Kartony do przeprowadzki - sposób na skuteczne pakowanie

Przeprowadzka do nowego lokum to nie lada wyzwanie logistyczne. Trzeba spakować wszystkie rzeczy, opisać pudła i je przewieźć, a potem wypakować. W tym przedsięwzięciu pomocne mogą okazać się profesjonalne kartony przeprowadzkowe.

Każda przeprowadzka to duże przedsięwzięcie. Trzeba się do niej odpowiednio wcześniej przygotować. Zawczasu należy zgromadzić przydatne rzeczy takie jak: kartony na ubrania, duże worki, taśmy, folie ochronne, pojemniki, skrzynki itp. Ważne, by nie pakować różnych przedmiotów do tego samego pudła – należy je posegregować i pakować tematycznie. Nie można zapomnieć o podpisaniu każdego kartonu. Ułatwi to znacząco rozpakowywanie w nowym miejscu. Najlepiej napisać nie tylko co znajduje się w danym pudle, ale także w jakim pomieszczeniu ma się znaleźć. Dobrze także sporządzić listę kartonów. Oczywiście nie zawsze wystarczy rzeczy spakować do pudła, czasem trzeba je zabezpieczyć – dotyczy to przedmiotów delikatnych, do tego celu najlepiej zastosować folię bąbelkową. Małe elementy należy włożyć najpierw do osobnych zbiorczych opakowań.

Kartony do przeprowadzki

Posiadają wygodne uchwyty, które ułatwiają przenoszenie, są idealne do układania jeden na drugim, transportu oraz przechowywania. Mają miejsce na napisy ułatwiające identyfikację zawartości, co jest bardzo ważne przy przeprowadzce. Montuje się je automatycznie – nie wymagają klejenia. Są sprzedawane w paczkach po 10 sztuk.

Kartony na garderobę

Są to specjalne przeprowadzkowe „szafy” na ubrania. Posiadają szerokie otwarcie ułatwiające wkładanie i wyjmowanie odzieży. Wyposażone są także w ząbkowany drążek przystosowany do różnych wieszaków. Są mocne i solidne – wykonane z pięciowarstwowej tektury, zabezpieczają zawartość przed wilgocią, zmoczeniem i uszkodzeniami. Są sprzedawane w paczkach po 5 sztuk.

Kartony na ubrania

Kartony na ubrania występują w dwóch wersjach – wykonane z tektury trzy- i pięciowarstwowej. Świetnie nadają się do przewozu i wysyłki odzieży i dodatków, a także zastępują szuflady. Zmieszczą się w nich dłuższe ubrania takie jak: koszule, spodnie, spódnice, kurtki czy bluzy. Są bardzo wytrzymałe – nie ulegają przedarciom i deformacjom, zabezpieczają odzież przed wilgocią, kurzem i uszkodzeniem.

Zestawy do przeprowadzki

Przed przeprowadzką warto zaopatrzyć się w praktyczny zestaw przeprowadzkowy, który składa się z: 40 kartonów przeprowadzkowych wykonanych z bardzo wytrzymałej tektury falistej pięciowarstwowej, z wygodnymi uchwytami do przenoszenia, 1 rolki folii bąbelkowej o grubości 60 mikronów (szer. 1000 mm, długość 25m), 6 rolek brązowej taśmy samoprzylepnej PP RAJATAPE (grubość 46 mikronów, szerokość 48 mm, długość 66 m, klejona kauczukiem syntetycznym), 1 ekonomicznego dyspensera do taśmy klejącej z regulowanym hamulcem, który zapewnia odpowiednie naprężenie taśmy oraz 1 czarnego, trwałego i niezmywalnego markera Pentel. Taki zestaw przyda się podczas przeprowadzki z mniejszego mieszkania. Jeśli rzeczy do zapakowania jest więcej, trzeba dokupić pudełka.

Weź udział w dyskusji:
Kartony do przeprowadzki - sposób na skuteczne pakowanie
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl