedura zabiegu jest o wiele szybsza, bardziej precyzyjna, a co najważniejsze znacznie mniej inwazyjna niż przy tradycyjnych metodach odsysania tłuszczu. Minimalna inwazyjność, polegająca na wykonaniu niewielkich nacięć w skórze w celu wprowadzenia kaniuli ze światłowodem, zmniejsza ryzyko powikłań, skraca okres niezbędnej rekonwalescencji i zmniejsza ból z nim związany w porównaniu do klasycznej liposukcji. Sprawia to jednocześnie, że liposukcja laserowa zapewnia pacjentowi wyższe niż dotychczas bezpieczeństwo na każdym etapie przeprowadzanego zabiegu. Przewagą liposukcji laserowej nad tradycyjną operacją jest też to, że w trakcie zabiegu ma miejsce nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej, lecz także obkurczanie i ujędrnianie skóry. Eliminuje to ryzyko pozostawienia wiotkiej i obwisłej skóry po zabiegu, którą następnie musielibyśmy usuwać przy pomocy kolejnych zabiegów.

Dlaczego warto łączyć liposukcję laserową, np. z powiększaniem piersi własnym tłuszczem?

Liposukcja laserowa LipoLife 3G to jedna z niewielu takich technologii na rynku, która pozwala jednocześnie na odsysanie tłuszczu, a następnie bezinwazyjne i niemalże bezbolesne przeszczepienie pobranego materiału w inne miejsca na ciele, przynosząc doskonałe i jak najbardziej naturalne efekty powiększenia piersi czy wypełnienia zapadniętych policzków. Jak przyznaje dr Agnieszka Majewska, to przede wszystkim zasługa innowacyjnego urządzenia, jakim jest LipoLife 3G oraz jego wyjątkowych parametrów.

,,System do liposukcji laserowej LipoLife 3G został wyposażony w specjalną technologię znieczulającą, ssak i światłowód radialny, który, emitując wiązkę lasera o długości 1470 nm, pozwala na zachowanie wysokiej jakości komórek tłuszczowych, dzięki czemu można je następnie z powodzeniem wykorzystać do modelowania innych partii ciała. Z kolei pobrany od pacjenta tłuszcz stanowi najlepszy i najbezpieczniejszy materiał do przeszczepu - nie istnieje ryzyko, że organizm uzna własny tłuszcz za ciało obce i odrzuci go w wyniku przeprowadzonego zabiegu" - tłumaczy dr Majewska.

Liposukcja laserowa w połączeniu z lipotransferem to prawdziwa rewolucja w przeprowadzaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Spełnia oczekiwania osób, które zmagają się z opornym na tradycyjne odchudzanie nadmiarem tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach ciała, a jednocześnie marzenia kobiet o pełnych piersiach, pośladkach czy policzkach, bez potrzeby przeprowadzania inwazyjnej i bolesnej operacji plastycznej.

Długotrwałe efekty liposukcji laserowej i powiększania biustu tłuszczem

Ogromną zaletą systemu LipoLife 3G jest nie tylko możliwość przeprowadzenia małoinwazyjnej i niemal bezbolesnej liposukcji z lipotransferem, lecz także długotrwałe i szybkie efekty tych procedur.

Pierwsze efekty liposukcji widoczne są bezpośrednio po zabiegu, jednak ostateczne rezultaty pacjent może zauważyć po upływie około 2 tygodni. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, jednak za zgodą lekarza możliwe jest przeprowadzenie dodatkowego zabiegu uzupełniającego, w celu pogłębienia rezultatów. W przypadku powiększania biustu własnym tłuszczem lub modelowania innych części ciała, szybkość uzyskanych rezultatów uzależniona jest bezpośrednio od struktury i indywidualnych właściwości obszaru uzupełnionego. Najczęściej jednak efekt wypełnienia widoczny jest natychmiast po wykonanym zabiegu, a dodatkowo wzmacnia się w przeciągu następnych 2 tygodni, ze względu na konieczność osadzenia tkanki na nowym obszarze.

Uzyskane efekty wymodelowanej sylwetki i wypełnionych piersi, pośladków oraz policzków utrzymują się przez wiele lat i nie wymagają cyklicznego powtarzania co kilka tygodni czy miesięcy, tak jak ma to miejsce w przypadku wielu innych metod stosowanych w medycynie estetycznej.

Więcej informacji na temat innowacyjnego systemu liposukcji laserowej LipoLife 3G i lipotransferu znajdziesz na stronie:

https://mediartclinic.pl/modelowanie-sylwetki/liposukcja-lipo-life-3g/