FitWave: Jak startup promuje sport przy użyciu technologii

Czy technologia może być wsparciem dla aktywności sportowej? Łodzianin Mateusz Bednarski swoim nowatorskim startupem udowodnił, że tak.

Współczesny świat sprawia, że większą część życia spędzamy w pozycji siedzącej. Najpierw w samochodzie dojeżdżamy do pracy, potem siadamy przy biurku, by po powrocie do domu zasiąść przed telewizorem lub komputerem. Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne obliczyło, że dorosła osoba spędza codziennie około 10ciu godzin w pozycji siedzącej. Nie wpływa to dobrze ani na naszą kondycję fizyczną, ani na zdrowie, lekarze biją na alarm. W takiej sytuacji warto docenić rozwiązania, które pomagają ludziom wrócić na aktywną i zdrową ścieżkę życia.

FitWave – zdrowa fala technologii

W trosce o zdrowie społeczeństwa grupa młodych zapaleńców z Łodzi stworzyła startup, który ma pomóc w kontrolowaniu swoich aktywności. Pomysł na biznes przyszedł sam, kiedy okazało się,  że brakuje na rynku prostego i skutecznego narzędzia, które ułatwiłoby ludziom znalezienie odpowiednich zajęć sportowych w dogodnym dla nich czasie. Tak powstał startup, który powołał do życia aplikację FitWave, umożliwiającą wyszukiwanie i rezerwowanie zajęć oraz obiektów sportowych.

Aplikacja nie tylko wyszukuje i rezerwuje zajęcia, ale również umożliwia użytkownikom zapoznanie się z opinią innych ludzi na temat danej formy aktywności fizycznej oraz wybór najlepszej opcji dla siebie. Porównywanie opinii integruje społeczność osób zainteresowanych sportem, co ma duże znaczenie dla regularnego korzystania z zajęć. Nic tak bowiem nie mobilizuje do działania, jak towarzystwo ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Aplikacja inna niż wszystkie

Oczywiście, FitWave nie byłby tak skuteczny, gdyby nie połączenie sportu z technologią. Aplikacja oferuje wiele funkcjonalności, które ułatwiają korzystanie z różnych form aktywności fizycznej. Na przykład użytkownicy mogą przeglądać kalendarze zajęć, wybierać instruktorów oraz sprawdzać dostępność wolnych miejsc w grupach. Mają też możliwość dopasowania zajęć do swojej grupy wiekowej, miejsca zamieszkania i możliwości finansowych. Wewnętrzne systemy komunikacyjne pozwalają na szybki kontakt z trenerami i instruktorami. Co więcej, FitWave przypomina o zbliżających się zajęciach, dzięki czemu łatwiej jest organizować swój czas.

Aplikacja to również gratka dla fanów sportu, którzy lubią brać udział w sportowych wydarzeniach. Tu mają pełen ich przegląd oraz możliwość kupienia biletów, przy czym transakcje są w pełni bezpieczne.

FitWave pomaga aktywizować dzieci. Fot. Pixabay

FitWave z myślą o najmłodszych

Nowa aplikacja wychodzi naprzeciw potrzebom tych rodziców, którzy szukają zajęć dla swoich dzieci. Dzięki FitWave nie muszą tracić czasu na różnych stronach internetowych, grupach czy forach szukając informacji o aktywnościach dla najmłodszych – mają je wszystkie pod ręką, we własnym smartfonie. Aplikacja w kilka chwil oferuje dostęp do najróżniejszych zajęć dostosowanych do wieku, zainteresowań i potrzeb dziecka. Dodatkowo FitWave ma specjalną ofertę rodzinną zawierającą aktywności przecenione nawet do 80%. To bonus dla tych, którzy chcą zaszczepić sportowego bakcyla całej rodzinie.

Aplikacja FitWave pomoże rodzicom znaleźć zajęcia dla dzieci. Fot. Pixabay

Technologia nie tylko dla sportowców

FitWave to rozwiązanie technologiczne atrakcyjne nie tylko dla osób uprawiających sport, ale również dla właścicieli obiektów sportowych, siłowni i klubów fitness. Aplikacja wesprze ich widoczność, wpłynie na promocję i przyciągnie nowych klientów. Dzięki startupowi Mateusza Bednarskiego każdy obiekt aktywności sportowej będzie mógł zaprezentować swój cennik, godziny otwarcia oraz typy zajęć i sylwetki instruktorów. Ułatwi też rezerwacje zajęć i układanie grafików z uwzględnieniem wszelkich zmian.

Aplikacja FitWave pomoże rodzicom znaleźć zajęcia dla dzieci. Fot. Freepik

Podsumowując: FitWave to jedno z najlepszych narzędzi dla ludzi, którzy chcą wrócić na aktywną i zdrową ścieżkę życia. To również świetna okazja dla właścicieli klubów fitness i obiektów sportowych, którzy chcą przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć swoją widoczność wśród ludzi zainteresowanych sportem. Bez wątpienia, FitWave to innowacyjny startup, który zasługuje na uwagę i wsparcie.