Paznokcie sweterkowe to hit! Jak wygląda taki manicure i jak go zrobić krok po kroku?

Paznokcie sweterkowe cieszą się niesłabnącą popularnością już od jakiegoś czasu. Są efektowne i nietrudne w zrobieniu. Z naszego tekstu dowiesz się, jak wyglądają i ja je zrobić samodzielnie w domu.

Paznokcie sweterkowe to jeden z największych hitów wśród manicure na sezon jesień-zima 2019/2020. Nic dziwnego. Jest bardzo kobiecy i efektowny, a w dodatku prosty do samodzielnego zrobienia w domu. Stanowi doskonałe uzupełnienie każdej stylizacji, jednocześnie dodając jej pazura i charakteru.

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Paznokcie sweterkowe - co to?

Paznokcie sweterkowe to trend, który do łask wraca regularnie, praktycznie każdej jesieni i zimy. Taki manicure idealnie współgra z ciepłymi swetrami i różnego rodzaju przytulnymi dzianinami na chłodniejsze dni.

Paznokcie swterkowe mogą występować w różnych rodzajach i wzorach. Jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia i umiejętności manualne twoje lub manikiurzystki, u której malujesz paznokcie. Taki modny manicure, jak sama nazwa wskazuje, najczęściej występuje we wzorze, przypominającym sploty swetra. Można też go urozmaicić, dodając do niego śnieżynki bądź też gwiazdki.

Paznokcie sweterkowe mogą się różnić nie tylko wzorem, ale również kolorami. Wszystkie mogą być pomalowane na jeden i ten sam odcień. Możesz też co drugi mieć w innym kolorze albo tylko na jednym wybranym. 

Paznokcie sweterkowe - jak zrobić krok po kroku?

Manicure sweterkowy możemy samodzielnie zrobić w domu - nie jest to trudne, jednak wymaga cierpliwości i dokładności. Pomaluj swoje paznokcie lakierem. Następnie np. na kartkę papieru lub kawałek tektury wylej kroplę lakieru i zamocz w niej cienki, drewniany patyczek. Tak namoczonym patyczkiem namaluj na paznokciu kreski, które wyglądem będą przypominać sweterkowy szlaczek, czyli sploty swetra. Całość pokryj top coatem.

Dla ułatwienia zamieszczamy wideo:

 
Więcej o: