Smak lata w środku zimy. Malediwy dla spragnionych słońca

Gdzieś daleko na Oceanie Indyjskim, istnieje miejsce idealne na wakacje o każdej porze roku. Mowa o Malediwach, które nawet zimą przyciągają swymi rajskimi plażami, bajeczną rafą koralową, egzotyczną roślinnością i luksusowymi hotelami, stworzonymi do błogiego relaksu. To jednak dopiero początek listy atrakcji, które czekają na bajecznych wczasach na Malediwach.

Wymarzone wakacje last minute na Malediwach

Malediwy nie bez powodu są jednym z najbardziej pożądanych kierunków na egzotyczne wakacje. Ten mały wyspiarski kraj przyciąga przede wszystkim oszałamiającymi, pocztówkowymi widokami na plaże - z białym jak puder piaskiem, tropikalnymi palmami kokosowymi i turkusową wodą. Tę bajkową scenerię urozmaicają luksusowe resorty, przypominające wioski położone na oceanie.

Malediwy to niewielkie państwo, złożone z niemal 2000 wysp i wysepek, oblanych wodami Oceanu Indyjskiego i zlokalizowanych tuż obok Półwyspu Indyjskiego. Doskonałe warunki do plażowania - z temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza panują tu przez cały rok. Pora sucha przypada tu jednak na czas polskiej zimy i jesieni. Wtedy też można liczyć na najlepsze warunki do nurkowania i podziwiania świata podwodnego. By wyjechać na Malediwy, warto skorzystać z wygodnych, zorganizowanych wczasów, których oferty można znaleźć np. na R.pl: https://r.pl/malediwy.

Wczasy na Malediwach - atrakcje

Kiedy jest się n a Malediwach, wrażenie robi nawet zakwaterowanie w rozległych, luksusowych hotelach, z których rozpościera się widok na bezkresny ocean. Resorty położone są na atolach, czyli zespołach wysp, które tworzą pierścienie z granicą w postaci rafy koralowej. Wokół można podziwiać egzotyczną roślinność, plażować czy wybrać się na snorkeling w krystalicznie czystej wodzie lub uprawiać sporty wodne. Wieczorem warto zasiąść z drinkiem w skorupie kokosa i podziwiać zachód słońca. Nic dodać, nic ująć - na Malediwach panują doskonałe warunki do tego, by po prostu cieszyć się chwilą, łapać złotą opaleniznę i błogo się relaksować.

Co można robić podczas wakacji na Malediwach?

Rajskie wakacje można zamienić w ciekawą przygodę, próbując swoich sił w nurkowaniu. Malediwy są bowiem światową mekką płetwonurków, ponieważ tutejsze rafy koralowe należą do jednych z najpiękniejszych, a wody są przejrzyste i czyste. Znajduje się tu wiele szkół nurkowania oraz są organizowane wycieczki, podczas których można zejść pod wodę w towarzystwie dziko żyjących delfinów.

Dla odważnych przeznaczone są rejsy, podczas których można – bezpiecznie - pływać z rekinami i mantami. Co więcej, w podziwianiu życia podwodnego nie przeszkadza nawet brak umiejętności pływackich. By oglądać na żywo kolorowe, egzotyczne ryby można wybrać się także na snurkowanie, czyli pływanie z maską, bez zanurzania się pod taflę wody.

Wycieczki na Malediwach

Każdy turysta z żyłką podróżnika może także wybrać się na zwiedzanie. Ciekawym punktem na mapie Malediwów jest Male, czyli stolica kraju. Miasto skupia aż ¼ ludności całego państwa i może pochwalić się zarówno nowoczesną częścią, jak i zabytkami. Warto zobaczyć tu m.in. siedzibę Parlamentu, Pałac i Park Sułtana, a także okazały, historyczny meczet. Koniecznie trzeba odwiedzić lokalny targ i kupić egzotyczne owoce i warzywa, przyprawy, a także spróbować przysmaku - pałeczek „malediwskiej czekolady”.

Ciekawą atrakcją, szczególnie dla miłośników wędkarstwa, jest wyprawa na połów ryb. Każdy ma wtedy możliwość złowienia egzotycznych gatunków ryb Oceanu Indyjskiego. Po powrocie do hotelu przyrządzana jest z nich kolacja przez szefa kuchni. Co więcej, będąc na wczasach na Malediwach, można także samodzielnie wypożyczyć łódź i wypłynąć na jedną z bezludnych wysp, porośniętych tropikalnymi palmami.

Więcej informacji o wakacjach last minute na Malediwach można znaleźć na stronie R.pl.