Jak zachęcić młodzież do picia wody?Niezawodne patenty dla rodziców dzieci i nastolatków

Przypominanie dzieciom i nastolatkom o konieczności regularnego picia wody latem jest zdecydowanie prostsze. W upalne dni wszyscy odczuwamy wzmożone pragnienie, a poza tym eksperci w mediach przypominają o potrzebie reguralnego nawadniania. Zdecydowanie trudniej nakłonić młodzież do sięgania po wodę w okresie jesienno-zimowym i w sytuacjach, kiedy "nie mają czasu" lub "nie chce im się" pić. Jak sobie z tym poradzić?

Wpływ na zdrowie

Zacznijmy od tego, że bilans wody w organizmie każdego człowieka niezależnie od wieku powinien być utrzymywany na stałym poziomie. Najlepszą metodą nawodnienia jest picie jej w ciągu dnia mniejszymi łykami w niezbyt długich odstępach czasu. Nawet w pełni świadomy rodzic może jednak czuć się zagubiony w sytuacji, kiedy dziecko buntuje się i nie przemawiają do niego żadne argumenty związane z ryzykiem odwodnienia. Maluch nie rozumie, a nastolatek bagatelizuje – co wtedy?

Na przekór chorobie

W czasie choroby, kiedy dziecko boli gardło i zwykle nie ma apetytu, trudno mu cokolwiek przełknąć. Picie wody jest jednak konieczne, aby zapobiec groźnemu w skutkach odwodnieniu. Łatwiej będzie nam przekonać malucha do sięgnięcia po wodę w atrakcyjnym opakowaniu niż w zwykłej szklance. Woda Nałęczowianka dla dzieci w butelkach o pojemności 0,33 l (w przypadku formatu KIDS) i pojemności 0,5 l (w przypadku formatu JUNIOR) posiada barwne etykiety w pięciu różnych odsłonach, na których dzieciaki mogą tropić dzikie zwierzęta. To świetna zabawa, zwłaszcza kiedy maluch nie chce leżeć w łóżku i zwyczajnie się nudzi. Połączmy przyjemne z pożytecznym, dbając o jego rozrywkę i nawodnienie.

Moda i woda

Nastolatek podatny jest na reklamy, opinie rówieśników i może ulegać presji ze strony otoczenia. Na szczęście coraz częściej mówi się o modzie na picie wody i kojarzy się ona z „byciem fit" oraz utrzymaniem zdrowego stylu życia, na co zwracają uwagę młodzi ludzie. Nadal jednak młodzież chętnie sięga po napoje energetyzujące i inne napoje gazowane pełne sztucznych barwników, a rodzice nie wiedzą, jak sobie z tym radzić. Dobrą metodą jest troska o to, aby w domu w zasięgu ręki była butelka wody, a nie sok czy inny kolorowy napój. Pamiętajmy, że ze starszymi dziećmi warto rozmawiać o piciu wody w kontekście nie tylko zdrowia, ale i urody. Wygląd jest bardzo ważny w młodym wieku, a picie wody i prawidłowe odżywianie wpływają na stan skóry, sylwetkę i wiele innych aspektów, które bardziej przekonają nastolatka niż pojęcie odwodnienia organizmu.

Chwytaj w biegu

Aktywność dzieci i nastolatków należy wspierać w dobie smartfonów i komputerów, które odciągają młodych ludzi od treningów czy ruchu na świeżym powietrzu. Zadbajmy nie tylko o poziom, ale też jakość nawodnienia młodych „zawodników". Idealna będzie naturalna woda mineralna niegazowana, która szybko ugasi pragnienie. Nałęczowianka dla dzieci (mniejszych i większych) oraz Nałęczowianka dla nastolatków jest wodą średniozmineralizowaną, niskosodową, czyli nadającą się do picia na co dzień. Każda butelka z bezpiecznym dziubkiem (KIDS, JUNIOR, TEENS) zachęca do sięgnięcia po łyk wody nawet w trakcie aktywności. Koniec z wymówkami typu „nie mam czasu", które zdarza się słyszeć rodzicom podczas meczu czy zabawy w berka. Przerwa na łyk wody zajmie dosłownie kilka sekund.

Stylowy atrybut

Markowe ubrania oraz modne gadżety są dla współczesnej młodzieży niezwykle ważne i nic tego nie zmieni. Jeśli myślisz, że wygląd opakowania drugiego śniadania, który nastolatek zabiera do szkoły jest bez znaczenia, to bardzo się mylisz. Aby zachęcić nastolatków do zdrowego nawyku zabierania ze sobą butelki wody, Nałęczowianka Teens została wyprodukowana w butelkach z etykietami w trzech wariantach pasujących do młodzieżowego stylu życia. Design i pojemność zdają egzamin wzorowo, a hasło „#Weź łyka!" wprost przypomina o potrzebie nawadniania się. Z punktu widzenia rodzica to ułatwienie i czysta wygoda.