Każdy związek ma datę ważności | Nowy serial audio od Empik Go

Podobno w prawdziwym życiu idealne małżeństwa oraz pary nie istnieją. Serial audio "Fucking Bornholm", z udziałem takich gwiazd, jak: Magdalena Różczka, Michał Czernecki, Leszek Lichota i Olga Kalicka to poruszająca historia o kryzysie w związku i ponadczasowej potrzebie miłości. To oryginalna propozycja dla osób, które chcą spędzić czas kwarantanny z dobrze napisaną fabułą w doborowej obsadzie. Pierwszy odcinek jest dostępny w aplikacji Empik Go od 30 marca. Kolejne będą pojawiać się w aplikacji co 2 dni.

Dwie z pozoru szczęśliwe pary: małżeństwo z kilkunastoletnim stażem oraz świeży związek z Tindera. Wspólny, rodzinny wyjazd na majówkę – brzmi jak sielanka, ale kryje się za nią pełen emocji dramat obyczajowy. Czy wyjazd będzie szansą na ponowne zbliżenia, czy może popchnie bohaterów do dużych zmian? Do czego zdolni są rodzice, gdy ich dzieciom dzieje się krzywda? I wreszcie, czy o każdy związek warto walczyć? Odpowiedzi na te pytania możemy znaleźć w serialu audio, który będzie dostępny dla wszystkich w aplikacji Empik Go w ramach darmowego, 2-miesięcznego pakietu Empik Premium.

Filmowa realizacja

„Fucking Bornholm” to kolejna produkcja platformy Empik Go zrealizowana z gwiazdorską obsadą. Serial audio to dramat obyczajowy rozgrywający się w skandynawskich plenerach wyspy Bornholm. Autorką pomysłu jest Anna Kazejak, reżyserka i scenarzystka, znana między innymi z takich filmów, jak: „Skrzydlate świnie”, „Obietnica” czy serialu HBO „Bez tajemnic”. Scenarzyści Filip Kasperaszek oraz Anna Kazejak opowiedzieli historię o kryzysie w związku, a zarazem stworzyli przejmujący obraz pokolenia dzisiejszych 40-latków. „Fucking Bornholm” to innowacyjny serial audio o filmowym rodowodzie, co zostało odzwierciedlone w wyjątkowej realizacji: aktorzy nie występują w nim jako lektorzy, lecz wcielają się w role, korzystając z całego swojego artystycznego warsztatu. Pokaz umiejętności gwiazd, które jedynie swoim głosem budują postacie, pozwala przenieść się na malownicze plaże Bornholmu. Autorzy postanowili zrezygnować także z narratora, by jeszcze bardziej pobudzić wyobraźnię słuchaczy. Fantastyczne wykonania podkreślone zostały przez złożoną i niesamowicie szczegółową scenę dźwiękową, która prowadzi słuchacza przez opowieść.  Producentem wykonawczym serialu jest studio Osorno, mające na koncie wiele aktorskich superprodukcji.

– Praca nad tym serialem to było dla nas ogromne wyzwanie. Pracowaliśmy przecież nad pierwszym serialem audio, w którym nie ma narratora, są tylko aktorzy, ich gra i nasza praca dźwiękiem. Stworzyliśmy serial bez obrazu – dźwiękową opowieść, w którą zanurzasz się swoją wyobraźnią i jesteś w środku tej opowieści – mówi Krzysztof Czeczot, reżyser, studio Osorno.

Ta majówka długo pozostanie w ich pamięci

Najnowszy polski serial audio to gorzka, choć niepozbawiona humoru opowieść obyczajowa przybliżająca losy dwóch par, które tylko z pozoru wydaję się szczęśliwe. Malownicze plaże skandynawskiej wyspy Bornholm, gdzie spędzają majówkę, stanowią tło dramatu. Dawne fascynacje odchodzą w niepamięć. Dorośli oraz dzieci będą musieli zmierzyć się z sytuacjami, które nie powinny się wydarzyć. Strach i smutek oraz radość i podniecenie będą na zmianę towarzyszyć bohaterom podczas tego wyjazdu.

Główną bohaterką serialu jest czterdziestoletnia Maja (Magdalena Różczka), której małżeństwo przechodzi kryzys i za nic nie przypomina romantycznego modelu związku. Jej pozornie perfekcyjny mąż Hubert (Michał Czernecki), skupiony jest głównie na sobie i nie liczy się z potrzebami żony. Prawdziwe uczucie, które kiedyś łączyło parę zanika pod warstwą codziennych obowiązków oraz wychowaniem dzieci. Maja, której nie udało się ukończyć studiów, w głębi duszy tęskni za prawdziwym uczuciem. Druga para to wieloletni przyjaciel Mai i Huberta, rozwodnik Dawid (Leszek Lichota) oraz studentka psychologii Nina (Olga Kalicka), którą poznał niedawno na Tinderze. Ich niedopasowanie związane z różnicą wieku i światopoglądu weryfikuje dopiero wspólny wyjazd. Choć często mówią o tym samym – posługują się innym językami. Nina to nowoczesna kobieta, która studiuje psychologię, ale nie do końca wie, czego chce od życia. Dawid to facet z zasadami, który pod skórą skrywa wiele tajemnic. Niestety błędy dorosłych odczuwają także dzieci: Wiktor, Eryk i Kaj (w tych rolach Borys Wiciński, Krzyś Tymiński i Antoni Domin). Napięcia rozgrywające się między bohaterami zmuszają do przewartościowania uczuć w obu związkach. W trakcie wyjazdu między dziećmi dochodzi do szokującej, dramatycznej sytuacji, która staje się katalizatorem zmian. Pełna emocji historia przedstawiona została w 5 odcinkach.

Więcej o serialu na stronie: www.empik.com/fucking-bornholm

Fot. Paulina Wesołowska

Oryginalny serial audio Empik Go „Fucking Bornholm” dołącza do pakietu korzyści Empik Premium, które są zostały udostępnione dla wszystkich bezpłatnie na 60 dni. W ramach usługi odbiorcy mogą korzystać z szerokiej biblioteki Empik Go, obejmującej 13 tysięcy ebooków i audiobooków, w tym odsłuchać wszystkie 5 odcinków „Fucking Bornholm”.