Bezpieczeństwo dzieci w podróży - dowiedz się, jak chronić dzieci podczas jazdy

Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku w aucie to obowiązek każdego kierowcy i rodzica. Zazwyczaj należy on do rodziców, którzy powinni być świadomi wszystkich podstawowych zasad bezpiecznego podróżowania z dzieckiem. Dowiedz się, jak chronić swoje pociechy podczas jazdy samochodem, aby uniknąć niebezpieczeństwa w czasie podróży. Poznaj nowoczesne, bezpieczne rozwiązania, takie jak Smart Kid Belt, dzięki którym Twoje dziecko będzie zawsze bezpieczne podczas jazdy, niezależnie od tego, czy podróżuje autem, taksówką czy autobusem.

Zasady, o których często zapominają rodzice

Najważniejszą kwestią o jaką zwykle martwią się rodzice przewożąc dziecko bądź dzieci, jest zapewnienie im bezpieczeństwa, czyli umieszczenie na odpowiednim miejscu w aucie i właściwe przypięcie. Bardzo często zapominamy o kilku istotnych zasadach, których przestrzeganie może uchronić nasze dzieci przed tragedią podczas wypadku. Jedną z nich jest niepodawanie dziecku jedzenia i picia podczas podróży. Jeśli jest głodne, powinniśmy się zatrzymać i spokojnie je nakarmić. Maluch mając stały dostęp do jedzenia i picia może się zakrztusić, a my w przypływie paniki, kiedy będziemy chcieli go ratować, możemy doprowadzić do zagrożenia na drodze. Dlatego powinniśmy starać się unikać jedzenia i picia w czasie jazdy.

Kolejną ważną sprawą jest zabezpieczenie różnego rodzaju przedmiotów, które nie znajdują się w schowkach oraz odpowiednich mocowaniach. Bardzo często kładziemy mnóstwo różnych przedmiotów pod przednią szybą lub na półce za tylną kanapą. Nie myślimy o tym, że jeśli dojdzie do ostrego hamowania wszystkie te rzeczy staną się pociskami, które zranią znajdujące się wewnątrz auta osoby. Z tego względu wszystkie przedmioty znajdujące się w aucie powinny być odpowiednio zabezpieczone albo umieszczone w bezpiecznych schowkach.

xx $x

Kwestią, o której również powinniśmy pamiętać, jest miejsce rodziców. Najczęściej tata jest kierowcą, a mama w trosce o malucha siedzi na tylnym siedzeniu i zabawia dziecko. Niestety, w takiej sytuacji bardzo często dochodzi do sytuacji, w której mama postanawia rozpiąć swoje pasy bezpieczeństwa, aby dziecko przytulić i uspokoić. Warto jednak pamiętać, że w razie wypadku niezapięte pasy mamy sprawią, że po prostu zgniecie ona dziecko swoją masą. Najlepiej więc, aby rodzice oboje siedzieli z przodu, a dziecko przyzwyczajało się do samodzielnego podróżowania z tyłu auta we właściwie dobranym i bezpiecznym foteliku lub innym sprzęcie o takiej samej funkcjonalności.

Foteliki, podkładki i bezpieczna alternatywa

Użycie odpowiedniego sprzętu do przewozu dziecka w aucie to kwestia, która często spędza sen z powiek rodzicom. Wybór jest ogromny - tym bardziej, że wśród urządzeń przytrzymujących służących do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom podczas jazdy znajdują się nie tylko foteliki, czy podkładki.

xx $

Smart Kid Belt - urządzenie przytrzymujące dla starszych dzieci w wieku od 4 do 12 lat, ważących od 15 do 36 kg jest bezpieczną i w pełni legalną alternatywą dla fotelików i podkładek, które umożliwia przewożenie dzieci w każdego typu pojazdach, czyli również w taksówkach, samochodach z wypożyczalni czy autobusach. To niewielkich rozmiarów urządzenie, którego montaż jest niezwykle szybki, pasuje ono do każdego modelu samochodu, nawet małego miejskiego lub sportowego, a jego cena jest dopasowana na każdą kieszeń. Dzięki Smart Kid Belt możesz bezpiecznie posadzić trójkę dzieci na tylnej kanapie nawet małego samochodu.

Smart Kid Belt współpracuje z systemami bezpieczeństwa w które wyposażony jest samochód. Wpinany jest w pas bezpieczeństwa i odpowiednio dostosowuje jego długość w odcinku lędźwiowym oraz obojczykowym do wzrostu dziecka. Brak prowadnic dolnych (tak jak w fotelikach dla starszaków wiodących producentów) umożliwia bezpośrednie dopasowanie do ciała dziecka, ograniczając tym samym bezwładność ciała i redukując przeciążenia, tak dla nas niebezpieczne. Urządzenie to daje możliwość bardzo dokładnego dopasowania go do wzrostu dziecka, dzięki czemu "rośnie razem z dzieckiem" i może być używane przez wiele lat. Waży jedynie 120 gram i jest najmniejszym na świecie urządzeniem do bezpiecznego przewożenia dzieci. Smart Kid Belt został wymyślony przez Polaków, jest produkowany w Polsce i opatentowany w 130 krajach.

xx $

Smart Belt Kid możemy schować w samochodzie, ale równie łatwo zmieści się w plecaku czy torebce.

SmartKidBelt został przebadany w niezależnych instytutach badawczych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Raporty powstałe w ich wyniku, pokazują jak dobrze na tle innych urządzeń wypada SmartKidBelt. Wypadkowa przeciążeń jest niższa nawet o 30%. Raporty i ich wyniki łatwo porównać z innymi urządzeniami w przypadku wyboru urządzenia dla siebie.

Smart Kid Belt posiada certyfikat bezpieczeństwa ECE 4404 tak jak wszystkie foteliki i podstawki. Posiada także certyfikacje FMVSS213, CMVSS213 badania CPSC,CPSIC oraz inne w trakcie. Jest zgodny z przepisami o Ruchu Drogowym ( art. 39 Kodeksu Drogowego pkt 3 ) w Polsce i innych krajach objętych wymienionymi certyfikacjami - nie dostaniesz za niego mandatu !

Więcej informacji na stronie: smartkidbelt.com

Weź udział w dyskusji:
Bezpieczeństwo dzieci w podróży - dowiedz się, jak chronić dzieci podczas jazdy
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl