#mistrzowiewkuchni - drobna zmiana prowadzi do mistrzostwa!

Wiesz kim jest Mateusz Gessler? Na pewno - w końcu to jeden z najlepszych polskich szefów kuchni, którego obecnie możesz oglądać w roli prowadzącego kulinarne show Hell's Kitchen. A czy wiesz, że Somat to marka z wieloletnią tradycją, oferująca kompleksową gamę produktów do zmywarek? Jeśli masz zmywarkę, zapewne twierdząco kiwasz głową. Teraz ten duet ekspertów łączy siły by udowodnić, że każde eksperymenty w kuchni mogą być czystą przyjemnością. Nawet te kończące się przypalonymi garnkami. Wystarczy, że przełączysz się z nimi na tryb eco i zaczniesz zmiany od kuchni. A brudne naczynia? So what? Somat!

Mateusz Gessler milionom Polaków znany jest jako mistrz kulinarny, właściciel kilku restauracji oraz osobowość telewizyjna. Obecnie stoi na czele najbardziej piekielnej kuchni, jako prowadzący Hell’s Kitchen. W pracy jest perfekcjonistą, a swoje dania tworzy z pasją i sercem. Lubi otaczać się profesjonalistami, dlatego ze szczególną uwagą wybiera zarówno potrawy do swojego menu, jak i współpracowników, którzy pomogą mu przełożyć wizję na talerze. „Z wykształcenia jestem architektem ogrodowym, kucharzem i restauratorem z zamiłowania. Uwielbiam dawać ludziom radość płynącą z jedzenia, z gotowania. Lubię odkrywać nowe smaki i podejmować nowe wyzwania" – mówi o sobie. A to wszystko w duchu eco i zero waste – nie toleruje marnowania jedzenia, udowadniając nieraz, że z resztek umie wyczarować „gwiazdkowe" danie. Przykłada także dużą wagę do nieskazitelnej czystości naczyń, które w kulinarnym świecie odgrywają ogromną rolę.

Ale od czego zależy skuteczność zmywania? Oczywiście od jakości użytych produktów. To właśnie dlatego Mateusz Gessler zdecydował się zostać ambasadorem marki Somat. Teraz i Ty możesz doświadczyć silnej oraz skutecznej mocy czyszczenia środków, które doskonale sprawdzają się również w niskich temperaturach i krótkich cyklach. Sprawdź, co poleca mistrz kuchni.

Widoczne efekty i wymierne korzyści

W szerokim portfolio marki Somat znajdziemy wiele wariantów środków myjących zarówno pod względem dostępnych formatów, jak i oferujących różne, dodatkowe funkcje. Do wyboru mamy kapsułki, tabletki sprasowane, a także żele. Dzięki temu z pewnością znajdziesz detergent, który będzie dla Ciebie najlepszy. Każdy kolejny wariant, ma coraz więcej do zaoferowania. Najlepsze spośród tabletek – dostępne w ofercie marki to Somat Gold. Oprócz wszystkich korzyści jakich dostarczają pozostałe produkty z linii, Somat Gold skutecznie czyszczą przypalone garnki, doskonale usuwają tłuszcz, oferują dodatkowy efekt suszenia oraz zapewniają połysk naczyń i sztućców ze stali nierdzewnej, dzięki czemu naczynia pozostają lśniące.

Innym wariantem wśród detergentów do zmywarek jakie znajdziemy w portfolio marki są kapsułki Somat Excellence 4 w 1. Łączą skuteczny proszek i 3 unikalne żele w biodegradowalnej i wodorozpuszczalnej folii. Gwarantują głębokie czyszczenie przypaleń oraz ochronę delikatnych naczyń. Ponadto świetnie radzą sobie z nabłyszczaniem oraz suszeniem plastiku – jednego z najtrudniejszych materiałów do wysuszenia. Z Somat Excellence 4 w 1 zapomnisz o poświęcaniu swojego czasu na polerowaniu talerzy i szklanek. Możesz cieszyć się ich blaskiem zaraz po umyciu.

Wybierając środki do zmywarek Somat uzyskasz efekt doskonale czystych i błyszczących naczyń nawet w niskich temperaturach programu eco (45°C) i krótkich cyklach! Czy to się opłaca? Zmieniając swoje nawyki i przechodząc na tryb „eco" możesz zaoszczędzić nawet 135 zł rocznie* bez obaw o jakość zmywania. Już łatwiej być nie może!

Dodatki – dbaj zamiast naprawiać!

Tabletkom i kapsułkom warto zapewnić „partnerów do pracy". Tę role grają dodatki, które pomagają przedłużyć żywotność i wydajność zmywarki. W ofercie Somat znajdziemy m. in. Somat Sól, która nie tylko zmiękcza wodę, ale także skutecznie zwalcza szkodliwy osad z kamienia we wnętrzu zmywarki, a także na dyszach i wężach. Warto używać jej razem z Nabłyszczaczem, który zapewnia lśniące naczynia oraz chroni przed kamieniem i zaciekami. Natomiast tabletki Duo Machine Cleaner  skutecznie usuwają nieprzyjemne zapachy, przeciwdziała osadzaniu się kamienia i tłuszczu z mytych naczyń. Tabletki możesz używać podczas pełnego cyklu mycia naczyń. Dzięki temu nie musisz zużywać dodatkowej ilości wody i prądu, tak jak w przypadku pustego cyklu. Wystarczy raz w miesiącu umieścić tabletkę na dnie załadowanej zmywarki, dodać detergent i uruchomić wybrany program zmywania.

Mateusz Gessler i marka Somat to niewątpliwi #mistrzowiewkuchni. Z takim duetem nie tylko gotowanie smacznych i zdrowych potraw, ale także zmywanie nawet wielu naczyń może być czystą przyjemnością. Przełącz się z nimi na tryb eco i zacznij zmiany od kuchni!

*Przy przejściu z programu  intensywnego na krótki program eco oraz założeniu 280 cykli rocznie.  Oszczędności kosztów energii elektrycznej na podstawie średnich cen energii elektrycznej w grudniu 2022 r. w Polsce. Źródło: GlobalPetrolPrices.com