W szkole i w pracy - jak chronić dłonie przed drobnoustrojami? Sprawdź!

W obliczu wzrostu zachorowań na COVID-19 podczas okresu jesienno-zimowego, zachowanie środków ostrożności w postaci zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk jest niezwykle ważne. W końcu chorobotwórcze drobnoustroje mogą trafić do naszego organizmu nie tylko drogą kropelkową, ale także przez dotyk. Skuteczna ochrona przed nimi to ogromne wyzwanie. Czym jest Trisept MAX i jak wykorzystać ten produkt, aby minimalizować ryzyko zakażenia?

Powrót do pracy i szkoły to ogromny stres

Chyba jeszcze nigdy powrót po wakacjach do naszego codziennego życia nie był tak stresujący i niepewny jak obecnie. W pierwszej połowie roku dzieci uczyły się zdalnie przez Internet, dorośli często otrzymywali możliwość pracy zdalnej. Teraz jednak, gdy musimy wrócić do normalnego trybu nauki i pracy, pojawiają się wątpliwości związane z tym, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich. W wielu przypadkach nie unikniemy przebywania w przestrzeni publicznej, ale możemy skutecznie chronić się przed zakażeniem. W jaki sposób? Lekarze i naukowcy są zgodni – ważną rolę odgrywa tu dezynfekcja rąk. W końcu każde wyjście z domu wiąże się z dotykaniem powierzchni (takich jak klamki czy wózki sklepowe), na które wcześniej chora osoba mogła przenieść chorobotwórcze drobnoustroje.

Czy mycie rąk wystarczy?

W trosce o bezpieczeństwo naszych dłoni mycie rąk wodą z mydłem nie jest wystarczającym rozwiązaniem, ponieważ nie usuwa  wszystkich chorobotwórczych mikroorganizmów – wirusów, bakterii oraz grzybów. Dodatkowo, nie zawsze w przestrzeni publicznej mamy dostęp do bieżącej wody oraz mydła. Co zaś ze środkami do dezynfekcji, które dziś obecne są już niemal w każdym sklepie lub urzędzie? Trudno ocenić ich skuteczność, nie mając wiedzy na temat ich składu. Podobnie sytuacja wygląda w szkole i pracy, gdzie spędzamy w końcu znaczną część naszego dnia. Jak więc zadbać o nasze bezpieczeństwo? Rozwiązanie jest proste – własny i skuteczny produkt, który zadba o prawidłową dezynfekcję naszych dłoni. Dobrym przykładem będzie Trisept MAX – dostępny w aptekach preparat, którego receptura opracowana została przez firmę farmaceutyczną z prawie 200-letnim stażem. Co znajdziemy w jego składzie?

Skuteczność potwierdzona badaniami

Wybierając biobójczy płyn do dezynfekcji Trisept MAX, mamy pewność, że nasze dłonie zyskują potrójną ochronę – przed wirusami, bakteriami oraz grzybami. Jest to przede wszystkim produkt dokładnie przebadany i został zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Istota skuteczności tego produktu tkwi w składzie opartym na dwóch rodzajach alkoholu, dzięki czemu dezynfekcja jest skuteczniejsza niż w przypadku zwykłych płynów czy żeli które wykazują jedynie działanie antybakteryjne. Dodatkowo skład produktu uwzględnia także glicerynę, która, wiążąc wodę w naskórku, chroni nasze dłonie przed przesuszeniem.

Kompleksowa ochrona                          

Ważną cechą środka do dezynfekcji – jako że stosujemy go bardzo często – jest jego wydajność. W przypadku Trisept MAX mała, wygodna buteleczka o pojemności 30 ml wystarcza na około 200 użyć! Niewielkie opakowanie z powodzeniem zmieścimy w ulubionej torebce, plecaku, eleganckiej kopertówce lub… kieszeni! W ten sposób możemy korzystać z niego wszędzie – w sklepie, komunikacji miejskiej, biurze lub podczas podróży.

Odpowiednia ochrona jest ważna nie tylko ze względu na koronawirusa, skupiając się na nim, zapominamy o innych poważnych chorobach, którymi możemy się zarazić, nie dezynfekując naszych dłoni w przestrzeni publicznej. Należą do nich chociażby grypa czy zwykłe przeziębienie, przez które nagle okazuje się, że pół naszego biura trafia na zwolnienie lekarskie, albo nasze dzieci nie mogą iść do szkoły przez tydzień. Brzmi znajomo? Tak, każdego roku w sezonie jesienno-zimowym przybywa zachorowań na przeróżne infekcje o podłożu wirusowym. Wielu z nich można uniknąć poprzez zachowywanie odpowiedniego dystansu oraz jak najczęstszą dezynfekcję rąk pewnym i skutecznym środkiem – właśnie takim jak Trisept MAX.

Weź udział w dyskusji:
W szkole i w pracy - jak chronić dłonie przed drobnoustrojami? Sprawdź!
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl