Najlepsze prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka zbliżają się wielkimi krokami. A to znak, że czas najwyższy przygotować dla ukochanych seniorów upominki. Najlepiej, by były nośnikami pozytywnych emocji - takich, które będą towarzyszyć babci i dziadkowi jeszcze przez wiele miesięcy. Zastanawiasz się, co wybrać? Koniecznie sprawdź fotoprezenty dostępne na Empik Foto. Włóż w ich przygotowanie serce, a na pewno wywołasz szczery uśmiech (a może nawet łzę wzruszenia) u obdarowanych.

Na czym polega fenomen fotoprezentów dla babci i dziadka?

Aby zrozumieć, czemu fotoprezent to dobry pomysł na upominek na Dzień Babci lub Dziadka, zastanów się: dlaczego lubisz oglądać zdjęcia? To one, jak nic innego, przywołują piękne wspomnienia i uczucia. Wystarczy szybki rzut okiem na fotografię ukochanej osoby, a nawet najgorszy dzień staje się lepszy, a poczucie samotności i tęsknoty – nieco mniejsze. Teraz, w dobie pandemii, to ważniejsze niż kiedykolwiek!

Urok fotoprezentów polega na tym, że dzięki nim możesz w kreatywny sposób wykorzystać zdjęcia – tak, aby stały się jeszcze lepszymi kompanami i były zawsze pod ręką. Poza tym, mimo że zamawiasz te upominki w Empik Foto, a nie przygotowujesz od A do Z samodzielnie, to Ty decydujesz o przebiegu „procesu kreatywnego”. W efekcie nie ma dwóch takich samych fotoprezentów, a Twoi dziadkowie otrzymują unikalne gadżety, które bardzo często łączą funkcjonalność z najpiękniejszymi emocjami.

Prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka – inspiracje Empik Foto

Już wiesz, że chcesz przelać swoje emocje na fotoprezent? Teraz czas wybrać jego odpowiednią wersję. Możliwości jest wiele, ale te trzy wydają się nam największymi „pewniakami”. Sprawdź!

Fotokalendarz

Pomimo że w nowoczesnym świecie nawet seniorzy korzystają ze smartfonów i elektronicznych kalendarzy, ten papierowy nadal jest wygodniejszy i bardziej „przyjazny”. Twoi dziadkowie chętnie spoglądają na kolejne karty kalendarza i lubią go wieszać w dobrze widocznym miejscu? Jeżeli tak, zaprojektuj własny i podaruj im w dniu święta! W takiej nietuzinkowej publikacji możesz umieścić np.:

  • zdjęcia wnuków i prawnuków – tak, aby przypominały o sobie każdego dnia roku,
  • stare fotografie rodzinne – wystarczy zeskanować je w dobrej rozdzielczości, a będą się prezentować rewelacyjnie!
  • zabawne fotki z imprez rodzinnych, które wywołają uśmiech i sprowokują do wspominania.

Najlepszą opcją będzie klasyczny kalendarz ścienny. Możesz w nim umieścić aż 13 różnych fotografii – jedną na okładce i po jednej na każdy miesiąc. To nie wszystko! Masz też możliwość zaznaczenia najważniejszych dat dla Waszej rodziny – na przykład urodzin i imienin każdego z dzieci i wnucząt, ważnych rocznic itp. Wyobraź sobie, jaka radość będzie towarzyszyć Twoim dziadkom przez cały rok przy spoglądaniu na taki nietuzinkowy fotokalendarz!

Fotoksiążka

Twoja Babcia i Dziadek lubią wspominać dawne czasy, a oglądanie zdjęć sprawia im wiele przyjemności? Jeśli tak, zafunduj im możliwość przyglądania się ulubionym fotografiom w eleganckiej, a zarazem praktycznej formie: jest nią fotoksiążka. To znacznie więcej niż zwykły album ze zdjęciami. Tu fotografie są wdrukowane bezpośrednio w karty, a projektujący może do nich dodać również tekst, a także zabawne Clip Arty i inne dekoracje. Dzięki temu powstaje wyjątkowa publikacja o znacznie większym ładunku emocjonalnym.

A co może trafić na karty fotoksiążki dla dziadka czy babci? Wszystko zależy od Twojej pomysłowości. Co powiesz np. na to, by „zakraść się” do zbioru starych fotografii należących do seniorów, ich zeskanowaniu i stworzeniu fotoksiążki zawierającej właśnie takie stare zdjęcia? Tak może powstać np. historia młodości babci i dziadka, łączącej ich miłości oraz przygód, które przeżyli. Jeśli zdecydujesz się na realizację tego pomysłu, uchronisz stare zdjęcia od zniszczenia się i „zniknięcia z pamięci”. Zdecydowanie warto!

Kubek ze zdjęciem

Popijanie kawy, herbaty czy ziółek z ceramicznego kubka to rytuał, który towarzyszy niemal każdemu, a już zwłaszcza seniorom. W tym roku możesz sprawić, że babcia i dziadek zyskają nowe, ulubione naczynia. Takie, które długo utrzymają ciepło napoju, a przede wszystkim – „podgrzeją” temperaturę emocji. Nic nie ucieszy tak bardzo, jak zdjęcie wnuków nadrukowane na fotokubek. Będzie o sobie przypominało co najmniej kilka razy w ciągu dnia!

Jaki prezent dla dziadka i babci wybierzesz? A może chcesz zamówić coś innego? Nie ma problemu! Na Empik Foto czekają dziesiątki innych inspiracji. Magnesy na lodówkę ze zdjęciem, kreatywne zakładki do książki, obrazy na płótnie… Pewne jest jedno: warto pospieszyć się ze złożeniem zamówienia, aby upominek miał szansę dotrzeć do dziadków w dniu ich święta lub w jego bliskiej okolicy!