Wyjątkowy prezent dla kobiety

Urodziny, Boże Narodzenie, Dzień Kobiet czy Dzień Matki - bez względu na to, o jakiej okazji mowa, wybór oryginalnego prezentu dla kobiety może przysporzyć sporo problemów. Warto zatem zapoznać się z naszym poradnikiem, gdzie wskazujemy kilka pomysłów na ciekawy podarunek.

Oryginalny prezent dla niej powinien być dopasowany do gustu, osobowości, a najlepiej również zainteresowań obdarowywanej kobiety. Osoba, która nie zna aż tak dobrze adresatki podarunku, powinna wybrać jedno z uniwersalnych rozwiązań: voucher do SPA, wysokiej jakości perfumy lub biżuterię. Jeśli natomiast orientuje się w jej pasjach i zainteresowaniach, może postawić na bardziej spersonalizowany prezent. Poniżej przygotowaliśmy kilka wyjątkowych propozycji, które sprawdzą się u szerokiego grona pań: miłośniczek historii, sztuki, kolekcjonerstwa czy numizmatów, a także wszystkich tych, które lubią nosić biżuterię, czy też otaczać się pięknymi, ozdobnymi przedmiotami.

Ciekawa biżuteria jako oryginalny prezent dla kobiety

Zakup biżuterii sprawdzi się niemal w każdym przypadku. Warto jednak zadbać o to, aby była ona dopasowana do osobowości obdarowywanej, czy też żeby niosła ze sobą jakiś przekaz. Ten warunek spełniają ozdobne srebrne wisiorki, w których wybijane są rozmaite grafiki.

Złota rybka symbolizująca dostatek i powodzenie w życiu? Podkówka przyciągająca szczęście? Uścisk ludzi bądź zwierząt, który wyraża bliskie uczucie? Motyl symbolizujący odrodzenie duchowe? A może krzyżyk pokazujący przywiązanie do wiary? Wisiorki mogą mieć zdobienia o uniwersalnym charakterze, ale również takim, który pozwala wyrazić konkretne emocje lub uczucia. Są wśród nich także okazy, które idealnie podkreślają osobowość lub system wartości użytkowniczki.

Wyjątkowe monety ze znakami zodiaków

Oryginalnym prezentem dla dziewczyny, ale również mamy, babci czy innej bliskiej kobiety, może okazać się srebrna lub złota moneta ze znakiem zodiaku. Co ważne, może ona posiadać zaczep, który pozwala „przemienić” ją w stylową biżuterię – wystarczy wsunąć monetę na łańcuszek i już można nosić ją na szyi.

Piękne monety ze znakami zodiaku wyprodukowała między innymi Mennica Polska dla Republiki Kamerunu. Zostały one wykonane w stemplu lustrzanym z najwyższej próby srebra platerowanego 24-karatowym złotem. Wspaniały wygląd monet oraz nakład sięgający zaledwie 999 sztuk sprawiają, że mają one również dużą wartość kolekcjonerską.

Inne tematyczne monety kolekcjonerskie

Na rynku dostępny jest ogromny wybór ciekawych monet, dzięki czemu z łatwością można znaleźć okaz pasujący do danej okazji, czy też osobowości lub zainteresowań obdarowywanej kobiety. Najwięcej jest oczywiście tych monet, które nie mogą pełnić roli wisiorka. Do wyboru są tutaj wspaniałe okazy o różnych kształtach i wymiarach, które nawiązują do niemal każdej możliwej tematyki. Można znaleźć monety z misiem trzymającym serce, wizerunkiem anioła bożonarodzeniowego, czy też przedstawiające wybitne obrazy lub postaci historyczne. Co ważne, na tego typu monetach znajdują się kolorowe elementy graficzne, które charakteryzują się wyjątkowym nasyceniem barw i odwzorowaniem najdrobniejszych detali.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Ceny większości wspomnianych monet wahają się od nieco ponad 100 do niespełna 500 złotych. Jak zatem widać, wyjątkowy, oryginalny prezent dla kobiety nie musi być bardzo drogi. Warto mieć też na uwadze, że takie produkty, ze względu na zawartość kruszców oraz walory kolekcjonerskie, mają realną wartość, która wraz z upływem czasu może nawet rosnąć.

Każdą ze wspomnianych monet, a także szereg innych ciekawych pomysłów na prezent, można znaleźć na stronie: https://inwestycje.mennica.com.pl/produkty-kolekcjonerskie/prezenty/dla-niej/.

Weź udział w dyskusji:
Wyjątkowy prezent dla kobiety
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl