Piankowe paznokcie (bubble nails, foam effect) to hit wśród trendów na jesień. Jak wygląda taki manicure i jak go zrobić?

Piankowe paznokcie, inaczej bubble nails oraz foam effect, to jeden z najbardziej gorących hitów. Są modne, bardzo efektowne, a do tego proste i szybkie do samodzielnego zrobienia w domu. Jak wygląda efekt pianki na paznokciach i jak go osiągnąć? Podpowiadamy.

Piankowe paznokcie to niekwestionowany hit wśród najbardziej gorących trendów w manicure na sezon jesień-zima 2019/2020. Zwane są również bubble nails. Wystarczy wpisać #bubblenails lub #foameffect na Instagramie czy Pintereście, aby przekonać się o ich ogromnej popularności. Jest to jedna z najczęściej wyszukiwanych w sieci metod stylizacji paznokci. Kobiety wręcz oszalały na punkcie takiej metody manicure. Nic dziwnego! Z naszego tekstu dowiesz się, jak szybko i w prosty sposób uzyskać efekt piany na paznokciach.

Chcesz wyróżniać się z tłumu? Postaw na holograficzny manicure. Jest bardzo prosty w wykonaniu, a do tego niezwykle efektowny:

Zobacz wideo

Paznokcie z piany (bubble nails, foam effect) - co to?

Piankowe paznokcie, jak sama nazwa wskazuje, to paznokcie, które wyglądają, jakby były pokryte pianą. W sieci taka stylizacja paznokci bardzo często występuje również pod angielskimi nazwami: bubble nails bądź też foam effect. Taki piankowy manicure, wbrew pozorom, jest bardzo prosty i szybki w wykonaniu, a do tego wszystkiego jest niezwykle efektowny i supermodny w obecnym sezonie.

Piankowe paznokcie (bubble nails, foam effect) - jak zrobić krok po kroku?

Piankowe paznokcie hybrydowe bez problemu możesz samodzielnie wykonać w domu. Potrzebujesz do tego: lakieru hybrydowego, pyłku do paznokci, topu oraz najważniejszego, czyli piany z mydła.

Najpierw pomaluj paznokcie lakierem hybrydowym. W przypadku manicure piankowego najlepiej jako baza będą wyglądać ciemne kolory np. czarny. Tak pomalowane paznokcie utwardzamy pod lampą, a następnie wcieramy w nie pyłek. Całość malujemy topem, który również utwardzamy pod lampą. Następnie nakładamy na paznokcie kolejną warstwę topu, z tymże tej już nie utwardzamy. Na mokry top delikatnie nakładamy pianę z mydła tak, aby pokryć cały paznokieć. Na koniec wkładamy jeszcze do lampy, aby całość utwardzić (mając jeszcze na paznokciach pianę). Prawda, że proste i szybkie? A jaki efekt!

Pamiętaj, że możesz użyć różnych kolorów lakierów oraz pyłku. Możemy również uzyskać różny efekt w zależności od gęstości piany.

 
Więcej o: