Nowości na problemy cery wrażliwej prosto z salonów kosmetycznych Clarena

Skóra wrażliwa, nadreaktywna, skłonna do alergii i atopii to powszechnie występujący problem spędzający sen z powiek klientom, dermatologom oraz kosmetologom. Stała się ona także obiektem zainteresowania działu Badań i Rozwoju Clarena poszukującego składników, które nie tylko skutecznie złagodzą objawy nadwrażliwości skóry, ale przede wszystkim zapobiegną ich występowaniu. Efektem tych działań jest najnowsza, naturalna linia dermo kosmetyków - Sensi Peptide Line oraz stworzony na jej bazie zabieg Sensi Peptide Defense.

Problemy skóry wrażliwej skłonnej do alergii i atopii

Problem nadwrażliwości skóry jest powszechny i według statystyk dotyczy co trzeciej osoby dorosłej. Cechują go m.in.: uszkodzenie naturalnej bariery ochronnej skóry, nadreaktywność, niski próg odporności na działanie czynników drażniących i niektóre kosmetyki. Konsekwencją tych problemów jest pojawianie się stanów zapalnych oraz innych oznak alergii lub atopii.

Podrażnienia, alergia, atopia.. szukasz rozwiązania?

Sensi Peptide Line jest pierwszą linią kosmetyków, która skutecznie zapobiega pojawieniu się objawów nadwrażliwości skóry. Została ona oparta na biomimetcznym neuropeptydzie, który, działając na zakończenia nerwowe skóry, zmniejsza ich wrażliwość na odczuwanie bólu, pieczenia, ściągania i świądu. Jednocześnie stymuluje syntezę endorfin zwiększających komfort i próg tolerancji skóry. Produkty linii Sensi Peptide wyróżnia wysokie stężenie składników pochodzenia naturalnego, które redukują ryzyko podrażnień oraz alergii. Dzięki olejom roślinnym uzupełniają deficyty lipidów i uszczelniają barierę hydrolipidową, zapobiegając ucieczce wody ze skóry. Ekstrakty roślinne z ogórka i lilii białej wspomagają nawilżenie i ukojenie oraz przyspieszają proces regeneracji uszkodzonej skóry.

Zastosuj te cztery kosmetyki i pozbądź się problemów

W przypadku cery wrażliwej kluczowa jest właściwe dobrana i systematyczna pielęgnacja domowa. Jej podstawowy element to delikatny demakijaż pianką Sensi Peptide Foam 2w1 do codziennego mycia twarzy i oczu, która zastępuje mydło i płyn do demakijażu. Kolejnym krokiem w domowej pielęgnacji skóry wrażliwej jest Sensi Peptide Tonic wraz z oczyszczaniem skóry peelingiem enzymatycznym raz w tygodniu. Niezbędne jest także stosowanie Sensi Peptide Cream, który zapewnia skórze upragnione uczucie nawilżenia, ukojenia i wyciszenia. Formuły kosmetyków Sensi Peptide Line zostały stworzone na bazie wegańskich składników pochodzenia naturalnego, które stanowią do 97,1% produktu.

Spektakularny efekt zabiegów Clarena Sensi Peptide Defence dla cery wrażliwej

Jeśli twoja skóra jest szczególnie wymagająca i potrzebuje specjalistycznego wsparcia, polecamy wizytę w Centrach Kosmetycznych Clarena oferujących zabieg Sensi Peptide Defence. Jest to autorski zabieg Clarena, podczas którego za pomocą aparatury składniki aktywne profesjonalnych kosmetyków wprowadzenie są do najgłębszych warstw skóry. Dzięki temu spektakularne efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu!

Wypróbuj dermokosmetyki Sensi Peptide Line

Wszystkie kosmetyki z linii Sensi Peptide Line są dostępne w sklepie internetowym Clarena. Zapraszamy również do gabinetów Clarena, aby na własnej skórze przekonać się

o skuteczności działania pierwszego zabiegu redukującego nie tylko objawy, ale także przyczyny nadwrażliwości skóry.