Pobudź skórę do odnowy - poznaj skoncentrowany eliksir prosto z natury

Pierwsze efekty starzenia się skóry dostrzegamy zazwyczaj około 30. roku życia. Produkcja kolagenu i elastyny spada jednak nawet pięć lat wcześniej. Na starzenie się skóry wpływają czynniki zewnętrzne, jak również coraz słabsza zdolność komórek do regeneracji. Jedną z doskonałych odpowiedzi na te procesy stanowią naturalne kosmetyki zawierające w składzie plankton termalny. Poznaj bliżej tę wspaniałą substancję.

Jak cierpi nasza skóra?

Ludzka skóra posiada naturalną zdolność do regeneracji, dzięki czemu potrafi zachować zdrowy i promienny wygląd przez wiele lat. Jednak z wiekiem ta zdolność spada. Wszystko zależy od predyspozycji genetycznych, ale procesy starzenia się skóry zaczynają się już około 25. roku życia. Dodatkowo na kondycję naszej cery mają wpływ czynniki zewnętrzne, choćby promieniowanie ultrafioletowe i warunki atmosferyczne takie jak deszcz i wiatr. Długotrwała ekspozycja na te czynniki negatywnie wpływa na delikatną skórę twarzy, nie wspominając o działaniu kosmetyków do makijażu.

Komórki skóry muszą na co dzień skoncentrować wiele energii na walce z zagrożeniami zewnętrznymi, więc w efekcie spada ich zdolność do regeneracji cery. Taki stan rzeczy znacząco przyspiesza pojawianie się efektów starzenia. Jeśli pragniesz zachować promienny wygląd, musisz zapewnić swojej cerze wsparcie, najlepiej w postaci naturalnych składników o wspaniałych właściwościach.

Naturalna siła planktonu termalnego

Jednym z naturalnych elementów pomagających w utrzymaniu promiennego wyglądu jest plankton termalny opatentowany przez firmę Biotherm. Wody termalne stanowią źródło wielu cennych składników mineralnych, doskonale wpływających na kondycję skóry, z których najważniejszym z nich jest właśnie żywy plankton. Wpływa on na cerę na trzy sposoby. Po pierwsze zapewnia jej ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, dając wytchnienie komórkom. Po drugie wzmacnia skórę, a oprócz tego przyczynia się do jej regeneracji, co jest niezwykle ważne w redukcji widoczności i efektów starzenia.

Biotherm Life Plankton™ to efekt wieloletniej pracy naukowców, którym udało się zachować właściwości planktonu termalnego poza jego naturalnym środowiskiem występowania. Wynaleziono także proces biofementacji, dzięki któremu uzyskujemy 400 000 razy wyższe stężenie nadającego skórze promiennego wyglądu planktonu wykorzystywanego w kosmetykach.

Eliksir młodości pobudzający skórę do odnowy

Jednym z najnowszych efektów pracy naukowej nad planktonem termalnym jest serum do twarzy Biotherm Life Plankton™ Elixir. W tym naturalnym preparacie pobudzającym do odnowy znajdziesz najwyższe stężenie drogocennego planktonu termalnego wśród kosmetyków marki. Serum doskonale wzmacnia, regeneruje i chroni twoją cerę przed wpływem czynników zewnętrznych. Wykazano, że pierwsze efekty jego stosowania widoczne są już po ośmiu dniach – tak szybko poprawia się jej wygląd. Potrójne działanie eliksiru to doskonały prezent, jaki możesz sprawić swojej cerze. Plankton termalny spotkasz również w innych produktach proponowanych przez Biotherm.

Twoja rutyna pielęgnacyjna

Kolejnym dobroczynnym bogactwem natury, które doskonale wpływa na kondycję skóry, są czerwone algi rosnące u wybrzeży Atlantyku po obu jego stronach. Jako substancja zawarta w dermokosmetykach, wyciąg z alg przyczynia się do odżywiania skóry oraz jej ochrony przed działaniem wolnych rodników. Ekstrakt z czerwonych alg morskich znajduje się między innymi w kremie Blue Therapy Red Algae opracowanym przez specjalistów z Biotherm.

Pragniesz zapewnić swojej cerze kompleksową pielęgnację? Chroń ją przed widocznymi oznakami starzenia, używając jednocześnie serum Life Plankton™ Elixir oraz kremu Blue Therapy Red Algae.