Jak stworzyć najpiękniejszą fotoksiążkę? Poznaj nasze 5 sposobów!

Fotoksiążka to coś więcej niż album fotograficzny. To własna historia opowiedziana w formie fotografii. Oto nasze 5 pomysłów, które pozwolą Ci kreatywnie wyrazić się w formie fotoksiążki i oczarować Twoich bliskich.

Na początek warto zadać sobie ważne pytanie: co sprawiło, że fotoksiążka jest dziś tak popularna? Lista powodów jest bardzo długa. Jednak kluczowym jest to, że fotoksiążka może być zarówno albumem na zdjęcia, wzruszającym prezentem dla najbliższych, pamiątką na lata, a także po prostu własną publikacją. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i Twoich potrzeb. Zobacz, jak wiele możliwości na Ciebie czeka!

1.  Fotoksiążka jako wehikuł czasu

W zbiorach Twojej babci lub mamy kryją się dziesiątki starych zdjęć? Takich, które dawno już pożółkły i… już niedługo mogą ulec zupełnemu zniszczeniu? Nie pozwól zniknąć wspomnieniom sprzed kilkudziesięciu lat! Niech pozostaną żywe także dla przyszłych pokoleń w Twojej rodzinie. Jak to zrobić? Wcale nie musisz wydawać majątku na odrestaurowanie takich fotografii. Wystarczy zwykły, domowy skaner i… fotoksiążka. Zrób skany zdjęć w wysokiej rozdzielczości i zaprojektuj publikację, do której trafią te najważniejsze oraz najciekawsze.

Sprawdź, czy na odwrocie zdjęć nie ma podpisów. Jeśli są, również warto je wskanować i umieścić w fotoksiążce. Tak stworzysz niezwykłe świadectwo przeszłości. Możesz także podpytać dziadków o historie wiążące się z poszczególnymi ujęciami i streścić je obok fotografii. Przekonasz się, że taka publikacja stanie się prawdziwym rodzinnym skarbem.

2.  Fotografia jako lapbook dla dziecka

Lapbook to więcej niż zwykła książka – przy pomocy takiej publikacji możesz nauczyć swoją pociechę np. tego, jak określić poszczególnych członków rodziny albo przekazać wiedzę z zakresu geografii, biologii, historii i… każdej innej dziedziny.

Jak to zrobić? Niech kolejne stronice fotoksiążki w prosty sposób prezentują wiedzę, którą chcesz przekazać dziecku. Umieść duże zdjęcia wraz z podpisami, wykresami, schematami, grafami. Warto postawić na różnorodność, ponieważ dobrze znane dziecku fotografie ułatwią zapamiętanie tego, co najważniejsze!

3.  Fotoksiążka na wieczór panieński

Twoja przyjaciółka już niedługo zawiera związek małżeński i szykuje się szalona impreza? Na pewno przygotowujesz również upominek, który będzie formą pożegnania starego stanu cywilnego. Niech jego częścią stanie się fotoksiążka! Taka, która zaprezentuje najśmieszniejsze i najbardziej szalone momenty panieńskiego życia. Może stać się zbiorem najpiękniejszych wspomnień z lat młodości – takich, do których zawsze wraca się z rozrzewnieniem.

Taki zbiór będzie Ci bardzo łatwo przygotować – odpowiednie fotografie możesz wgrać do aplikacji Empik Foto również ze swoich mediów społecznościowych. Niech nie zabraknie żadnej „kompromitującej” fotografii!

4.  Fotoksiążka szkolna

Szkolne lata wspomina się z rozrzewnieniem, a zdjęcia z tamtego okresu przywołują najzabawniejsze chwile, które miały miejsce nawet dziesiątki lat wcześniej. Dlatego coraz popularniejsze stają się fotoksiążki szkolne – najczęściej podsumowujące wydarzenia z życia klasy z danego roku szkolnego albo z kilku lat (np. na zakończenie szkoły podstawowej). To świetna pamiątka, do której Twoje dziecko z radością będzie wracać po latach.

5.  Fotoksiążka na prezent

Przed Tobą rocznica ślubu rodziców, urodziny bliskiej Ci osoby albo inne ważne wydarzenie? Jeżeli chcesz, aby upominek z takiej okazji miał wymiar emocjonalny oraz „duszę” – postaw właśnie na fotoksiążkę. Nie musi być zwykłym zbiorem zdjęć, na którym znajduje się obdarowana osoba. Możesz zamienić ją w… długą i piękną kartkę z życzeniami, okraszoną zdjęciami.

Możesz też stworzyć znacznie większy album, który będzie piękną pamiątką – np. taki wypełniony fotografiami rodziców zrobionymi na przestrzeni kilkudziesięciu lat, z okazji rocznicy ślubu. Decyzja należy do Ciebie.

Jak widzisz, fotoksiążka daje Ci ogrom możliwości. Wystarczy znaleźć krótką chwilę i… je wykorzystać. Z Empik Foto to proste. Sprawdź!